Skocz do zawartości

Zimny napój w Krakowie


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo udane spotkanie - jak zwykle. Pobiliśmy rekord: ośmiu chłopa przy czteroosobowym stole. Na dodatek są widoki na niezły biznes - tryplet 127mm :)

 

Darek, masz w sumie niedaleko. Zapraszam na następną pełnię do Krakowa, to się nauczysz kto jest kto :D

 

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższą niedzielę, 24 października, po południu od godz 17, w Podstolicach (8 km na południe od węzła A4 Łagiewniki, jest oznaczona gwiazdka na naszej Mapie Miejscówek) wraz z @dobrychemik planujemy obserwacje planet, w szczególności pierwsze obserwacje Wenus przez świetny korektor dyspersji atmosferycznej. 

(będzie też degustacja filtrów do Jowisza, rzut okiem na Tatry, porównania okularów szerokokątnych, a także wspaniały wschód Księżyca o godz 19:20) 

 

Zapraszamy! 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, stratoglider napisał:

W najbliższą niedzielę, 24 października, po południu od godz 17, w Podstolicach (8 km na południe od węzła A4 Łagiewniki, jest oznaczona gwiazdka na naszej Mapie Miejscówek) wraz z @dobrychemik planujemy obserwacje planet, w szczególności pierwsze obserwacje Wenus przez świetny korektor dyspersji atmosferycznej. 

(będzie też degustacja filtrów do Jowisza, rzut okiem na Tatry, porównania okularów szerokokątnych, a także wspaniały wschód Księżyca o godz 19:20) 

 

Zapraszamy! 

Hej. Najprawdopodobniej będę w okolicy w tym czasie, postaram się podskoczyć z jakimś większym maczkiem do Was.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja akurat rozgrzebałem swoją starą puszkę po ASI żeby wymienić ją na coś nowego.

 

Myślałem, że będzie pochmurny listopad a tu takie coś... ;) rzadko kiedy pesymizm zawodzi w sprawie jesiennej aury ;)

 

No nic, noc z lutowaniem i programowaniem to też część astrohobby ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2021 o 18:51, warpal napisał:

Udanego!

Był udany!

Byliśmy w dolince, tam mniej wiało, obserwowaliśmy DSy, Ceres koło Aldebarana, która zmieniła pozycję po kilku godzinach, z Marcinem F. obserwowaliśmy komety:
https://cobs.si/analysis2?submit_type=2&obs_type=3&col=observer_icq&id=KWI&start_date=2021/11/06 00:00&end_date=2021/11/08 23:59
Na 2 wróciłem do domu, trochę się przespałem i o 4:20 obserwowałem Leonarda, udało się, bo 20 min później chmury wlazły na całe niebo.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pełni Księżyca się zbliża, jednak zrobię jeszcze jeden off-top o zimnej nocy zamiast o zimnym napoju. Wg najnowszych prognoz mapy.meteo.pl , we wtorek rano powinno być piękne niebo w Wilczycach. Będzie wtedy 1.5 godziny odstępu pomiędzy zachodem Księżyca (3:30) a świtem (5:00) (Słońce przy -18 st). Czyli będzie to ostatni ranek, w który będzie można zobaczyć komety, potem na poranne niebo wejdzie Księżyc. 

Gdyby ktoś z Was się tam wybierał, to bardzo chętnie się wproszę :movingtongue:

 

 

 

met2.JPG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Paether napisał:

Jak w temacie: byłaby szansa spotkać się z kimś z tego zacnego grona, w przyszły poniedziałek/wtorek, w dowolnym miejscu w Krakowie? ;)

Takie luźne pytanie rozpoznawcze :)

 

We wtorki pracuję do nocy, ale poniedziałki są ok. W razie czego jestem chętny.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.