Skocz do zawartości

16 Jesienny Roztoczański Zlot Miłośników Astronomii - zapisy!


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Dla przypomnienia, żeby każdy mógł wynieść z warsztatu jak najwięcej:

 

Cytat

Wskazany laptop + oprogramowanie w którym obrabiacie zdjęcia. Ja będę pokazywał na bazie Photshopa i ew. Pix'a jakbyście chcieli. Zarówno ten i ten można ściągnąć w wersji trial - zachęcam.

Fajnie jakbyście mieli ze sobą materiał na którym będziecie pracować i potem będziemy sobie oglądać Wasze poczynania oraz różnice w obróbce i podejściu.

Stawiam, że warsztat potrwa ok 5-6h z przerwami, choć różnie to może być :-)

 

W sobotę (04.09) - od 11 do 12.30 @Tayson opowie jak składa materiał NB, a następnie przejdziemy do drugiej części sobotnich warsztatów. Tym razem nie wykładowych ale bardziej praktycznych: Masz problem z materiałem, chcesz wiedzieć jak coś zrobić ale nie wiesz jak? Nie wiesz jak podejść do obróbki a może masz problem z dalszymi krokami? Po wykładzie Tomka będę "dyżurował" w oczekiwaniu na chętnych i potrzebujących. Wystarczy wziąć laptopa, podejść i posiedzimy nad Waszym materiałem. Traktujcie co jako "szkolenie indywidualne" - kto pierwszy ten lepszy :-) Całość szkolenia zakończymy ok 15 - 15.30.

 

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że sprawdzi się to że prognozy długoterminowe się nie sprawdzają :) 

Aczkolwiek bazując na prawie Murphy'ego gdy zakłada się niespodziewane 2 tygodnie poślizgu na przesyłkę, trzeba dodać kolejne, prawdziwe 2 tygodnie niespodziewanego poślizgu, to mam wrażenie, że sprawdzalność niesprawdzalności prognozy długoterminowej może okazać się niesprawdzalna :( 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wismat napisał:

Mam nadzieję, że sprawdzi się to że prognozy długoterminowe się nie sprawdzają :) 

Aczkolwiek bazując na prawie Murphy'ego gdy zakłada się niespodziewane 2 tygodnie poślizgu na przesyłkę, trzeba dodać kolejne, prawdziwe 2 tygodnie niespodziewanego poślizgu, to mam wrażenie, że sprawdzalność niesprawdzalności prognozy długoterminowej może okazać się niesprawdzalna :( 

Wszyscy pójdziemy na grzyby ;) Proszę zabrać kalosze !

Edytowane przez tex88
  • Lubię 1
  • Kocham 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zlocie chciałbym zmontować zestaw ze SpaceCatem i EAF, ale nie wiem czy do czasu zlotu uda mi się ogarnąć patent na montaż EAF. Może ktoś ma zbędną przedłużkę czy innych wihajster który można zamontować na dolnym dovetailu ? Albo może jest coś w castoramie co pasuje bez zbędnego cięcia ? Moja wersja ma u góry tylko krótką stopkę na szukacz więc EAF muszę zamontować gdzieś z boku, bo inaczej tego nie widzę.

O, taki patent wygląda wyśmienicie :p
https://www.thingiverse.com/thing:4683480

Edytowane przez tex88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Będę jechał na zlot z Krakowa samochodem. Niedaleko, ale gdyby ktoś chciał się zabrać, to proszę o kontakt.

Jadę pierwszy raz na Wasz zlot. Program zapowiada się bardzo interesująco. Mam nadzieję, że uda się wycisnąć maksimum z tamtejszego nocnego nieba. Po dyskusji sądzę, trzeba będzie trzymać kciuki, żeby pogoda planów nie pokrzyżowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.