Skocz do zawartości

Soczewka Barlowa ES Focal Extender 2x 2"


execve

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam soczewkę Barlowa jak w temacie, Explore Scientific Focal Extender 2x 2". Stan bardzo dobry. W zestawie pudełko, zaślepki, adapter 2"/1.25" (wszystko co daje producent). Soczewka niestety okazała się za ciężka na mój setup (tak, trzeba brać pod uwagę, że to spory "granat").

Cena z przesyłką po mojej stronie, 500 zł i myślę, że taniej nie będzie ;) 

Pozdrawiam!

E.

IMG_0703.JPG

IMG_0700.JPG

IMG_0701.JPG

IMG_0702.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pierwsze zdjęcie to soczewka od spodu. Ostatnie zdjęcie to cała soczewka Barlowa (srebrna tuleja z czarnym mocowaniem filtra - widać to na pierwszym zdjęciu przy dolnej zatyczce) z odkręconą czarną częścią trzymającą okular - to właśnie ta cześć jest lekko ujęta na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stratoglider, to że soczewka wlotowa jest sporo mniejsza od 2 cali jest całkiem normalne w Barlowach i ich hybrydach, bo i tak tylko ten "wycinek" płaszczyzny ogniska jest użyteczny. Finalnie ten wycinek jest rozciągany do pełnych 2 cali na ostatniej soczewce konstrukcji i wszystko jest OK z optycznego punktu widzenia. To jest oszczędność szkła oraz brak wprowadzania niepotrzebnych odblasków i aberracji. Gdyby soczewa wlotowa była większa to i tak światło to się zmarnuje przy uzyskaniu tego samego efektu finalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

execve, czyli to ostatnie zdjęcie to jest widok "od góry", tylko że tam jest druga, większa soczewka (tuż przed miejscem dokąd wchodzi okular) ?

Czyli ten focal extender ma 2 grupy szkieł ? Jedną u samego dołu (jak zwykły barlow) i drugą grupę u góry ? woow 

Edytowane przez stratoglider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. To ostatnie zdjęcie jest od góry. Po prostu wykręciłem mocowanie okularów, żeby było widać soczewkę. Nigdy jej nie rozkręcałem, ale po tym co pisze producent to 4-elementy. Widziałem tez na zagranicznych forach porównania do TV Powermate - tego nie mogę potwierdzić, bo nie mam TV PM.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!!!

Dodam tylko, że to super sprzęt. Mam taki extender. Nie wprowadza żadnych widocznych aberracji, kontrast i ostrość na najwyższym poziomie. I ma jeszcze jedną unikalną cechę (sprawdzone empirycznie), zachowuje krotność 2x, bez względu na długość drogi optycznej do okularu. Np. wstawiony przed kątówkę w ED'ziu100, daje ostry obraz w bino zachowując swoją nominalną krotność. 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.