Skocz do zawartości

Meade 10x50


Gość mbodek

Rekomendowane odpowiedzi

Też się przyznam do jednej sztuki.

Obiektywy są przymocowane wkręcanymi ringami, dostępnych śrubek nie stwierdziłem. Kolimacja wydaje się ok.

W środku widoczny biały klej od pryzmatów, ale poza tym bez zarzutów. Źrenice wyjściowe raczej okrągłe, z symbolicznym naprawdę winetowaniem (u mnie tylko w jednym oku), pociemnienia na brzegach nie zauważyłem.

Regulacja ostrości chodzi płynnie, choć dodatkowa regulacja na prawym okularze trochę zgrzyta od smaru. Jest wyjście na statyw między tubusami.

 

Popatrzymy wieczorem na księżyc i gwiazdki, jak chmury odejdą, to można będzie coś więcej napisać. Na razie jestem zadowolony z zakupu.

 

UPDATE: Aha, w Lidlu we Wrocławiu z nieznanych powodów o lornetki trzeba pytać przy kasie, kasjerka woła kierownika, który wychodzi i pokazuje, dowcipkując, że "baterie już włożone" :ha:

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłęm w jednym z Lidlów w Łodzi.

Obrazy dzienne - 4 (zazółca obraz ale ostra do krawędzi)

Wykonanie + estetyka - 5

Kolimacja - ringi - 5

Zabrudzenia wew. - nie ma -5

Cena/Jakość - 5

Dodatki - 5

 

Za te 88 zł na serio warto !!!

 

Paweł Maksym

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazy dzienne - 4 (zazółca obraz ale ostra do krawędzi)

 

Sorry Paweł, ale nie uwierze dopóki nie zobacze. Ostra do krawędzi z polem 6.5 stopnia przy

powiekszeniu 10x. No i za 88 zł... Średniej jakości Plossl, który ma pole 50 stopni a nie 65, kosztuje

tyle samo do ta lornetka i nie jest ostry do krawędzi!

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Paweł, ale nie uwierze dopóki nie zobacze. Ostra do krawędzi z polem 6.5 stopnia przy

powiekszeniu 10x. No i za 88 zł... Średniej jakości Plossl, który ma pole 50 stopni a nie 65, kosztuje

tyle samo do ta lornetka i nie jest ostry do krawędzi!

 

Potwierdzam, spada jasność po bokach ale ostrość w minimalnym stopniu. Też mnie to zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety widać tandetne i błyszczące wyczernienie w środku. Będzie dużo odbasków...

 

Arek

 

To blyszczace wyczernienie wyglada na jakis olej. Ponoć wystarczy obiektywy od srodka przetrzec. Musze tylko kupic w aptece jakies porzadne kompresy albo wate opatrunkowa, ktora sie nie strzepi, zeby za bardzo wnetrza nie zakurzyc. Kolimacja jest calkiem ok. W przegladanych przeze mnie egzemplarzach natrafilem na jeden z jakas nitka w srodku. Warto wziasc ze soba latarke, zeby sprawdzic je od srodka. Przy takiej cenie naprawde warto.

 

Pozdrawiam

Rad Radish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Paweł, ale nie uwierze dopóki nie zobacze. Ostra do krawędzi z polem 6.5 stopnia przy

powiekszeniu 10x. No i za 88 zł... Średniej jakości Plossl, który ma pole 50 stopni a nie 65, kosztuje

tyle samo do ta lornetka i nie jest ostry do krawędzi!

 

mamy rozumieć, że przetestujesz to bino wnikliwie :szczerbaty:B) ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem przy tych lornetkach i majstrowałem ponad kwadrans, a żaden ochroniarz nie podszedł :D . Wybrałem czwartą z oglądanych dziesięciu, a było ich w sumie około 20tu. I rzeczywiście przez ten czas spędzony w sklepie, poza mną jeden gość obejrzał lornetkę, a co najmniej pięciu sprzęt wędkarski obok :Salut: .

