Skocz do zawartości

NGC7000, IC5070, NGC6997 - mój mały debiut :D


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Robson_g napisał:

Piękne. 

Ja nigdzie nie widzę efektu halo. 

 

 

 

Dziękuję. A bo już go nie ma :D Ale tlen mocno się wyróżniał.

 

5 godzin temu, isset napisał:

Od siebie z działki robiłeś? Na jakim montażu to wisi? Piękne okrągłe gwiazdki :) Gratuluję!

Tak, z działki pod Warszawą. Dzięki za miłe słowa :) Aczkolwiek moją solą w oku jest lewy górny róg, ale nie ruszam już tego. Straciłem za dużo nocy przez ustawienia :P 
Teleskop wisi na EQ6-R PRO. 

 

Edytowane przez wismat
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej Ci wyszedl ten debiut niz mnie. Z tego co piszesz to widze, ze miales takie same problemy co i ja, na moim GT81 inny rog jest sola w oku, ale juz sie zmeczylem sleczeniem nad regulowaniem flattenera i postanowilem to po prostu olac...

 

Napisz co zrobiles z tymi halo od OIII, bo mam to samo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w całym polu gwiazdki spoko. jeden róg ucieka, ale to jest w pełni akceptowalne i nie przeszkadza.

Jesli materiał wyjściowy masz przyzwoitej jakości, to na pewno dobrze to rokuje na przyszlosc.

 

Nauka zarzadzania kolorami przyjdzie po jakims czasie.

Teraz wyszlo Ci bardziej bicolor niz hst.

Jesli użyłeś czegoś ala scnr, to masz na to juz odpowiedź.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tayson napisał:

Dla mnie w całym polu gwiazdki spoko. jeden róg ucieka, ale to jest w pełni akceptowalne i nie przeszkadza.

Jesli materiał wyjściowy masz przyzwoitej jakości, to na pewno dobrze to rokuje na przyszlosc.

 

Nauka zarzadzania kolorami przyjdzie po jakims czasie.

Teraz wyszlo Ci bardziej bicolor niz hst.

Jesli użyłeś czegoś ala scnr, to masz na to juz odpowiedź.

Mam wersję HST też ale muszę ja poprawić bo za bardzo odszumiłem pyłi się mydło zrobiło. I powiem szczerze że zielony nawet dawał fajny klimat. Najbardziej był widoczny przy samym pelikanie i przy tej fajnej jasnej gwieździe po lewej na górze co wygląda jak kometa. Robił robotę. Jak poprawię HST to tu wrzucę bo myślę że warto. Tylko w wersji HST jak nie ukrócę tego zielonego to mam wrażenie że jest go jednak za dużo :D  Przynajmniej z 35% scnr planuje dać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tex88 napisał:

Mi się podoba praca całościowo. Gwiazdki  brałeś tylko z Ha ?


Tak. Wcześniej przy próbach dawałem je na sam koniec ale zauważyłem że lepszy mi efekt wychodzi jak dodam je wraz z Ha bez wycinania ich z tego kanału. Później mimo to że były z Ha, pomniejszyłem je delikatnie. 
Swoją drogą na monitorze który dobrze oddaje paletę Adobe praca wygląda na dobrze nasyconą, a na komórce bym dodał z 30% saturacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wismat napisał:


Tak. Wcześniej przy próbach dawałem je na sam koniec ale zauważyłem że lepszy mi efekt wychodzi jak dodam je wraz z Ha bez wycinania ich z tego kanału. Później mimo to że były z Ha, pomniejszyłem je delikatnie. 
Swoją drogą na monitorze który dobrze oddaje paletę Adobe praca wygląda na dobrze nasyconą, a na komórce bym dodał z 30% saturacji. 

Robiłeś to tym workflow ?
https://www.cloudynights.com/topic/552856-processing-workflow-narrowband-tone-mapping-melotte-15/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maetrik napisał:

Druga wersja zdecydowanie ciekawsza, fajna pełna paleta - widać 3 składniki, nie przesadzone, z umiarem i wyczuciem, piknie :)

Podoba mi się kolorystyka.

Brawissimo proszę Pana, widać, że czas poświęcony na walkę owocuje!

Pozdro

Dzięki Piter! To zachęca do dalszej pracy :) Do zobaczyska za mc!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, diver napisał:

Tylko jakoś tak dużo niebieskiego... Naprawdę musi tak być? ;)

Jakos kanałów zalezy w duzej mierze od QE kamery. Na pewno inaczej bedzie z np KAF8300 i IMX455.

Z mojego doswiadczenia z tym obiektem rowniez wychodzi SPORO tlenu. Na siłę, wiec raczej nie ma sensu zmieniac coś co daje nam natura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.