Skocz do zawartości

Spacerkiem po Księżycu


Mizar

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo, że seeing dziś był beznadziejny nagrałem kilkanascie avików łysola i zrobiłem z nich taką składankę. Zwykle uzywam barlowa 3x ale dziś powietrze tak falowało, ze nie mogłem z nim ustawic ostrosci a w koncu zmieniłem barlowa na 2x.

Jakość mizerna ale mimo to fajnie pospacerować po Księżycu.

Skladanka1b.JPG

Edytowane przez Mizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, wczoraj nibyby ładnie się zapowiadało, ale obraz rozłaził się w telepie bez przerwy. Juz przeklinałem sąsiadów poniżej za wieszanie mokrego prania na balkonie ktore miało być tego powodem, ale chyba niesłusznie. Z podglądu satelitarnego wynika że od południa wcina się niż i chyba znów nie uda mi sie sfocić "Kopernikusa", na co czekam od miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tez swojego wczorajszego, uparlem sie zrobic jeden z kraterków i padło na

Albategniusa (i troche w cieniu Ptolelemusz...). W porównaiu do powyzszej

mozaiki wypada o niebo gorzej, ale to moja pierwsza fotka ksiezyca.... wiec daje :) - cos ostrosci nie moglem opanowac ...

 

 

moonb.jpg

 

I terminator:

 

 

moona.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja dorzucę swoją mozaikę Księzyca z wczoraj i dwie planetarne próby :szczerbaty:

Księzyc: 6 avików (1/500s, 5% gain, 5 fps), 13 fotografii (ok. 150 klatek na każdą), złożone w PS; dla terminatora 1/250s

Jowisz: 1/50s, gain 10%, 5 fps; 1/25s, 25% gain - dla księżyców

Saturn: 1/50s, gain 30%, 5 fps

 

Wszystko z Synty, bez barlowa, obrobione Registaxem3.

:Salut:

mosa_large.jpg

s1.jpg

jk1.jpg

termi.jpg

Edytowane przez Piotrek T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe ale bardzo wdzięczne planetki,szczególnie Jowisz z czerwoną plamą i wyrażne tarczki księżyców. :Salut:

 

Dzis znow wszystko plywalo. Idzie na zmiane pogody i zapowiadaja deszcze :-(

"Wycisniete"...

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w sumie nie powinienem tego pokazywać patrząc na dokonania kolegów, ale co tam, daję - Księżyc ze Skyluxa i HP Photosmarta 735. Projekcja okularowa z Kellnerem 20mm (power 35x) lub Tele Vue Plosslem 11mm (64x), zoom optyczny 3x. No i nawet coś wyszło :)

 

lysy1.jpg

 

lysy2.jpg

 

lysy3.jpg

 

lysy6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna mozaika. Seeing chyba jeszcze gorszy niż wczoraj bo choć wszystko zrobione z barlowem 2x to na koniec musiałem pomniejszyć 2x. Wyszło więc jakby bez barlowa. :D

 

Widać szczelinę Hadley'a ale to pestka.

Niestety nie zarejestrowała się szczelina w Alpen Valley a już nie raz obserwowałem ją w lepszych warunkach.

Mozaika.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.