Skocz do zawartości

ASI 2600MM Pro pierwsze światło


Marcin Ksiazek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Piotr4d napisał:

Maciek @wessel podniesiesz rękawicę?

@teleskopy.pl teleskopy.pl oferują sprzęt do testów. Gdybyś podjął się wyzwania, to niezależnie od wyników było by to spore wydarzenie.

 

Nie. Dlaczego? Bo mam stabilne zestawy i szkoda mi czasu na takie zabawy. Wynik znam.

Pisałem to już kilka razy, ale napisze jeszcze raz. Kamery CMOS zaczynają się od poziomu QHY 600.

I tyle.

Na pewno znajdzie się wielu chętnych.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś wnioski po zmianie kamery? Jeśli nie porównasz kamer na materiale z tym samym teleskopem i czasem akwizycji, ten wątek będzie kolejnym "testowym", gdzie strzelasz sobie różne obiekty. Zrób porównanie, typu 20x300 gain 0 VS 20x300 gain 100. Udostępnij stacki, będzie można powalczyć z materiałem, pomierzyć i podyskutować.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylo fajne niebo wiec udalo mi sie zrobic ten sam kadr z 2 innymi gainami.  Stacki po 10 klatek 300sek. BIN1  (fliki fit)

 

Dodatkowo wrzucam 1 klatke 600 sek w BIN4 (plik tif). 

Wszystkie pliki bez zadnych obrobek i klatek kalibracyjnych oraz bez zadnego filtra (wciaz czekam na optolonga H-alpha).

PS. nie sugerujcie sie pojechanymi gwiazdami w rogach , tu tez mam jeszcze problem z ustawieniem odleglosci od flattenera.

600sek BIN4.tiff Test-Gain0-300sek.fit Test-gain100-300sek.fit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marcin Ksiazek napisał:

Dzis bylo fajne niebo wiec udalo mi sie zrobic ten sam kadr z 2 innymi gainami.  Stacki po 10 klatek 300sek. BIN1  (fliki fit)

 

Dodatkowo wrzucam 1 klatke 600 sek w BIN4 (plik tif). 

Wszystkie pliki bez zadnych obrobek i klatek kalibracyjnych oraz bez zadnego filtra (wciaz czekam na optolonga H-alpha).

PS. nie sugerujcie sie pojechanymi gwiazdami w rogach , tu tez mam jeszcze problem z ustawieniem odleglosci od flattenera.

600sek BIN4.tiff 3.12 MB · 4 pobrania Test-Gain0-300sek.fit 99.54 MB · 2 pobrania Test-gain100-300sek.fit 99.54 MB · 2 pobrania

jakie wnioski wyciagnąłes po tym gainowym tescie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, filtr Ha Optolonga mam, niestety w sklepie nie zauwazylem, ze jest on krótki (nie przelotowy) jak mój CLS wiec bez kola filtrowego nie da sie go bezposrednio zamontowac.   Musze szukac karetki na filtry 2" dla mojego kola Starlight Xpress :( :( 

 

Edytowane przez Marcin Ksiazek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.