Jump to content

Soczewka Barlowa ES Focal Extender 2x 2"


Recommended Posts

Sprzedam soczewkę Barlowa jak w temacie, Explore Scientific Focal Extender 2x 2". Stan bardzo dobry. W zestawie pudełko, zaślepki, adapter 2"/1.25" (wszystko co daje producent). Soczewka niestety okazała się za ciężka na mój setup (tak, trzeba brać pod uwagę, że to spory "granat").

Cena z przesyłką po mojej stronie, 500 zł i myślę, że taniej nie będzie ;) 

Pozdrawiam!

E.

IMG_0703.JPG

IMG_0700.JPG

IMG_0701.JPG

IMG_0702.JPG

Link to post
Share on other sites

Co przedstawia pierwsze zdjęcie ? Chyba soczewkę "od spodu".

Jesli tak, to co jest na ostatnim zdjęciu ? Widzę sprzęt też "od spodu" ale soczewka ma większą średnicę niż na pierwszym zdjęciu. Co jest obok, po lewej stronie ?

Link to post
Share on other sites

Tak, pierwsze zdjęcie to soczewka od spodu. Ostatnie zdjęcie to cała soczewka Barlowa (srebrna tuleja z czarnym mocowaniem filtra - widać to na pierwszym zdjęciu przy dolnej zatyczce) z odkręconą czarną częścią trzymającą okular - to właśnie ta cześć jest lekko ujęta na zdjęciu.

Link to post
Share on other sites

Stratoglider, to że soczewka wlotowa jest sporo mniejsza od 2 cali jest całkiem normalne w Barlowach i ich hybrydach, bo i tak tylko ten "wycinek" płaszczyzny ogniska jest użyteczny. Finalnie ten wycinek jest rozciągany do pełnych 2 cali na ostatniej soczewce konstrukcji i wszystko jest OK z optycznego punktu widzenia. To jest oszczędność szkła oraz brak wprowadzania niepotrzebnych odblasków i aberracji. Gdyby soczewa wlotowa była większa to i tak światło to się zmarnuje przy uzyskaniu tego samego efektu finalnie.

Link to post
Share on other sites

execve, czyli to ostatnie zdjęcie to jest widok "od góry", tylko że tam jest druga, większa soczewka (tuż przed miejscem dokąd wchodzi okular) ?

Czyli ten focal extender ma 2 grupy szkieł ? Jedną u samego dołu (jak zwykły barlow) i drugą grupę u góry ? woow 

Edited by stratoglider
Link to post
Share on other sites

Dokładnie. To ostatnie zdjęcie jest od góry. Po prostu wykręciłem mocowanie okularów, żeby było widać soczewkę. Nigdy jej nie rozkręcałem, ale po tym co pisze producent to 4-elementy. Widziałem tez na zagranicznych forach porównania do TV Powermate - tego nie mogę potwierdzić, bo nie mam TV PM.

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Hej!!!!

Dodam tylko, że to super sprzęt. Mam taki extender. Nie wprowadza żadnych widocznych aberracji, kontrast i ostrość na najwyższym poziomie. I ma jeszcze jedną unikalną cechę (sprawdzone empirycznie), zachowuje krotność 2x, bez względu na długość drogi optycznej do okularu. Np. wstawiony przed kątówkę w ED'ziu100, daje ostry obraz w bino zachowując swoją nominalną krotność. 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 21 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Like
   • 131 replies
  • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
   Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
    • Thanks
   • 247 replies
  • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
   Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.
    
   Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
    • Like
   • 85 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.