Skocz do zawartości

16 Jesienny Roztoczański Zlot Miłośników Astronomii - zapisy!


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.08.2021 o 20:39, ANowak napisał:

Słuchajcie, już teraz zapytam, bo w głowie plan się zrodził na zdjęcia, a sprzętu brak... znajdzie się osoba, która byłaby mi w stanie pożyczyć filtr H-alpha, najlepiej 7nm, ale 35nm też mogę przyjść, na jedną noc? To jedyne czego mi brakuje, a że zdjęć w NB nie robię normalnie, to bym tylko pożyczył tylko na jedną sesję. A pytam już teraz, bo nie wiem czy już zmieniać plany obserwacyjne czy nie :) 

Ja mogę wykręcić u siebie baadera 7nm ale mam 1,25". 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Dzmtr napisał:

 

Cześć! Może ktoś jedzie z Warzawy i ma wolne miejsce dla mnie i mojego dobsona 16"? Chętnie dorzucę się do paliwa :) 
 
Dzięki!

Będę jechać spod Warszawy (ale przejeżdżał przez) więc mogę cie zabrać. Dobson też się powinien zmieścić.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adamo napisał:

Mamy jeszcze Wimmera do prelekcji.

[...]

 

Jeśli znajdzie się odpowiednia ilość osób, które są na zlocie pierwszy raz, to mogę walnąć konkurs Astrebus. Pytania są ze zlotu 3 albo 4 lata temu, dlatego stałych bywalców, którzy pytania widzieli, pomijam. Najlepiej byłoby właśnie gdyby udział chciały wziąć osoby będące pierwszy raz.

 

*edit*
Albo i możemy wybrać uczestników nie tylko z osób będących po raz pierwszy, ale pod warunkiem, że żadnego mojego Astrebusa nie widziały.

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wimmer napisał:

 

Jeśli znajdzie się odpowiednia ilość osób, które są na zlocie pierwszy raz, to mogę walnąć konkurs Astrebus. Pytania są ze zlotu 3 albo 4 lata temu, dlatego stałych bywalców, którzy pytania widzieli, pomijam. Najlepiej byłoby właśnie gdyby udział chciały wziąć osoby będące pierwszy raz.

 

*edit*
Albo i możemy wybrać uczestników nie tylko z osób będących po raz pierwszy, ale pod warunkiem, że żadnego mojego Astrebusa nie widziały.

A jak ktoś ma rozpoczynające się powoli problemy neurodegeneracyjne i rebusy widział, ale zapomniał ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tex88 napisał:

A jak ktoś ma rozpoczynające się powoli problemy neurodegeneracyjne i rebusy widział, ale zapomniał ? ;)

 

I tak nie będzie mógł wziąć udziału, bo pomimo neurodegeneracji można go podejrzewać o pamięć fotograficzną ;)

  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mamy giełdę, ale jeszcze oficjalnie nie zdecydowałem się na sprzedaż, aleeee... jakby ktoś był zainteresowany to mam do zaoferowania kamerę CCD Atik 314L+ mono, koło filtrowe EFW2 Atik 7x1,25" (bez filtrów) oraz korektor komy Baader MPCC Mark III wraz z adapterem zrobionym na zamówienie (korektor chowa się do adaptera który jest wkręcany do wyciągu z jednej strony (SW - crayford) i do koła z drugiej - Wszystko sztywniutko! Cena 4300zł za całość.
Kamerki raczej nie trzeba reklamować - bardzo fajny i czuły CCD. Nie miałem z nią żadnych problemów. 
Jak ktoś jest wstępnie zainteresowany to proszę o informację, a zabiorę rzeczy na zlot w celu obejrzenia z bliska :) Zgłoszenie zainteresowania nie niesie ze sobą żadnych zobowiązań ;) Rok temu tym zestawem na jesiennym zlocie zrobiłem poniższe zdjęcie, bez cropa (wisiało na newtonie 150/750). 
 

NGC7635 logo (1).png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2021 o 16:24, wimmer napisał:

Ile będzie osób, które będą po raz pierwszy na zlocie? @Adamo

Koło 10 osób.

 

Przy okazji proszę osoby które bywają często na zlocie żeby nie zaznaczali w zgłoszeniu że będą pierwszy raz.

Takim notorycznym przykładem jest DarekB i Winter.

Chyba zacznę doliczać im koszty obsługi :)

  • Dziękuję 1
  • Haha 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adamo napisał:

Koło 10 osób.

[...]

 

Zatem mogę dla nich zorganizować konkurs Astrebus (dla 5-ciu uczestników). Jeśli potrzebujesz uzupełnić jeszcze luki w programie.
I jakieś drobiazgi-nagrody pewnie znajdę.

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B przypiął/eła ten temat

Program Zlotu "Roztocze 2021"

czwartek 2 IX:
- przyjazd i zakwaterowanie uczestników
- 18:00-20:00 kolacja
- Czas wolny
piątek 3 IX:
- 8:00-10:30 Śniadanie
- 11:00 Uroczyste otwarcie XVI Zlotu
- 11:15 Aleksander Cieśla "20 najciekawszych Asteryzmów"
- 11:30 Paweł Radomski - "Warsztaty Astrofotografii cz 1 Początkujący i średniozaawansowani"
- 14:00 Astrebus
- 16:00 - 18:00 Obiadokolacja
- 19:00 Marek Więckowski – „Obserwatoria Paranal i ALMA w Chile”
- 21:00 Grill party
- Czas wolny
sobota 4 IX:
- 8:00-10:30 Śniadanie

- 11:00-12:00 Tomasz Zwoliński - "Składanie materiału NB"

- 12:00-15.30 (po warsztacie Tomka) Paweł Radomski - "Warsztaty Astrofotografii cz 2 - panel Q&A"
- 13:30 Koło Fortuny
- 15:30 Zdjęcie grupowe ( przed domkiem nr 5)
- 16:00-18:00 obiadokolacja
- 19:00 Marek Więckowski – „Centrum techniczne ESA ESTEC w Holandii”
- 21:00 Grill Party SE (bierzemy co mamy : )
- Czas wolny
niedziela 5 IX:
- 7:00-11:00 Śniadanie
- Wyjazd uczestników

 

Wszystkie prelekcje w sali konferencyjnej w budynku głównym
Warsztaty odbędą się w drugiej sali "obiadowej"
Program może ulec zmianie.

Edytowane przez Adamo
Uzupełnienie prelekcji
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.