Skocz do zawartości

Okularki Japan i Orto Baader BGO.


Edgens

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
Trochę u mnie zmian i wystawiam szkiełka.
Dwa Japończyki wysokiej jakości Firmy Parks Japan.To nie Seria GS-5 , tylko rasowy Plossl i rasowe Orto.
Jakość Plossla Parks 40mm , śmiało jak TV , porównywałem na Jowiszu dzisiaj w nocy z Plosslem TV 40mm.Posiadam całą serię TV Plossli , więc z nimi pozostaję , aby nie mieszać i mieć wszystkie z jednej stajni TV.
1.Parks Plossl Japan 40mm , cena 365zł z wliczonym kosztem przesyłki.
2.Orto Parks Japan 25mm 365zł z wliczonym kosztem przesyłki.
Obydwa szkiełka to swego rodzaju rarytasiki z bardzo dobrą optyką , można śmiało napisać górna półeczka.Obydwa zakupione w zeszłym roku w USA.Trafione okazyjnie na Astromart.Jakość w praktyce coś jak MEADE RG , itp.Swego czasu optykę dla Firmy Parks wykonywała Firma Nikon.
3.Orto Baadera BGO 18mm , nie BCO , cena 365zł z wliczonym kosztem przesyłki.Okular zakupiony w Italii , szukałem drugiego do parki do Bino , ale mam już drugiego do parki TV Plossla Smoothie Japan 17mm.
Fotki niebawem.Polecam , znakomite szkiełka dla wymagających miłośników nocnego nieba.
Pozdrawiam Krzysztof.:icon_wink:

Edytowane przez Edgens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.