Skocz do zawartości

Chłodzony Canon


lukost

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zaryzykował i kupił coś z tej oferty chłodzonych aparatów?

 

http://www.centralds.net/cam/?page_id=12417

 

Tak się luźno i niezobowiązująco zastanawiam, przy okazji serii ostatnio występujących tropikalnych nocy, co dość mocno przekłada się na poziom szumu. Mam obecnie modyfikowanego 6d plus szklarnię do niego i jestem nawet zadowolony z tego, co z niego wychodzi. A może w ogóle olać temat i docelowo/przyszłościowo iść w stronę chłodzonej kamerki, zważywszy na ceny tych modów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest tylko do astro, to nie widzę żadnego sensu.

Najtańszy aparat to koszt ok 1600$. 

Za tą kasę można już kupić dedykowaną kamerę z matrycą APS-C, np. QHY 8L

która

1. waży 2x mniej

2. jest mniejsza

3. masz 16 bitowy przetwornik

4. nawet wygląda lepiej :D

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lukost napisał:

Czy ktoś zaryzykował i kupił coś z tej oferty chłodzonych aparatów?

 

http://www.centralds.net/cam/?page_id=12417

 

Tak się luźno i niezobowiązująco zastanawiam, przy okazji serii ostatnio występujących tropikalnych nocy, co dość mocno przekłada się na poziom szumu. Mam obecnie modyfikowanego 6d plus szklarnię do niego i jestem nawet zadowolony z tego, co z niego wychodzi. A może w ogóle olać temat i docelowo/przyszłościowo iść w stronę chłodzonej kamerki, zważywszy na ceny tych modów?

Ja mogę Ci takie chłodzenie zbudować za około 400zl, próbowałem, działa i chyba jeszcze długo będę używał mojego 600D dzięki temu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pablo12311 napisał:

Możesz pokazać jakieś fotki? Ile schodzisz z temp. poniżej otoczenia?

Ja zastanawiam się nad wykonaniem lodówki do swojego Nikona Z6.

Podczas ostatnich testów temperatura wewnątrz lustrzanki spadła o 5 stopni poniżej temperatury otoczenia, choć może zejść znacznie niżej do około 10 stopni poniżej otoczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, isset napisał:

To w mojej qhy9 w te upalne noce miałem temperaturę matrycy -10 stopni przy zaledwie 35% mocy chłodzenia. -20 osiąga przy 45-48% mocy, a więc jest jeszcze spory zapas mocy.

No i masz dedykowaną astro kamerę, więc dodatkowo + 10 do zaje***tości :)

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.