Skocz do zawartości

Meade 10x50


Gość mbodek

Rekomendowane odpowiedzi

Na innych tematach mówią że najlepiej sobie na początku kupić ,,Niebo na weekend" i obserwować niebo nieuzbrojonym okiem a później kupić jakąś lornetke więc za jakiś rok kupie sobie teleskop :D:Beer::helo:

 

 

Ja tam duzo nie kombinowałem, tylko właśnie tak zrobiłem-najpierw książka a potem praktyka z bino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli chodzi o cele Astronomiczne to moge naprzykład oglądać wyraźnie księżyc czy jakieś komety. I mam jeszcze jedno pytanie czy przestą lornete moge oglądać Jowisz czy inne bliskie planety, nie chodzi mi o obraz jak z teleskopu ale żeby przynajmniej było widać??

 

 

Planety wewnętrzne (przeważnie) widać gołym okiem :Beer:

Pozdrawiam pogodnego nieba..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

W jastrzębskim Lidlu było ich dziś ponad 30szt.

Gdy spojrzałem przez pierwszą z góry (rozpakowaną) omało mi nie wypadło lewe oko - taki zez, no ale była rozpakowana. Trzy kolejne były już ok. Jako, że miałem ten wynalazek pierwszy raz w ręce to postanowiłem się troszkę nim pobawić i na pierwszy rzut oka wszystko na miejscu. Najbardziej podrażniła mnie regulacja ostrości prawego okularu (ciężko znaleźć i przekręcić), ale od razu przypomniała mi się cena. Więcej nie wydziwiałem. Lornetka jak to lornetka w tej cenie. Na pewno lepsza niż niejedna z allegro np. ta od "rosyjskich orłów".

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tarnobrzegu nadal są, do wyboru: wersja Meade lub Bresser, ogolnie stan ok, egzemplarze

jakie miałem w rękach o dziwo dość dobrze skolimowane i bez wad.

Porównałem przy okazji obydwa modele, tj. Bresser i Meade: takie same.

 

Dalej jak dla mnie nie rozwikłana jest kwestia powiększenia tych lornetek:

ponoć mają ok. 8x, jednak porownując do Tento 10x50 tego nie widać

Obraz identyczny, jedno oko na Tento, drugie na Meade/Bresser i jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zobaczcie jak sobie ludzie cenią lornetki z Lidla:

http://www.allegro.pl/item129980406__okazj...torba_nowa.html

Cena Kup Teraz - 279 zł!!! :szczerbaty::ha:

A tu nawet przechodzi przez sklep:

http://www.allegro.pl/item129169084_lornet...r_lornetka.html

W cenie 149 zł za sztukę.

Oj widać dawno już jej w Lidlu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze to nie kwestia tego jak ten gość ceni sobie lornetke tylko "cwaniaczy"..swoja droga kilka dni temu kupiłem ją za 50 zł i chciałem ja odsprzedać ale to chyba jak do tej pory najlepszy egzemplarz tej lornetki jaki mi się trafił..póki co zostaje u mnie..I nie zmieniam zdania uważam ze jest to sprzęt bardzo dobry!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mnie tez sie przytrafilo kupic lornetke w Lidlu i musze przyznac, ze jestem zadowolony. Moze co prawda trafila mi sie jakas perelka bo wiadomo, ze jak sie robi pelno badziewia to zawsze sie jakas perla trafi a moze moj dosyc slaby wzrok nie potrafi odroznic lornetki dobrej od zlej (sic!)

Co najwazniejsze jest dosyc jasna i nie ma zadnej dyspersji. Moze nie jest to jakis wybitny instrument ale swietnie nadaje sie jako uzupelnienie telepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Moje dzieciaki kupiły tatusiowi na gwiazdkę to ustrojstwo...

za jedyne 16,99 euro (oczywiście w Lidlu)

W mojej opinii - rewelacyjny stosunek jakości do ceny!

Urzywałem wcześniej rosyjsie TENTO 12x40.W poruwnaniu z nią Mead daje przynajmniej

ostre punktowe obrazy gwiazd! Byłaby zacznie lepsza gdyby ją wyczerniono wewnątrz tubusów.

Pozdrowka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Będzie jak obserwować gdyby padało.. ;):szczerbaty:

 

Ostatnio widziałem podobne na zdjęciach z jakiegoś bieszczadzkiego zlotu. ;)

Ale z tego co pamiętam cena była podawana dużo wyższa. No i chodziło głównie o chłodzenie i ewentualną ochronę przed deszczem między obserwacjami, a nie w trakcie.

Konstrukcja namiotów z Lidla (otwierana jedna ściana) jest niezła do osłony sprzętu przed wiatrem w trakcie obserwacji. W sumie niezła namiastka obserwatorium w warunkach polowych. Pewnie wykonanie kiepskie, jak to zwykle w Lidlu. Ale idea chyba całkiem niezła.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja namiotów z Lidla (otwierana jedna ściana) jest niezła do osłony sprzętu przed wiatrem w trakcie obserwacji. W sumie niezła namiastka obserwatorium w warunkach polowych. Pewnie wykonanie kiepskie, jak to zwykle w Lidlu. Ale idea chyba całkiem niezła.

 

Idea bardzo niezła jakby dodać do niej jeszcze ekstremalne warunki oświetleniowe.. może nieco osłonić od świateł wokół jak jest ich dużo.. ciemnego nieba to nam nie załatwi, ale lepsze przyzwyczajenie wzroku do tej "ciemności", a i człowiek się tak przy tym nie będzie niepotrzebnie rozpraszał..

 

Najchętniej to bym to sobie rozstawił na balkonie...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Myślę, że taki namiot jest też niezłym rozwiązaniem jako "budka" dla telepa na ogrodzie, własnym podwórku itd. Może on sobie pod nim stać, mając zabezpieczenie przed wiatrem i deszczykiem. Cena jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że taki namiot jest też niezłym rozwiązaniem jako "budka" dla telepa na ogrodzie, własnym podwórku itd. Może on sobie pod nim stać, mając zabezpieczenie przed wiatrem i deszczykiem. Cena jest OK.

Myślę, że taki namiocik zwiększa powierzchnię, na którą działa siła wiatru. Raczej nie zostawiałbym teleskopu pod namiotem na co dzień.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Jad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.