Skocz do zawartości

IC 5070 Drugie starcie.


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednia odsłona która wam zaprezentowałem( link poniżej) nie dawała mi spokoju zatem postanowiłem powalczyć raz jeszcze.

Materiał jest jakiś dość trudny bo jest już na wstępie mocno zaszumiony, zbieranie większej ilości klatek już nie przynosi poprawy stosunku sygnału do szumu.

A na naświetlanie 20 minut pozwolić sobie nie mogę. Więc walczę z tym co mam.

Uważam że lepiej, ale ostatecznie wypowiecie się sami.

Postanowiłem zaprezentować w tej orientacji, mimo że jest błędna to bardziej mi się podoba.

5_DSE.thumb.png.468e8c3441f35dbf4dfaea287c251388.png

Pozdrawiam.

 

Wersja poprawiona zgodnie z waszymi sugestiami.

Proszę o ocenę.

full.thumb.png.d58269af3adaf7ecf12e86406580ef6b.png

Edytowane przez Imar
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wessel napisał:

Dobrze że z reguły są trzy rundy - przynajmniej tak jest w boksie. Może w trzeciej rundzie gwiazdki tak nie dostaną w d..pę?

Maciej, ale ja nic z nimi nie robię, totalnie nic co by je pogarszało.

Są takie na wyjściowym stacku. Co mogę zrobić żeby jak to to nazywasz nie dostawały w d..pę. ?

Po lewej stronie widać jakąś wadę optyki i gwiazdy są gorsze i na to nie mam wpływu, kombinowałem wiele razy z różnymi kolimatorami, sprawdzałem czy wszystko jest na osi i czy matryca jest wypoziomowana i pod tym względem jest w porządku, to coś od samego obiektywu. Jakie są takie są, ja już jestem zmęczony szukaniem teleskopu bo przerobiłem już 4 teleskopy poprzedniego roku i mam dość , jaki bym nie kupił z każdym jest coś nie tak jak by się chciało, taka chińszczyzna i nie poradzisz. Na Taka mnie nie stać.

Edytowane przez Imar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wessel napisał:

Takie zdalne porady przypominają leczenie zęba prze telefon. Zobacz przede wszystkim czemu tlen daje takie duże halo.

Przez filtr Baadera takie halo jest, jak zresztą nie tylko u mnie.

Nie każdy miał takie szczęście i kupił 7 nm starą serie o lepszej jakości wolną od tego problemu jak to się udało tobie. Teraz nie ma nic do wyboru pewnego prócz Chromy lub Astrodona.

Na razie nic nie wymienię gdyż sam jeden filtr chromy lub astrodona by kosztował tyle co ten cały setup który obecnie używam.

Nie bez przyczyny pozostaje też użycie FPL-51 w tym apo co przekłada się na pogorszenie sytuacji, gwiazdy są puchate bo mają abberacje. To nie FPL-53 niestety.

Przeszkadzają ci jedynie te dwie najjaśniejsze gwiazdy, a reszta może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Imar napisał:

Przez filtr Baadera takie halo jest, jak zresztą nie tylko u mnie.

Nie każdy miał takie szczęście i kupił 7 nm starą serie o lepszej jakości wolną od tego problemu jak to się udało tobie. Teraz nie ma nic do wyboru pewnego prócz Chromy lub Astrodona.

Na razie nic nie wymienię gdyż sam jeden filtr chromy lub astrodona by kosztował tyle co ten cały setup który obecnie używam.

Nie bez przyczyny pozostaje też użycie FPL-51 w tym apo co przekłada się na pogorszenie sytuacji, gwiazdy są puchate bo mają abberacje. To nie FPL-53 niestety.

Przeszkadzają ci jedynie te dwie najjaśniejsze gwiazdy, a reszta może być ?

Raczej wszystkie są do poprawki niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieranie większej ilości klatek przynosi poprawę SN zgodnie ze wzorem sqrt (ilość klatek). Filtry OIII z ograniczonym halo są jescze Antlia Pro. Ten posiadam i potwierdzam brak problemu. Z trochę tańszych możliwe, że nowe Badeer CMOS, ale lepiej poczekać a, będą testy użytkowników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, rambro napisał:

Zbieranie większej ilości klatek przynosi poprawę SN zgodnie ze wzorem sqrt (ilość klatek). Filtry OIII z ograniczonym halo są jescze Antlia Pro. Ten posiadam i potwierdzam brak problemu. Z trochę tańszych możliwe, że nowe Badeer CMOS, ale lepiej poczekać a, będą testy użytkowników. 

Już nie przynosi poprawy, sorry nie chcę ciągnąc tego tematu.

Kiedyś opisywałem sprawę Atika 428EX i porównywałem 40 klatek z 120 praktycznie bez różnicy. Polepszenie jakości widzę jedynie do 27 klatek później jest już naprawdę to samo. Nie palę przez to więcej niż 30-35 klatek bo naprawdę szkoda czasu, każdy materiał z tej kamery mi to pokazuje.

Co do filtrów to przyjże się tej Antili.

Edytowane przez Imar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, orome4 napisał:

Co do halo z Baaderem to ja miałem kiedyś podobny problem z Ha, ale jak przewróciłem filtr na drugą stronę jak naleśnika to problem zniknął. 

Na moich jest narysowana strzałka w którą stronę zamontować (one są w oprawie gwintowanej) i inaczej by nie pasowały do koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Imar napisał:

Looknij teraz (Dodałem nowe w górnym poście), co wy na to ?

Sam chyba widzisz że to zdjęcie jest bardziej klarowne, lepiej prezentuje mgławice. Oczywiście trochę koloru by się przydało, ale w NB nie jest to łatwe.

Czy tylko ja widzę lekko walne gwiazdki? Jakieś błędy w prowadzeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wessel napisał:

Sam chyba widzisz że to zdjęcie jest bardziej klarowne, lepiej prezentuje mgławice. Oczywiście trochę koloru by się przydało, ale w NB nie jest to łatwe.

Czy tylko ja widzę lekko walne gwiazdki? Jakieś błędy w prowadzeniu?

Niestety lekki pojazd jest, ale nie wybrzydzam i tak dobrze że mont 900s jako tako prowadzi. Lepsze to niż nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem atika 428 oraz filtr Baadera OIII 1,25 i dawał identyczne halo. Albo się z tym pogodzisz albo tak jak koledzy pisali trzeba brać gwiazdki tylko z Ha, natomiast SII i OIII potraktować tylko jak warstwy nadające kolor. Tutaj metoda :
https://www.cloudynights.com/topic/552856-processing-workflow-narrowband-tone-mapping-melotte-15/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tex88 napisał:

Miałem atika 428 oraz filtr Baadera OIII 1,25 i dawał identyczne halo. Albo się z tym pogodzisz albo tak jak koledzy pisali trzeba brać gwiazdki tylko z Ha, natomiast SII i OIII potraktować tylko jak warstwy nadające kolor. Tutaj metoda :
https://www.cloudynights.com/topic/552856-processing-workflow-narrowband-tone-mapping-melotte-15/

 dzięki, spojrzę

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RomekAstrobaza napisał:

Pozwolilem sobie Twojego jpeega użyć - tak widzę to zdjęcie :)

 

full.png.64136c510afee61fb5b8926f23c78b55.png

Też bym pokombinował natomiast już taka magenta wychodzi z tła dlatego się wstrzymuje z rozciąganiem materiału bo jej nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.