Skocz do zawartości

NGC7000 - pierwsze podejście do HOO


karolbe

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, wessel napisał:

Baader kilka lat temu za darmo wymieniał prawie dwuletnia sprzedaż tego typu fitrów

Kupiłem baadera nowego już po tej całej akcji, chyba jakoś końcówka 2019. Miał być sprawdzony, z nowej serii bez halo. Halo było na OIII. Pisałem do baadera i do sklepu. Zarówno jeden i drugi zwalił winę na mój teleskop i nie uznają reklamacji. Jak zmieniłem teleskop po roku dalej było to samo. Później sprzedałem i u kolegi na innym sprzęcie też to było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to czy ktoś kto miał te felerne Baadery OIII z halo może zerknąć na te dwa zdjęcia, które wyżej wkleiłem, i powiedzieć czy to jest akurat ten przypadek? Bo może po prostu źle obrobiłem materiał (w końcu robiłem to 1. raz...).

 

Jak szukałem w sieci informacji o usuwaniu halo to znalazłem 180000 stron z instrukcjami. Autentycznie nie wierzę, że wszyscy ci ludzie maja kiepskie filtry Baadera i muszą kombinować, żeby usuwać halo :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tayson Sorry, nie zauwazylem, ze prosiles o stacki, jasne, dzisiaj udostepnie.

 

A tymczasem wczoraj spedzilem troche czasu na ponownej obrobce. Dzeki kilku radom @wismat wyszlo teraz tak. W oczy oczywiscie sie rzucaja inne kolory niz poprzednio, ale to akurat nie bylo zamierzone, w APP kolory w RGB compose ustawia sie suwakami, jak sie zamknie panel, to ustawienia bezpowrotnie gina i dojscie do tych samych kolorow graniczy z cudem, po ~50 probach sie poddalem, podobala mi sie kolorystyka zdjecia NGC7000  @wismat i dazylem do podobnych kolorow i przypadkiem mi się udalo :-). To co poprawilem to gwiazdy, owszem sa biale, bo sa wklejone z Ha, ale dzieki temu sa mniejsze.

 

 

 

1221972598_NGC7000-HOO.thumb.jpg.ae844e90ef47d0649a364771feeda1dc.jpg

  • Lubię 8
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz wiesz :)  z hlao tlenowym łatwo walczyc.

 

trzeba sie zastanowic co jest lepsze:

skladanie ps

image.png.aedd8910be9a12ad1d1eed0634e643f5.png

 

czy pixem

image.png.461fcc6a04b148c46b3a19a94d69e057.png

 

mysle, ze nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

kazdy plik ma cos warotsciowgo i cos niechcianego.

najlepiej je w wywazony sposób połaczyc.

 

image.png.10c58446e9bfc7acb381060d46678aad.png

 

image.png.4f9794e4b62c09b4eb5c49fca9c1e40d.png

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.08.2021 o 18:43, karolbe napisał:

 

Oto moje 1. podejście do HOO. Kolory wzorowałem na tym co widziałem na astrobin i innych miejscach. Nie do końca wiem jak ogarnąć kolor gwiazd, wpada w niebieski i gwiazdy maja spore halo (a te jasne gwiazdy nie dość, że duże i to brzydkie) - nie wiem jak je zmniejszyć bez użycia PixInsight (którego nie mam). Chętnie poznam jakieś dobre sposoby na to, skrypty Astronomy Tools wydają się nic nie zmieniać w tej kwestii mimo, że mają skrypt do zmniejszania halo. Oczywiście krytyka mile widziana.

 

 

Szczegóły techniczne:

Po okolo 3.5h Ha i OIII z Warszawy

ASI183MM + GT81 na EQ6-R

stackowanie i łączenie APP, usuwanie szumu i reszta w PS/LightRoom.

 

 

 

 

NGC7000_1.jpg

 

https://youtu.be/68ugkg9RePc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.