Skocz do zawartości

Teleskop Pablitus 12 cali


sawes1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam do sprzedania cały, kompletny zestaw do obserwacji nieba. Sam teleskop to nie jakaś sklepowa, masowa popierdułka, ale sprzęt wykonany przez jednego z użytkowników forum o nicku Pablito. Podstawowe dane sprzętu: lustro 12 cali, jasność F4. Bardzo szybki teleskop przeznaczony głównie do obiektów mgławicowych. Planety czy Księżyc wypalają oko. ;) Teleskop jest nieduży, o zwartej obudowie, przez co jest łatwy do przechowywania i transportu. Wielu starszych użytkowników forum widziało go w działaniu, zna jego możliwości i historię powstania. :D Do teleskopu dołączone są legendarne okulary Nagler, które sprawiają wiele frajdy podczas obserwacji. Z pewnością ciekawą pozycją są książki, dzięki którym możemy zobaczyć jak naprawdę wyglądają obiekty. Dokładna specyfikacja tego, co sprzedaję:

 

Teleskop 12 cali F4 kratownicowy

Wyciąg 2 cale z mikroruchami

Szukacz typu Telrad

Czarna, elastyczna osłona na rurki zaciemniająca biego optyczny

Nieprzemakalna osłona na cały teleskop

Trzy torby z usztywnionym dnem na elementy teleskopu

Aluminiowa walizka na osprzęt optyczny

Okular Baader Scopos 30mm/2cale

Okular Nagler 20T5 20mm/2 cale

Okular Nagler 13T6 13mm/1.25cala

Filtr Tele Vue OIII 1.25 cala

Filtr Celestron Polaryzacyjny 1.25cala

Filtr UV/ IR 1.25 cala

Redukcja 2/1.25cala

Kolimator laserowy

Krzesełko obserwacyjne

Książki
Stan teleskopu oceniam na dobry + (ponieważ niemal na pewno trzeba umyć lustro), zaś okularów i filtrów na bardzo dobry. Trzeba będzie też wymienić baterie w telradzie i kolimatorze. I trochę fotek. Niestety nie mam zdjęcia złożonego sprzętu (dziwne...), ale jeśli ktoś się uprze, to go złożę i sfotografuję. Sprzęt stoi w szczelnych torbach szytych na miarę przez kolegę o nicku gryf188. Nawiasem mówiąc uszył mi już kilka fajnych toreb do różnych zastosowań. ;)  Odbiór osobisty w Warszawie lub ewentualnie na najbliższym jesiennym zlocie. Nie wysyłam, gdyż nie zamierzam odpowiadać za kurierów. Cena całości - 8500zł. Kontakt pzielak222@gmai.com

DSC_0190.JPG

DSC_0194.JPG

DSC_0340.JPG

IMG_20210725_122059.jpg

IMG_20210725_122139.jpg

i-leifheit-krzeselko-wielofunkcyjne-niveau-71325.jpg

IMG_20210725_122447.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, midimariusz napisał:

Wysłałem zapytanie prawie miesiąc  temu i do dzisiaj Echo....

Przepraszam. Niczego nie dostałem. A wystawiłem go trzy tygodnie temu. ;)

 

2 godziny temu, jlp napisał:

Można zobaczyć zdjęcie złożonego bez pokrowców?

Mogę go złożyć dopiero po niedzieli. Teraz nie za bardzo mam na to czas. 

 

Edytowane przez sawes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.