Skocz do zawartości

NGC 281, Asi533/ed80


Kirien

Rekomendowane odpowiedzi

Widać z daleka, że to PacMan :-)  

Mgławica ta ma bardzo ciekawą strukturę pyłów i cieni, które trochę tu blado wyszły. Detal taki rozmyty się wydaje. Próbowałeś to kontrastować bardziej? 

Można by też lepiej wyrównać tło, kanały R i G są dość mocno ścięte, a kanał B w wielu miejscach wystaje z tła.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - nie probowalem. Ja nie podnosze kontrastow w swoich zdjeciach, nie bardzo potrafie i tez nie bardzo mi sie chce. To jest 10 minutowa obrobka : krzywe, poziomy, star reduction, saturacja i odszumienie ;) Ale twoje uwagi cenne - poczytam o kontrascie w astrofoto - moze czegos nowego sie naucze.

Edytowane przez Kirien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tayson napisał:

Ladne gwiazdki w calym polu.

Niestety troche uciekł kolor niebieski.

Myslisz ze da rade to poprawic, a moze filtr go wyciął? 

Musze powalczyc z tym raz jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tayson napisał:

Niestety troche uciekł kolor niebieski.

 

Zgadzam się z Tomkiem, większość gwiazdek poleciała nadmiernie w pomarańcze. ;) Pewnie gwiazdki obrabiałeś razem z mgławicą?

No i niesymetryczne wyraźne halo na HD4647. Mniemam, że to sprawka filtra UHCS?

A generalnie praca fajna w odbiorze. :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, diver napisał:

 

Zgadzam się z Tomkiem, większość gwiazdek poleciała nadmiernie w pomarańcze. ;) Pewnie gwiazdki obrabiałeś razem z mgławicą?

No i niesymetryczne wyraźne halo na HD4647. Mniemam, że to sprawka filtra UHCS?

A generalnie praca fajna w odbiorze. :)

Tak, zamiast zrobic zaznaczenie obszaru mglawicy rozdzką to zrobilem kolorem selektywnym i pociagnalem w odcien czerwieni rowniez gwiazdy...no nic, usiade raz jeszcze do tego.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kirien napisał:

Tak, zamiast zrobic zaznaczenie obszaru mglawicy rozdzką to zrobilem kolorem selektywnym i pociagnalem w odcien czerwieni rowniez gwiazdy...

 

Dobrym narzędziem, pozwalającym na czas obróbki automatycznie oddzielić gwiazdy od obiektów rozciągłych jest StarNet, dobrze zaimplementowany np. w PIX.  Polecam, zamiast "różdżkowania". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, diver napisał:

 

Dobrym narzędziem, pozwalającym na czas obróbki automatycznie oddzielić gwiazdy od obiektów rozciągłych jest StarNet, dobrze zaimplementowany np. w PIX.  Polecam, zamiast "różdżkowania". ;)

Nie mam pixa. Uzywam tylko dss stackera i ps 4.0 jak oddzielam gwiazdy kolorem selektywnym i wyciagam samo.tlo.to sie robia takie ciemne obwodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyka po drugim podejściu znacznie lepsza. Gdybyś podrzucił stack np. do wątku "Bawimy się materiałem" to myślę, że byłoby kilku chętnych do pobawienia się nim.

Edytowane przez Tuvoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.