Skocz do zawartości

Takahashi EM-10 Temma PC Jr. SUPER CENA


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

Na czerwono - tam jest silnik, wklejony

Na niebiesko - tam jest przekładnia, mocowana zagniecionymi fabrycznie "uszkami"

Nie da się tego rozebrać bez widocznych śladów, choć tutaj to taka już rzeźba ...

 

Drugi silnik jest niedotykany. DEC

 

3 godziny temu, Tom-cio napisał:

 

A na jakiej podstawie Kolega twierdzi, że to ostatni serwis??? To już nie jest merytorycznie, a niestety pachnie pomówieniem... :g:

 

 

 

Ponieważ ten serwis wymieniał tą przekładnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, abo napisał:

Ponieważ ten serwis wymieniał tą przekładnię.

Ale tego na pewno nie wiesz :) Może jednak wyjaśnij to bezpośrednio z Tomkiem Piwko, jeśli zgodzi się udzielić informacji o pracach przy sprzęcie, który (w momencie serwisowania) nie należał jeszcze do Ciebie.

Namiar masz nad swoim przedostatnim postem ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku "przedmiotem kontraktu" była przeskakująca os DE oraz przegląd, smarowanie oraz regulacja. Oś RA pracowała prawidłowo!!!
Wiadomo dlaczego DE gubiła kroki i tylko w jednym kierunku: pęknięte drugie koło zębate przekładni pośredniej.

 

Załączam fotkę rozebranego montażu Pana Michała. Trochę słabo, ale jednak widać, że obudowy silników/przekładni nie są tak porysowane, jak na zdjęciu kolegi Abo. Te przekładnie po wielokrotnym rozbieraniu wystarczy podważyć śrubokrętem zegarmistrzowskim, aby się otwarły...

 

EM10_MS!.thumb.jpg.eb70267c80784e41a9d87631d7c886d3.jpg

 

Liczę na przeprosiny:exclamation:

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Misza napisał:

Miałem wrazaenie ze ustaliliśmy wykorzystanie jej elementów piza elementem uszkodzonym, a z wykorzystaniem tego koła od starego kompletu. Nie było tez mowy o „tymczasowości” tego rozwiązania.

 

Jak mogło nie być mowy o tymczasowości... ... ... sklejenie trybka "na kropelkę" = rozwiązanie problemu????????????????????????????

 

Trzeba się było zgodzić na wymianę napędu na nowy, Ukraiński - montaż śmigałby koncertowo i nie byłoby tego "wątpliwego merytorycznie" wątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi akurat zdecydowanie odradził jeden z poprzednich użytkowników bo konsultowałem się w tej sprawie. A co do przekładni z Francji niezmiennie jestem zdumiony tym co pan napisał ( ze nie została zamontowana) Inaczej to zrozumiałem zupełnie.

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pablo12311 napisał:

@Misza po przedstawieniu problemu i zatajeniu pewnych spraw w ogłoszeniu sprzedaży moim zdaniem należy skontaktować się z nowym nabywcą na PW i dogadać temat zwrotu.

Cytując internet: W przypadku stwierdzenia istnienia wady fizycznej towaru nabywca ma prawo do odstąpienia od umowy albo zwrotu części poniesionych przez siebie nakładów. Sprzedający (osoba prywatna) może obronić się przed skutkami odstąpienia od umowy, jeżeli niezwłocznie wymieni towar na inny lub go naprawi. W przypadku powtórzenia się wady kupujący może drugą reklamację w ramach rękojmi traktować jako ostateczną i żądać zwrotu poniesionych kosztów. 

Rękojmia obowiązuje przez rok, co liczy się od daty wydania towaru. Kupujący jednocześnie ma miesiąc na zawiadomienie sprzedawcy o istnieniu tej wady.

 

oraz:

Zgodnie z art. 557 Kodeksu cywilnego, w niektórych sytuacjach sprzedawca będzie zwolniony od odpowiedzialności z tytułu rękojmi. I tak na przykład rękojmia nie obowiązuje, jeżeli kupujący wiedział o wadzie w chwili zawarcia umowy, ponieważ sprzedawca w opisie przedmiotu wyraźnie zaznaczył, jakie wady ma produkt. Wówczas nabywca nie ma prawa do zwrotu. Należy pamiętać o stopniu naturalnego zużywania się danego towaru — takie zużycie nie jest rozumiane jako wada i nie będzie podstawą rękojmi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Misza napisał:

Skoro przekładnia silnika DA pozostała wadliwa (wbrew mojej dotychczasowej wiedzy) mogę pokryć zakup nowej jeśli takową Abo znajdzie (co może nie być łatwe bo ja szukałem  bardzo długo).

 

(Prawie) każdy Twój post jest po chwili edytowany - strasznie szybko zmieniasz zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.