Aha, wybrałem tą jedną z dziesięciu, gdyż był to jedyny egzemplarz bez winietowania. Niestety nie miałem sił każdej w sklepie sprawdzać pod kątem kolimacji, ale te które patrzyłem wydawały się poprawne pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem sił każdej w sklepie sprawdzać pod kątem kolimacji, ale te które patrzyłem wydawały się poprawne pod tym względem.

 

 

Byłem dzisiaj w Lidlu z kolegą, który chciał kupić sprzęt wędkarski. Obejrzałem dwie lornetki. To jest lornetka z tej samej fabryki co Taiga. Czyli za te pieniądze brać. Obydwie lornetki były tak rozkolimowane, że nawet zadwoniłem do Arka bo już nie wiedziałem czy dobrze spawdzam. Ostatecznie nie kupiłem żadnej bo kolega przyszedł i powiedział, że w tej stodole nie da się zapłacić kartą. Obiecałem mu jednak, że wlecę do Lidla i kupię wybiorę mu lornetkę na ryby. Kupię jeszcze dla Szwagra bo ta, którą kupił na Allegro do ptaków jest 5x gorsza od tej z Lidla.

 

Co do tego akumulatora z ładowarką. Akumulator jest badziewiasty i po roku do śmietnika ale można później kupić lepszy. Sama ładowarka ma bardzo małą wydajnośc prądową i akumulator będzie się ładował ze dwie doby. No ale cena jest przyzwoita.

 

Jeszcze jedno te lornetki nie są idealne mają dośc sporą dystorsję oraz nie są napewno ostre do krawędzi Pawełku:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, spada jasność po bokach ale ostrość w minimalnym stopniu. Też mnie to zaskoczyło.

 

 

(...)Jeszcze jedno te lornetki nie są idealne mają dośc sporą dystorsję oraz nie są napewno ostre do krawędzi Pawełku:-).

 

Może źle się wyraziłem... jest pod tym względem bardzo dobrze. Na znakomitej większości pola. W sumie tak jak pisze Marek_N. Prawda jest taka, że na miejscu w Lidlu widać było, że jedna lornetka nie jest równa kolejnej (tak jak ze SkyLuxami) ale ogólnie w tej klasie jest bardzo dobrze. Lornetka wygląda zaiste na Taigopodobną.

Wszystko i tak rozsądzą starr testy.

 

Ja wiem, że te 88 zł to nie są wywalone pieniądze.

Paweł Maksym

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obejdzie się bym nie dodał swoich trzech groszy, skoro po obejrzeniu czterech sztuk zdecydowałem się na jedną z nich (zauważyłem jakby minimalne rozkolimowanie dwu z tych wyeliminowanych ale trudno to było sprawdzać, właściwie przez sklep i okno na niezbyt odległe drzewa lookałem.

Warstwy przeciwodblaskowe są błękitne ale wyglądają trochę jak w dawniejszych obiektywach foto - na jednowarstwe. Zresztą nigdzie nie jest napisane że to jest MC, za to jest napisane "pełna warstwa odblaskowa, niebieska". Pełna to chyba znaczy że również na szkłach okularów, co jest prawdą. No i jeszcze - pryzmaty BAK-4. Wnętrze korpusu jest pozbawiony tych ładnych schodeczków czy jakichś chociaż diafragmek ograniczających odblaski i rzeczywiście wygląda na obficie zabezpieczone środkami czasowej ochrony przed korozją czyli jakąś oliwą.

Oprawa okularów stabilna, nie odchylają się przy obserwacji. Ostrzenie centralne, chodzi niezbyt lekko (pokrętło obracać należy raczej palcem wskazującym i kciukiem niż tylko pojedynczym paluszkiem) ale płynnie, jest wygodne.

Ponieważ jestem okularnikiem - zwróciłem uwagę na możliwość obserwowania bez okularów i w okularach. Bez okularów (krótkowidz -7D) ostrzę na skraju zakresu, muszle oczne wygodne.

