Skocz do zawartości

M31 - druga odsłona


diver

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Robson_g napisał:

Niby ok. Ale czegoś mi tu brakuje. Sam nie wiem czego. 

Bardzo sympatyczne zdjęcie. Przyzwyczaiłem się do piaskowej, bardziej "spranej", wersji Andromedy. Ta jest aż żółta. @Robson_g: może tu nic nie brakuje, tylko jest czegoś więcej, niż się spodziewałeś, a mianowicie wysokie nasycenie kolorów.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, flamezz napisał:

Większej ilości materiału :)

 

Z pewnością.

 

7 godzin temu, piotrfie napisał:

@Robson_g: może tu nic nie brakuje, tylko jest czegoś więcej, niż się spodziewałeś, a mianowicie wysokie nasycenie kolorów.

 

Powiedziałbym, że nasycenie kolorów jest raczej umiarkowane. Mnie brakuje nieco plastyki, ale faktycznie materiału jest za mało żeby coś mocniej kombinować, bo szum wyłazi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2021 o 09:14, Robson_g napisał:

Niby ok. Ale czegoś mi tu brakuje. Sam nie wiem czego. 

Chyba niebo jest za jasne na wyciągnięcie zewnętrznych słabych partii galaktyki i tego brakuje.

 

W dniu 17.07.2021 o 20:19, diver napisał:

 

Powiedziałbym, że nasycenie kolorów jest raczej umiarkowane. Mnie brakuje nieco plastyki, ale faktycznie materiału jest za mało żeby coś mocniej kombinować, bo szum wyłazi.

No właśnie, nie widać tego "skręcenia" charakterystycznego dla M 31.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wessel napisał:

No i niebieskich obszarów gwiazdotwórczych, tak charakterystycznych dla M 31

 

I purpurowych wodorków. ;) Możliwości PIX-a w zakresie selektywnej obróbki kolorów są słabe. A to tylko RGB. Więc proponuję pogodzić się z tym skromnym renderingiem. :)

 

15 godzin temu, Tuvoc napisał:

Pięknie wyszła! Czemu leży na plecach? :D

 

Leży dokładnie tak jak powinna. ;) Jest zorientowana prawie dokładnie według orientacji map nieba. Zawsze staram się stosować taką orientację matrycy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastosowanie filtra duo pod galaktyki, to wg mnie dosc kontrowersyjny pomysl.

wyszla Ci pastelowa kolorystyka, pomimo w sumie dosc sporej ilosci materiału jak na ten obiekt. czy takie bylo założenie? ja obstawiam jednak filtr.

 

jak laczysz ze soba dwa różne materiały (31+74 klatki)?

ciekawe co bys wyciągna z materiału 31klatek.

 

szkoda, ze nie masz zwyklego filtra uv/ir.

rozumiem potrzebe ograniczenia LP, ale....

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tayson napisał:

zastosowanie filtra duo pod galaktyki, to wg mnie dosc kontrowersyjny pomysl.

 

To był eksperyment. Pierwszy raz potraktowałem w ten sposób galaktykę licząc na to, że uzyskam wyraźniejsze wodorki w ramionach galaktyki. I w pewnym sensie się to udało.

 

13 godzin temu, Tayson napisał:

jak laczysz ze soba dwa różne materiały (31+74 klatki)

 

Dwa osobne staki, dwa osobne StarNety i próba połączenia dwóch bezgwiazdkowych galaktyk w jedną. Gwiazdy pochodzą z setu z Astro Duo, bo moim zdaniem o dziwo wyszły lepsze.

 

13 godzin temu, Tayson napisał:

ciekawe co bys wyciągna z materiału 31klatek.

 

Za mało. Nie ma wodorkowych szczegółów w ramionach galaktyk.

 

13 godzin temu, Tayson napisał:

szkoda, ze nie masz zwyklego filtra uv/ir.

 

W moich warunkach ze zwykłym uv/ir cut nie ujechałbym z gradientami. Dlatego zawsze używam Baadera IRCut Moon&Skyglow.

 

Pastelowa kolorystyka to wynik trochę "artystycznego" działania. ;) Ale powiem Ci, że ostatecznie mnie się ten efekt podoba. Galaktyka jest inna niż inne. :)

 

 

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.