Skocz do zawartości

Pomoc w identyfikacji filtrów.


Ersoy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupowałem używane filtry, które były pochowane w pudełeczka z opisami i tak je zamontowałem w kole. Ale nachodzi mnie wątpliwość czy są poprawnie zindetyfikowane. 

Zgodnie z tym jak były popakowane w pudełka, mam:

1: Blue

2: Green

3: Red

4: L

5: Ha

6: SII

7: OIII

Może coś zauważycie. 

20210728_195803.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz poważnie? :)

Najprościej popatrz sobie przez te filtry i oceń jak wygląda przez nie cokolwiek oświetlonego zwykłym światłem:

 

L- wszystko ma wyglądać normalnie

R- wszystko jest czerwone, ale dosyć jasne

Ha - wszystko jest ciemno czerwone

SII - wszystko jest ciemno czerwone

G - wszystko jest intensywnie zielone

B - wszystko jest niebieskie

OIII - wszystko jest ciemno zielone/morskie

 

Jedyny problem może być z rozróżnieniem Ha i SII. Jest na to łatwy sposób. Bierz jeden do jednej dłoni, drugi do drugiej. Ustawiasz jeden za drugim, równolegle do siebie i patrzysz przez nie jednym okiem. Powinieneś widzieć ciemność :) Teraz jeden z nich przechylasz coraz bardziej i wracasz do pierwotnego ustawienia. Teraz robisz to samo, ale przechylając drugi. Przy jednej z tych dwóch prób zaobserwujesz, że w pewnym momencie układ obu filtrów przepuszcza czerwone światło. Tak się stanie, gdy tym przechylanym filtrem będzie SII. Koniec :)

 

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dobrychemik napisał:

Pytasz poważnie? :)

Najprościej popatrz sobie przez te filtry i oceń jak wygląda przez nie cokolwiek oświetlonego zwykłym światłem:

 

L- wszystko ma wyglądać normalnie

R- wszystko jest czerwone, ale dosyć jasne

Ha - wszystko jest ciemno czerwone

SII - wszystko jest ciemno czerwone

G - wszystko jest intensywnie zielone

B - wszystko jest niebieskie

OIII - wszystko jest ciemno zielone/morskie

 

Jedyny problem może być z rozróżnieniem Ha i SII. Jest na to łatwy sposób. Bierz jeden do jednej dłoni, drugi do drugiej. Ustawiasz jeden za drugim, równolegle do siebie i patrzysz przez nie jednym okiem. Powinieneś widzieć ciemność :) Teraz jeden z nich przechylasz coraz bardziej i wracasz to pierwotnego ustawienia. Teraz robisz to samo, ale przechylając drugi. Przy jednej z tych dwóch prób zaobserwujesz, że w pewnym momencie układ obu filtrów przepuszcza czerwone światło. Tak się stanie, gdy tym przechylanym filtrem będzie SII. Koniec :)

 

Dzięki. Sprawdzę w wolnej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.