W okularach - katastrofalne winietowanie z powodu za dalekiej odległości oka od okularu. ODKRYCIE: Należy zdjąć gumowe muszle oczne i sprzęt jest IDEALNY DO PATRZENIA W OKULARACH! Tylko że wtedy nie można założyć pokrywek na okulary, bo średnicą są dopasowane do muszli ocznych.

Wszystkie obserwacje w warunkach nienajlepszej widoczności, wieczorem, przy pełnym zachmurzeniu. Patrzyłem na odległe oświetlone i nieoświetlone okna, kominy elektrociepłowni ze światłami pozycyjnymi w odległości jakichś 6 kilometrów. Na tych obiektach nie widać wad optycznych. Na gwiazdy muszę zaczekać.

Mały poniemiecki ZEISS DIENSTGLASS pójdzie w odstawkę - do zastosowań wycieczkowych. Nb - w brylach nic w nim nie dało się wypatrzeć!

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Lidlu i kupiłem trzy lornetki. Jedną dla szwagra, drugą dla kolegi wędkarza, a trzecią zostawię chyba sobie. Wybrałem z pomiędzy 15 szt. Okazało się, że żadna nie była idealnie skolimowana jeżeli w takich warunkach (z ręki) można to sprawdzić do końca. Wybrałem takie, które były skolimowane jako tako i nie miały żadnych paprochów na optyce. Rzeczywiście niektóre egzemplarze były tragicznie skolimowane ale były w mniejszości, reszta jako tako. Większym problemem były zabrudzenia optyki jakieś pyłki, kropki itp. Oczywiście pryzmaty wklejone nieśmiertelną białą gumą do żucia, a wyczernienie odblaskową czarną farbą . Odblaski z wnętrza tubusa są bardzo duże ale aby to poprawić to chyba tylko przemalować wnętrze matową farbą. Z niektórych pudełkek ludzie ukradli szmatki i paski do lornetek. Zainteresowanie kupujących prawie żadne oprócz mnie (pół godziny przebierałem) lornetkami interesował się tylko jeden wędkarz. Przy kasie Pan poinformował mnie, że w ciągu siedmiu dni mogę towar zwrócić lub zamienić gdyby coś było nie tak. :Salut:

Generalnie lornetki z tej samej chińskiej fabryki co Taiga itp. Ale przy tej cenie nic lepszego się nie dostanie. Mój szwagier kupił na allegro lornetkę za 200zł jak dostanie odemnie tego lidlowskiego Meade to spadnie z krzesła. :D

Jeszcze jedno warstwy odblaskowe bardzo podobne do tych jakie są w lornetkach Zeissa .................. z przed 30-40 lat :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okularach - katastrofalne winietowanie z powodu za dalekiej odległości oka od okularu. ODKRYCIE: Należy zdjąć gumowe muszle oczne i sprzęt jest IDEALNY DO PATRZENIA W OKULARACH! Tylko że wtedy nie można założyć pokrywek na okulary, bo średnicą są dopasowane do muszli ocznych.

No to zostaje rozwiązanie drastyczne - obciąć z muszli rękawki i zostawić tylko tę część, która siedzi na okularze. Obawiam się tylko, że pokrywki i tak będą trzymać się słabo - ta część muszli ma chyba nieco mniejszą średnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupilem, przebieralem chyba prawie 40 min....

ciezko sie zdecydowac bylo na model... ale przy okazji

poznałem z bliska większość okolicznych regałów z towarami :)

(obserwujac je kazdą z lornetek po kolei...).

 

Rozrzut w kolimacji dosc duzy, udalo mi sie wybrac w miarę dobrą...

Wieczorem podczas testu daly o sobie znac odblaski (albo zrobilem sie przewrazliwiony czytajac ostatnie posty...)

 

Ogolnie jestem zadowolony, lornetka lekka, w miare duze pole, tak jak

pisalem wczesniej chyba prawie 7, ale to sprawdzi sie dopiero jak gwiazdki wyjdą...

 

ps. Przy okazji dowiedzialem sie ze jest do kupienia skylux, prawie nie uzywany

(chybiony prezent dla dziecka). Wiec jakby ktos byl zainteresowany to na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.