Skocz do zawartości

"Astrofotografia" - Wiesław Skórzyński


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

przeleciałem wszystkie księgarnie w Poznaniu - nawiasem mówiąc coraz mniej ich w naszym mieście - a w Empiku juz nie ma, dlatego szukam wśród kolegów z forum.

Wiadomość z ostatniej chwili:

ktoś ma dla mnie tą pozycję!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja znów będę na NIE !

 

ta książka moim zdaniem napisana jest źle, nie jest opisana masa prostych sposobów fotografowania nieba i prostych sztuczek poprawiających komfort pracy. Opisy obiektywów i aparatów i materiałów światłoczułych pozostawiają wiele do życzenia....

 

 

pzdr !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorzej jest napisana cząś dotyczaca wykorzystania komputera...

 

ale znajdzie się tam parę rzeczy, dla których warto mieć tę książkę, tym bardziej, że jest tania jak barszcz, ja kupowałem w księgarni internetowej (chyba w Merlinie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się z tym zgodzę, że parę rzeczy tam napisanych jest warte przeczytania. Jest omówionych parę wad optyki, są podstawowe wzory dla początkujących ( i nie tylko ) . Książka faktycznie jest tania więc nie ma problemu. W Gliwicach była jeszcze dostępna . Widziałem ją 1-2 miesiace temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich!

 

Książka autorstwa mojego kolegi ze studiów, Wieśka S. rzeczywiście może i ma wiele wad, ale prawda jest taka, że była ona pisano już dość dawno temu - co widać szczególnie po rozdziale dotyczącym obróbki komputerowej zdjęć. Wiem z rozmów, że Autor miał sporo problemów z jej wydaniem i minęło trochę czasu, zanim ujrzał ją w księgarni. Słyszałem, że pracuje nad jej nową wersją, ale nie od Niego samego, więc mogą być to tylko plotki.

Co do Autora, to profesjonalista w każdym calu. Pamiętam, jak nie zjawiał się na wykładach z analizy matematycznej, gdy odwiedziła nas kometa Hyakutake. Od kolegów z jego roku (był na astronomii, a ja na mikroelektronice) słyszałem, że całe noce urzędował w swoim własnoręcznie zmajstrowanym obserwatorium, a w dzień odsypiał. Dodam, że to byl jakiś środek zimy i dobre -20 st., a o ile pamietam, do wszystkiego używał jeszcze prowadzenia ręcznego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie jest rewelacją ale ma jedną zaletę: jest.

To jest do tej pory jedyna pozycja po polsku i chwała autorowi, że się za nią zabrał. Dzięki temu wiele osób, które nie mają dostępu do sieci dowiedziało się, że takie zdjęcia można w ogóle robić. Książeczka ta w zasadzie sygnalizuje tylko temat astrofotografii i jeśli ktos łyknie bakcyla to napewno zacznie szukać dalej. Pamiętajcie ludzie, wiele osób w Polsce nie ma jeszcze dostępu do sieci.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

No coż kolega Wiesław zrobił jednak wspaniałą pracę a kilka niedociagnięeć w tamtych pionierskich czasach możemy mu spokojnie wybaczyć. Sam mam do niej sporo zastrzeżeń ale doceniam wysiłek włożony w jej napisanie i wydanie, tak więc Panowie i Panie czapki z głów dla odwagi i wytrwałości autora ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Panowie, zaczynam trzęść portkami odnośnie mojej knigi ;D ;D ;D

 

Przemek - spoko - usiądź, zamknij oczy, policz do dziesięciu. Pochowaj ostre przedmioty, sznurki, zabij gwoździami okna. Połóż się na łóżku i niech dopadnie Cię pozytyne myslenie...ooooo, wielki bożku książkowy, przybądź...hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm... ;) ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

dziękuje asrokolegom, ale pozycję juz mam dzięki uprzejmości jednego z was. ;D

Zgadzam się z PioteremPe, że główną zaleta tej pozycji jest to żę JEST! Choć zastanawiam się czy nie zebrać informacji z forum z działu astrofotografia i nie złożyć w ten sposób wiekopomnego dzieła autorstwa wielu astromaniaków -

"O fotografowaniu nocnego nieba"!!!

To byłby hicior !:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.