Skocz do zawartości

Łatwy obiekt na początek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

W końcu,po roku niezdecydowania kupiłam montaż eq3-2 z napędami i już do mnie jedzie;)na razie będzie wisiała na nim lustrzanka z obiektywem 50 mm lub 200 mm.Chcialabym zacząć zabawę (oczywiście o ile ogarnę sam sprzęt i ustawienie na biegun) od jakiegoś prostego obiektu który nie sprawi mi wielkiego kłopotu w obróbce;)

Co polecacie na początek?może jakaś gromada albo mgławica?początkowo myślałam o Andromedzie ale to chyba nie jest dobry czas?Droga Mleczna też nie bardzo bo nie mam dobrej widoczności na stronę południową...najlepsze niebo mam na zachód i północ ewentualnie wschód no i oczywiście zenit;)chodzi mi o zrobienie takiego zdjęcia żeby było w miarę prosto na pierwszy raz i żeby obróbka nie była jakoś bardzo skomplikowana;)będę wdzięczna za każde sugestie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zacznij od szerokich ujęć Drogi Mlecznej, od Orła do Cefeusza, skoro południe odpada. 18-55 to kiepski wybór do astro, możesz tym ewentualnie startrailsy robić. Jeśli ma być tanio, kup stałoogniskowego Canona 50 mm f/1.8. Do nauki się nada.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryka i Pelikan to raczej 200 mm na APS-C. Kitowy słaby, a jeszcze w zoomach czasem ogniskowa się przesunie i w ogóle wtedy tragedia.

 

Zaraz będzie sierpień - połącz fotografowanie M31 i Perseidów - w zeszłym roku robiłem i nawet przeleciał przed Andromedą!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lukost napisał:

Zdecydowanie zacznij od szerokich ujęć Drogi Mlecznej, od Orła do Cefeusza, skoro południe odpada. 18-55 to kiepski wybór do astro, możesz tym ewentualnie startrailsy robić. Jeśli ma być tanio, kup stałoogniskowego Canona 50 mm f/1.8. Do nauki się nada.

Mam Canona 50 mm f/1.8 ;) i myślę że właśnie ten obiektyw pójdzie na początek.Mam też Jupiter 200 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ciemne niebo poświeć jedną nockę na Drogę Mleczną z kitowym 18-55. Z dwóch powodów: bez dodatkowych inwestycji uzyskasz szeroki kadr Drogi Mlecznej (18mm) i przy okazji przekonasz się na własne oczy o wadach tego obiektywu w szczególności gdy potem porównasz zdjęcia z Canon 50mm

Edytowane przez Artu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.