Skocz do zawartości

Zabezpieczenie przeciwkradzieżowe


ko20

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie,

 

Ogród, dom jednorodzinny, teleskop robiący zdjęcia prze wiele godzin. Nie jestem strasznym  nocnym markiem, i jak sprzęt sam działa, wolałbym pospać :-)

No ale stoi se sam na środku ogrodu. Na betonowym pierze dajmy na to, ale teoretycznie może dostać nóg i pójść.

 

Jak się zabezpieczacie przed ewentualną kradzieżą. Jakieś czujki ruchu rozsatawione dookoła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpie czy byle złodziej poradziłby sobie z rozmontowaniem setupu z piera, nie uszkadzajądz go i nie robiąc wystarczającego rumoru by ktoś z domowników się zorientował, że coś się dzieje. Ale uszkodzenia sprzętu też nie chcemy więc...

 

Ja odkąd, którejś pięknej nocy kilka lat temu ktoś podjął (na szczęście nie udaną) próbę ukradzenia mi auta z podwórka zamontowałem na zewnątrz czujniki ruchu i każde przejście przez podwórko podczas załączonego na noc czuwania automatycznie włącza alarm i w ciągu kilku min. na miejscu jest ochrona.

Śpie spokojnie a sprzęt pracuje :)

jak masz dom to pewnie masz alarm, dorzuć na podwórko w strategicznych miejscach kilka czujek i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Tayson said:

Moznaby tez zadać pytanie, czy nasze astrosprzety mozna w jakis sensowny sposób ubezpieczyc przed kradzieżą lub zniszczeniem????

Zgoda, ale jak powiem ubezpieczycielowi że chce zostawić nie nadzorowany sprzęt na zewnąrz w nocy i go ubezpieczyć od kradzieży, to nawet jak na tą pójdą, to widzę składkę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś podejdzie do sprzętu a tym bardziej zacznie go dotykać i szarpać, guiding dostanie szału. Może można ustawić powiadomienie mail/sms/alert dźwiękowy na patologiczny guiding? Ja kiedyś miałem podobną sytuację, guiding zaczął mi niemiłosiernie szaleć, wychodzę do ogródka, a tam kocur bawi się setupem. Dostał klapkiem w doopę i tyle :) 

  • Lubię 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ko20 napisał:

Zgoda, ale jak powiem ubezpieczycielowi że chce zostawić nie nadzorowany sprzęt na zewnąrz w nocy i go ubezpieczyć od kradzieży, to nawet jak na tą pójdą, to widzę składkę.....

Można tylko ubezpieczać na kradzież z domu. Bez zabezpieczenia na zewnątrz - nikt nie chce ubezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ko20 "Czego oko nie widzi, tego sercu nie żal"

Wbij wokół piera, w trawnik 3-4 rurki - w zależności czy teleskop widać z 2-3 stron.

Kup parę metrów, szerokiej ciemnej tkaniny, 3-4 kije do narzędzi ogrodowych - przymocuj zszywkami tkaninę.

Przed rozkładaniem setupu rozwiniesz "parawan", wsuniesz kije w rurki w podłożu i tadam!

Będziesz miał dodatkową osłonę przed wiatrem i bocznym światłem.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.