Skocz do zawartości

Większe i mniejsze galaktyki w Wielkiej Niedźwiedzicy


Jarzyna B.

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kiedyś móc uścisnąć dłoń autorowi... jako typowy wizualowiec czuję... nie wiem jak to opisać, jaram się wewnętrznie, aż mnie dusi w środku piękno tych zdjęć, tych galaktyk które pokazały się w tle, tego ogromu wszechświata w czarno białych barwach jakże znanych dla nas obserwatorów. Aż mam ochotę rzucić się w wir astrofotografii. Dziękuję.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plakat fantastyczny. Gratulacje dla autora.

Gdyby ktoś chciał sobie wydrukować jako pomoc naukową (dla własnych potrzeb, o ile autor nie zaprotestuje), proponuję zrobić sobie negatyw używając następującej formuły w Pixelmath:

~(iif($T[2]>2*$T[0],$T[2],$T))  

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lolak89 napisał:

Chciałbym kiedyś móc uścisnąć dłoń autorowi... jako typowy wizualowiec czuję... nie wiem jak to opisać, jaram się wewnętrznie, aż mnie dusi w środku piękno tych zdjęć, tych galaktyk które pokazały się w tle, tego ogromu wszechświata w czarno białych barwach jakże znanych dla nas obserwatorów. Aż mam ochotę rzucić się w wir astrofotografii. Dziękuję.

Tylko nie zgruchotaj mi dłoni :D

Żartuję, dziękuję jeszcze raz Wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, apolkowski napisał:

Plakat fantastyczny. Gratulacje dla autora.

Gdyby ktoś chciał sobie wydrukować jako pomoc naukową (dla własnych potrzeb, o ile autor nie zaprotestuje), proponuję zrobić sobie negatyw używając następującej formuły w Pixelmath:

~(iif($T[2]>2*$T[0],$T[2],$T))  

interesująca matematyka, chociaz zwykly inwert daje to samo dla galaktyk, poza kolorami ramki. 

dzieki za wzór - zapisane :) 

image.thumb.png.fedbf0de35c7e0a039dc15cc05cabd4f.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, krzkrz napisał:

To może autor wątku następną pracę zatytułuje:

Większe i mniejsze galaktyki w Wielkiej Niedźwiedzicy i jej najbliższym sąsiedztwie. 

Będzie ciężko, zwijam aktualnie sprzęt z Hiszpanii i zaczynam przygotowania do Namibii. Najwcześniej za rok ale to już będzie południowa półkula.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jarzyna B. napisał:

Będzie ciężko, zwijam aktualnie sprzęt z Hiszpanii i zaczynam przygotowania do Namibii. Najwcześniej za rok ale to już będzie południowa półkula.

Ale z czego to wynika? Nasyciles się niebem północnym czy po prostu uciekasz pod jeszcze ciemniejsze niebo? 

Piękne prace! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.