Skocz do zawartości

IC 1396 SHO.


Marvaz

Rekomendowane odpowiedzi

IC 1396 – gromada otwarta, powiązana z otaczającą ją mgławicą emisyjną. Obiekt znajduje się w gwiazdozbiorze Cefeusza. Została odkryta w sierpniu 1893 roku przez Edwarda Barnarda[2].

Gromada ta jest jedną z największych widocznych na niebie, jej widoczna średnica kątowa jest prawie trzy razy większa niż średnica kątowa Księżyca. 

IC 1396 rozciąga się na setki lat świetlnych. Choć posiada tak spore rozmiary, jest to mgławica słabo widoczna. W mgławicy tej świecący kosmiczny gaz miesza się z ciemnymi chmurami pyłowymi, z których najbardziej znana jest Mgławica Trąba Słonia. Na krawędzi IC 1396 znajduje się nadolbrzym Gwiazda Granat, a mgławica należąca do kompleksu otacza znajdującą się blisko centrum gwiazdę wielokrotną Struve 2816. W obszarze gromady IC 1396, odległym od Ziemi o 3000 lat świetlnych, formują się gwiazdy. ( Wikipedia).

 

Nameczylem sie z tym obiektem. 

Po drodze przygody typu zaparowana optyka ( uznalem ze grzalek nie potrzeba  LOL :) ), przesuniecie jednej kamery wzgledem drugiej, no i chroniczny juz brak pogody.

Bagaz doswiadczen rosnie co moze miec tylko przelozenie na rozwoj osobisty ;)

Poszedlem odwaznie w obrobce bo lubie jak sie dzieje, a technika SHO na to pozwala ;)

Ogolnie jestem zadowolony choc zapewne wiecej OIII i SII pomoglo obrazkowi.

 

Technikalia:

 

SW AZ-EQ6

WO TwinCat 51

ASI 183mm pro

Filtry ZWO/Baader.

 

Ha - 159x300

OIII - 116x300

SII - 90x300

 

 

 

 

IC 1396 SHO final.jpg

Edytowane przez Marvaz
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się ale troche wygląda jakby na Ha nałożyć kołowy gradient kolorów. JA bym pierw spróbował zrobić bicolor a później dodać siarke. Sam robiłem ten obiekt i mi nie wyszedł wiec na pewno wiem że to nie łatwe. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, danon said:

Nie obraź się ale troche wygląda jakby na Ha nałożyć kołowy gradient kolorów. JA bym pierw spróbował zrobić bicolor a później dodać siarke. Sam robiłem ten obiekt i mi nie wyszedł wiec na pewno wiem że to nie łatwe. 

Przyjme kazda krytyke z pokora :)

Dzieki za komentarz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jak porównasz swoją pracę z inną HST. Zgadam się z kolegą- to nie jest prawidłowe odwzorowanie układu kolorów.

Zacznij od takiego: to najprostszy układ kolorów z zielonym. Na wariacje przyjdzie czas później.

800px-Elephant%27s_Trunk_nebula.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również walczę z tym obiektem, więc ze szczególną uwagą będę się przyglądał. Też mi niestety układ kolorów nie pasuje, szczególnie ta czerwień po lewej stronie, tam chyba nie ma siarki, co widać nawet na przykładzie załączonym przez Wessela. Trzymam kciuki i czekam kolejnej wersji!

Edytowane przez Jarek J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.