Skocz do zawartości

Prośba o pomoc – szum i szczegół


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, beny napisał:

No chyba że to ten dzisiejszy pył znad Sahary zasłonił Ci skutecznie niebo :D

 

dokładnie to samo myśle xD, ja łapałem trochę większą aperturą, no ale gdyby @wismat zassał 10 minut na jedną klatkę, to efekt powinien ciut lepszy niż mój na pięciominutowej....

Edytowane przez Przemek Majewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zrobiłem jeszcze kanał oznaczony "S2".
Co prawda obecnie wilgotność jest taka że ledwo widać najjaśniejsze gwiazdy, ale chyba już wiadomo o co chodzi.
849220875_2021-07-1402_38_57-Form1.thumb.png.0aabe269afa2b3fb3b4c0e54309cb323.png

 


To sobie zrobiłem.. Amerykę w bikolorze.. zaczynając od 6 godzin siarki... no cóż.. będzie HST.

 

 

@Tayson zapraszam za półtora miesiąca z kubeczkiem na stoisko nr 5 xD Miałeś nosa. Jednak co fachura to fachura. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, isset napisał:

Czyli co, włożyłeś filtry do koła i źle oznaczyłeś gdzie który? :icecream:

Przynajmniej materiał nie do kosza, niektórzy z maską bahtinova palą całą sesję, to dopiero rozpacz. 

Dokładnie tak, ale wydaje mi się że zakupiłem na giełdzie filtry już źle wsadzone w pudełka. Szkoda że oprócz strzałek, w którą stronę wsadzać filtr nie mogą wydziergać obok krótkiego "Ha", "B" itp. 
Skończę projekt to sobie pozmieniam nazwy w programie bo jak teraz to zrobię to już w ogóle nie dojdę do tego co i jak. 
W sumie chyba dobrze się skończyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, OnlyAfc napisał:

Można się zawsze tłumaczyć, że to spajki z newtona :D

Oraz reklamować QE u producenta.

7 minut temu, wismat napisał:

Zasugerowałem się tym co na opakowaniu było napisane i czy dobrą stroną montuje filtr. Aż tak się nie znam żeby wiedzieć jaki kolor konkretny filtr ma po danej stronie. 

Dostałem swego czasu od dystrybutora komplet z niewłaściwie powkładaną zawartością - Ha zamienione z tlenem, L z C. Długo zachodziłem w głowę jakim cudem.. Przypomniało mi się 14 dni na zwrot. Zaskoczony byłem, że policzyli tylko sztuki przed ponowną wysyłką. Na szczęście nie było wad na filtrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off.

Ja to jakos nie rozumiem potrzeby posiadania w kole np 8pozycyjnym filtra C.

Po co on jest skoro dziala tak samo i moze gorzej podczas ostrzenia niz L?

Ewentualnie jedynie kadrowanie,ale w L przeciez tez sa SII i HA. Ponawiam wiec pytanie po co nam filtr C?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tayson napisał:

Off.

Ja to jakos nie rozumiem potrzeby posiadania w kole np 8pozycyjnym filtra C.

Po co on jest skoro dziala tak samo i moze gorzej podczas ostrzenia niz L?

Ewentualnie jedynie kadrowanie,ale w L przeciez tez sa SII i HA. Ponawiam wiec pytanie po co nam filtr C?

Może warto rozszerzyć pytanie? Potrzebuję L. Kupuję komplet. Jak odróżnić jeśli ktoś zamienił z C ? :icecream: a dodatkowo jakie korzyści może dać C ?

U mnie dla DS siedzą LRGBHaOS, dla US, planet i (-arek) w innym setupie LRGBHaOPpIrUv, C oddałem koledze do setupu z newtonem

Edytowane przez RMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, apolkowski napisał:

Czym różni się twój filtr L od IrUvCut?

Szczegóły w pierwszym kole:

L - IDAS LPS P2

RGBHaOS - 6x Baader

 

Drugie koło:

LRGBHaO -  6x Baader (tu zestawowy Uv/Ir cut)

Pp - AstronomikPlanetPro742

Ir - ZWO Ir850

Uv - Astrodon UVenus

Edytowane przez RMK
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był kawałek nieba w nocy wolny więc postanowiłem sprawdzić ostatecznie te filtry.
Zrobiłem 3 godziny z hakiem na filtrze oznaczonym S2. Jest ok. To ewidentnie Ha. 
W sumie całkiem fajnie wyszło biorąc pod uwagę brak jakichkolwiek klatek kalibracyjnych, cropa i małą ilość materiału. 

Resize 50%. 
Ostatni filtr to już na pewno tlen :D
Dzięki za pomoc.

ha2_L22_50.png

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.