Skocz do zawartości

IC 1318 razem z DWB 111 (Mgławica Śmigło)


OnlyAfc

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, OnlyAfc napisał:

mimo ~13h materiału, szum był nadal spory.

 Nieźle wyszło  - gratuluję wytrwałości.

Przy tak jasnym niebie jest bardzo mały odstęp jasności mgławicy w stosunku do tła . Aby skontrastować obraz , trzeba ostro ciągnąć materiał. A to zawsze powoduje uwidocznienie szumu. I choćby było 3 x tyle materiału, on nie zniknie.

Nie ma coz nim nadmiernie walczyć, bo wtedy wychodzi kompletny kisiel . Jedyne rozwiązanie - resize .

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, Tayson napisał:

wodór po dodaniu wyszedl palski i mydlany. w sumie przed dodadnie rowniez nie byl imponujacy. 

masz dziwne czarne, punktowe szumy na wodorze.

Szkoda że nie da się dać 2x like za odpowiedź :)

Właśnie o to mi chodziło.

Konkretne wypunktowanie problemów z fotką.

Co do gwiazd, to popracuję nad nimi, zakładam, że chciałem za mocno zieleń wywalić i poszły kolory. Może spróbuje zastosować maskę na nich, żeby nie tracić koloru, jak pracuję z mgławicami.

 

Jeśli chodzi o wodór, to popełniłem błąd przy stacku. Zaznaczyłem w APP opcję Neutralize BG, która na wodorze zostawiła mi dziwne małe plamki. Potem ratowałem się mocniejszym odszumianiem i wyszło mydło. Postaram się jeszcze raz obrobić ten materiał i wyeliminować ten błąd.

 

Dziękuję za konstruktywną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Człowiekowi z powodu braku pogody się nudzi, więc wraca do starych materiałów, żeby zobaczyć, czy uda mu się coś zrobić lepiej lub wydobyć ze zdjęcia coś więcej.

Wróciłem do zdjęcia, które robiłem ponad 2 lata temu, starym Canonem 1000D.

Sprzętowo zrobiłem przeskok, przez Nikona D7500 do ASI 533MM Pro, ale byłem ciekaw, ile uda mi się pokazać, robiąc ponownie obrókę.

Wyszło tak. Nie jest idealnie, kilka rzeczy mi się nie podoba, ale jak na w sumie ponad 11h, nie jest źle.

IC1318A-HaRGB_v2.thumb.jpg.92e8663bd1faeafdf6d7dd574a49fb36.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.