Skocz do zawartości

ASTRONOCE w Jeziorach...


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Zakładam temat bo chcemy tu informować i planować z Wami spotkanka w pod-poznańskich Jeziorach.

Jeżeli w najbliższym czasie pogoda dopisze (może jutro?) to serdecznie zapraszamy do Jezior na małą astronoc. :Beer:

Byłoby dobrze gościć kolegów ze sprzętami... można by nawet przeprowadzić małe testy porównawcze, a i my mamy coś nowego czym można się nieźle pobawić...

 

Są chętni?

 

 

Witam gdzie te Jeziora leżą tak mniej więcej może jak tylko dostane mój teleskop to sie tam zjawie, i pooglądamy razem ncne niebo :Beer:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gdzie te Jeziora leżą tak mniej więcej może jak tylko dostane mój teleskop to sie tam zjawie, i pooglądamy razem ncne niebo :Beer:

Pozdrawiam

 

Jakbys byl troche kumaty, to bys zerknal skad sa autorzy watku. Moze bys i kliknal nawet w link, ktory Emde ma w sigu. Albo uzyl magicznego linku otwierajacego mozliwosci znalezienia niemal wszystkiego :)

 

 

pozdrawiam

Maciek J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Uff... Dwie nocki pod rząd to już wyzwanie dal takich staruchów jak my... :szczerbaty: A jak było?

Było trochę luda w jeziorach, było obserwowanko przez różne sprzęta, było oczywiście astrofotko, było pyrganie w statywy, picie kawki emdego i Ivontea... było jak zwykle superowo!

Już niedługo relacja na astronocach by Marvaz.

:Beer:

 

Aha!

Nie było Polarisa który zawierzył ICeMowi! Buahahahahaha!!! I siedział w chacie pod parasolem!!! :szczerbaty:

(ale mu dałem...) :banan:

Edytowane przez emde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha!

Nie było Polarisa który zawierzył ICeMowi! Buahahahahaha!!! I siedział w chacie pod parasolem!!! :szczerbaty:

(ale mu dałem...) :banan:

 

:letsdrink:

To tylko jedna z przyczyn.

Dobrze, ze choc Saturna wycialem sprzed domu.

 

NASTEPNYM RAZEM (pewnie za jakies dwa miechy ;) ) BEDE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich!!

Jestem nowym urzytkownikiem tego forum i mam pare pytan na temat wypadu do jezior:

1. Kiedy jest organizowany nastepny wypad?

2. Czy ktos kto ma dosc plytkią wiedze o astronomi mogl by uczestniczyc w tym wyjezdzie?

3. Nie mam jeszcze teleskopu(posiadam optisan star 80060) wiadomo ze tym sprzetem mozna jedynie podziwiac sasiadów i ewentualnie ksiezyc. Czy mogl bym na wypadzie być bez teleskopu?

4. Czy niepełnoletni może uczestniczyc w tego typu wyjazdach?

 

pozdrawiam!! kusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To był bardzo przyjemny wypad :) Łysy trochę dawał po oczach więc daliśmy sobie spokój z wiosennymi galaktykami i zrobiliśmy małe polowanie na gromady kuliste. Tej nocy skromnie - tylko 9 kulek ale trzeba było się zwijac zanim się na dobre rozkręciliśmy. Temperatura zrobiła swoje, a nikt nie pomyślał o zabraniu rękawiczek! :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1:30 zrobiło się ciemno, bo Księżyc zaszedł i żal było wracać, ale człek przyzwyczajony do wiosennego ciepła nie znosi nagłego spadku poniżej zera :(

 

Kolejna udana noc ze sporą liczbą ciekawych obiektów.

Ja już się nie mogę doczekać lata. Wolę mgławice i gromady otwarte, choć ostatnio galaktyczki mnie "zaraziły".

Ale i tak już na każdym wypadzie namierzam kochanego Veila który 10st. nad horyzontem prezentuje się tak wspaniale, że strach myśleć co się będzie działo w zenicie :)

 

Trzy fotki ze spotkania (a potem baterie siadły z mrozu):

 

 

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy jest jakieś miejsce w Poznaniu gdzie spotykacie się, ale chodzi o sam Poznań ponieważ nie mam czym dojechać za miasto?

Jeśli chodzi o obserwacje to nie mam żadnej praktyki i wiedzy a chciałbym aby ktoś pokazał mi co i jak, od czego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakieś miejsce w Poznaniu gdzie spotykacie się, ale chodzi o sam Poznań ponieważ nie mam czym dojechać za miasto?

Jeśli chodzi o obserwacje to nie mam żadnej praktyki i wiedzy a chciałbym aby ktoś pokazał mi co i jak, od czego zacząć.

 

 

No to tak jak ja szukam jakiegos zlotu. popatrz tutaj >http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=15963&st=0&gopid=231940& moze wkoncu uda nam sie spotkac! pod pieknym ciemnym niebem(eh). od czasu do czasu moze tu tkos napisze> http://astro-forum.org/Forum/index.php?showforum=48

 

pozdrawiam!

Edytowane przez kusza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Astronoce zmieniają prawdopodobnie siedzibę i odwieczne Jeziory przeflancowujemy na Baranowo pod Mosiną.

 

LINK DO ZUMI

 

Na środku tej mapy jest takie pole z żółtym paskiem... to pierwsze z testowanych miejsc.

 

Jedzie się w Mosinie na Sowinki-Krajkowo i w Baranowie odbija w prawo przy szyldzie firmy "DAKOR". Potem 200m prosto i za końcem lasku po prawej zaczynają się pola. To tam.

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkopuję stary wątek, bo jak na razie Astronoce kotwiczą w "starym" miejscu czyli plac poPGRowski w Jeziorach Wielkich.

 

A przy okazji:

Jakby ktoś był chętny na obserwacje to... wszystkiego najlepszego :szczerbaty:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.