Skocz do zawartości

Jakie DS w lipcu z 8"?


Rekomendowane odpowiedzi

Oj M33 to trudny kąsek, chyba wogóle nie w białawe noce. Ciemniejsze niebo konieczne, a i tak obiekt dość ulotny.

 

4 emki masz w Strzelcu właśnie jak kolega pisał - piękne i łatwe. Po ich okolicach są obok rozrzucone róznorakie gromadki gwiazd.

 

M27 obowiązkowo - łatwy i przejrzysty obiekt dla poczatkującego.

 

Jak zdobędziesz filtry przynajmniej jakiś UHC-S to łap Veila bo wysoko.

 

Z trudniejszych i drobniejszych to kuliste M56 i M71 jedna Koło Lutni druga w Strzale.

 

Gromada NGC884 i jej towarzyszka czyli ChaHi bezwzględnie obowiązkowe dla każdego (nawet lorneciarza). A obok skocz do Cassiopei po urobek w M103 i NGC 457 ładne gromady otwarte. W dalszej kolejności gromadka M52

 

Łapaj tez jasną kulistą M15 kolo Enifa.

 

Z trudniejszych jak już będą ciemniejsze noce w sierpniu wceluj NGC 7331 i wypatruj obok niełatwy Kwintet Stefana.

 

Z zachodzacych gwiazdozbiorów moze się jeszcze załapiesz na ostatki z M3 duża gromada kulista.

 

Jak już bywałeś w Herkulesie to szukaj drugiej sporej kulistej czyli M92 dość łatwa w szukaczu nawet.

 

A jak chciałbyś zasmakować odmiennych wrażeń to może epsilony Lutni porozdzielaj - podwójny ciasny układ podwójny ;)

Edytowane przez Binocooler
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2021 o 21:13, Łysy_z_balkonu napisał:

Macie mi do polecenia jakieś DS do obserwacji moją syntą 8 i kitowymi okularami+ Barlow GSO x2?

Póki co to widziałem M13, M31, M2 i szukałem z negatywnym skutkiem M33.

Zacznij od gromad kulistych i otwartych, które teraz dominują na letnim niebie, przy okazji pooglądaj mgławice w Strzelcu i M27 w Lisku.

2091202505_Messiernalato.jpg.0a6980504761a7bc202e82501853a525.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już tyle narozpisywałem mu propozycji, a nie dostałem nawet laika w podzięce mimo, że inni dostają.:huh:

Powiem wam, że najmilsza satysfakcja to jest jak sie na żywo nowemu pokazuje co gdzie na niebie, a jego achy i ochy są najlepszą nagrodą za włożony trud w popularyzowanie astro. Sam nieraz byłem wdzięczny na spotkaniach prywatnych, gdy ktoś znający inne rejony nieba pokazywał jak odnaleźć to i owo z trudniejszych rzeczy. Do dziś jestem tym osobom wdzięczny.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.