Skocz do zawartości

Nieudany mod d5100


Kapitan Cook

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pytanie do modujących. Usunąłem filtr przed matrycy w d5100. I po złożeniu wszystkiego po naciśnięciu spustu robi zdjęcie a potem wyskakuje "Błąd Ponownie naciśnij przycisk spustu migawki.

Live view włącza się na 1 sec i od razu zamyka. Nie działają żadne tryby PASM oprócz M.

 

Wie ktoś może co mogłem popsuć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Iluvatar napisał:

Najpierw bym spróbował rozłączyć i połączyć jeszcze raz wszystkie tasiemki.

Również proponuję to samo. Ja przy modyfikacji swojego Nikona D300 nie włożyłem prawidłowo taśmy od wyświetlacza LCD i skutkowało to czarnym ekranem. Jak się okazało po ponownym rozkręceniu i ponownym złożeniu od nowa wszystkich taśm aparat się uruchomił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Adam87 napisał:

Ok, wszystko w porządku, aparat spalony :)

 

Rozkręciłem wszystko i matryca była nie podłączona, po podłączeniu aparat martwy.

 

 

Zerknij jeszcze raz. Jeśli nie była podłączona matryca i jakkolwiek aparat działał to jakim cudem po podłączeniu uległ spaleniu ?  Chyba, że przy okazji załatwiłeś coś innego...

 

7 minut temu, OnlyAfc napisał:

zrób moda mówili, będzie fajnie mówili ... :P

 

To mówili lobbyści od producenta kamer - szybkie przejście na kamerę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spock i paproch mógłby powodować że kompletnie prądu nie ma w aparacie ?

 

@rybek0s już kilka razy był składany i rozbierany, raczej nic nie przeoczyłem. Tak naprawdę to ten mod zajmuje 10min z przerwą na kawę. Wyślę go do serwisu, co innego mi zostaje.... oczywiście nie NIkona bo już słyszę te komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam87 napisał:

i paproch mógłby powodować że kompletnie prądu nie ma w aparacie ?

Moim zdaniem tak. To nie koniecznie może chodzić o zasilanie ale może jakiś sygnał sterujący, który uniemożliwia włączenie. Np. moim d5300 jest tak, że jak obudowa jest źle złożona to aparat się nie włącza. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RMK napisał:

Jeśli nie była podłączona matryca i jakkolwiek aparat działał to jakim cudem po podłączeniu uległ spaleniu ? 

Też tak uważam, ale jest to możliwe w przypadku gdy dotknie się paluchami płytki będąc naelektryzowanym.

Edytowane przez danon
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam87 napisał:

Rozkręciłem wszystko i matryca była nie podłączona, po podłączeniu aparat martwy.

Nie ma tam jakichś mikrostyków? Przy klapce baterii, karty, etc. Nie wiem, czy są NO, czy NC, ale bez tego nie będzie zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.