Skocz do zawartości
  • 0

Charakterystyka dobrej miejscówki.


Mariusz Psut

Pytanie

Wczoraj przemierzyłem sporo kilometrów w poszukiwaniu dobrej miejscówki obserwacyjnej.

W końcu znalazłem miejsce, które wydaje się całkiem niezłe. Tuż za małą wioską droga biegnie pod górę wśród pól. Skręcam z asfaltu i po stu metrach jest łąka. Jak okiem sięgnąć odsłonięty horyzont. Z tyłu,na północy majaczą ostatnie domki owej wioski. Niewielki lasek osłania mnie od szosy. Niebo Bortle 3 ,SQM 21,70.

Czy może coś przegapiłem. Jakie warunki bierzecie jeszcze pod uwagę. Jaka jest wasza miejscówka?IMG_20210705_162051.thumb.jpg.acfd48bdaa5ab9817d6fee2c8f3bb407.jpgIMG_20210705_162048.thumb.jpg.c1547e2ff941ea6910794208800f3559.jpgIMG_20210705_162040.thumb.jpg.9295c1c5de62fa61d0dfa2be90b1d8fc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kwestia odwagi chyba, dla mnie miejsca w szczerym polu to już nie jest niebezpieczeństwo ze strony ludzi tylko bardziej zwierząt. Tak jak @Adam87 mieszkam w lubelskim to miejscówek przy odrobinie kreatywności i znajomości topografii jest bez liku. Jeśli miejscówka jest blisko wsi zbłąkane watahy (często agresywnych) psów to norma. Dobra miejscówka musi być przede wszystkim wysoko najlepiej na górce, żeby zniwelować mgły. Ja osobiście mam pecha do górek bo albo są lokalnie zaświetlone np. plac jakiejś firmy, albo nie ma miejsca w miarę daleko od drogi aby uniknąć zaślepienia przez światła aut.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, dobrychemik napisał:

 

Najwyższy czas zakumplować się z Markiem

Nie inaczej, :original:.

My też - a’propos policji - kiedyś odjechaliśmy od domu z pół kilometra za lasek żeby się całkiem od światła odsunąć to policja przyjechała. Okazało się, że ktoś myślał że kłusownicy i zadzwonił. Panowie policjanci bez problemu jak zobaczyli co się dzieje - pogadali i pojechali. Inna sprawa, że miejscowi w nocy jeżdżą i rzucają petardy ... bo wilki :neat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Piotr Mlynarski napisał:

Jeśli miejscówka jest blisko wsi zbłąkane watahy (często agresywnych) psów to norma

O tak, warto mieć gaz pieprzowy. Rok temu pogoniły mnie takie psy w czasie pieszej wycieczki, na kolejną kupiłem już gaz , którym obroniłem się przed psami. Na złego człowieka też może się przydać :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, polaris napisał:

Łąka to dystrybucja wilgoci, nie najlepsze miejsce na obserwacje w naszym klimacie. Obecność drzew w najbliższej okolicy jest sporą zaletą.

No niestety innych nawierzchni niż pole czy łąka jest tam jak na lekarstwo ;).

Całość jest jednak na wzniesieniu.

U mnie w ogrodzie też trawa i do tego bliskość rzeki i ta wilgoć nigdy nie była jakąś wielką przeszkodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na moim podwórzu są w sąsiedztwie pola i łąki. O ile w lecie tego praktycznie nie odczuwam (za wyjątkiem nocy po deszczu kiedy wszystko paruje) to na jesieni i wiosną obserwacje to walka z wilgocią i mgłą. Za chwilę we wrześniu zrobi się chłodniej i obserwacje po godz. 22 będą bardzo trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.