Jump to content

Operacja połamanych kocich łap


 Share

Recommended Posts

Drodzy Astrobracia i Siostry.

 

Jest akcja ratowania kota.

 

Kot wsiowy dachowiec, przyplątał się do mojej Mamy. Ale chłopak nie ma farta w życiu. Na wiosnę złamał przednia łapę, moja Siostra go odratowała.

W tym tygodniu przyszedł znowu. Tym razem ma połamane obie tylne, w tym jedno złamanie otwarte. Prawdopodobnie wpadł pod samochód.  Koszt leczenia od 500 do 3000,wszystko zależy od skomplikowania złamania i ilości implantów. Zrobiliśmy z Dominiką zrzutkę na zrzutka.pl. 

https://zrzutka.pl/36ycc7?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR3wR9Zwf9xAtzRoqSaF3wfY_ebK8J__cwspw3XHerBtj1bKpwloR25nuV4

Jeśli może to wesprzyjcie, w efekcie skali liczy się każdy grosz. Jeśli macie gdzie udostępnić linka to też będę wdzięczny. 

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam Łukasz.

 

 

 

 • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Kot ma złamanie otwarte a Wy robicie zrzutkę? Nie no, chwalebne, że chcecie pomóc ale kot ma męczyć się jeszcze 5 dni w takim stanie? Czegoś tu nie łapię.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kot jest opatrzony i zaopiekowany. nie zdycha na ulicy. To jest mała miejscowość jedyny Vet który może mu pomóc będzie dostępny od czwartku. Do innych nawet go zawieźć nie chce, bo już się raz spotkałem z poziomem usług. Gdyby była inna możliwość to bym ją wykorzystał. 

Link to comment
Share on other sites

W sensie zupełnie serio, trzeba go wieźć natychmiast to weterynarza dysponującego szpitalem (sądzę, że w Łodzi jest, będą ludzie z jakiś fundacji wiedzieć). Kitku będzie potrzebował operacji na 100% i leczenia, i parę dni pobytu w klinice pod obserwacją. Do czwartku to dostanie gangreny i albo umrze, albo mu ta noga odpadnie. Koty są pancerne, ale jednak nie nieśmiertlene.

 • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Zrobimy zrzutę na paliwo. Nie mozna tak długo czekac z takim złamaniem. szkoda, ze to Łódź, bo w woj. pomorskim zadeklarowałbym, że podwiozę tego kota. Moze ktos z okolic Łodzi pomógłby Ci z dowozem kota do jakiegos dobrego weterynarza w Łodzi?

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli w Łodzi nie ma dobrego weta, to mogę polecić w Legionowie. To od Was ~2h jazdy, ale zawsze to lepiej niż czekać do czwartku.

Edited by AviatorL
Link to comment
Share on other sites

Skonsultowałem sprawe z córką. Najlepszy chirurg od złamań od zwierzaków jest właśnie w łodzi. 90% powodzenia wg . wiedzy z branży.  .

Trzeba go dowieźć jak najszybciej bo inaczej może wdać sie sepsa.

Jak wróci z pracy podam dokładny namiar na tego lekarza.

 

Andrzej

Ps. Nie wiem gdzie przeczytasz wrzucam także w wątek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 44 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 70 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Like
   • 132 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.