Skocz do zawartości

Nieudany mod d5100


Kapitan Cook

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Adam87 napisał:

Kondensator flash nie był rozładowany - nawet nie wiem jak to sie robi.

Metody są dwie:

1. szybko, jasno i glośno - bezpośrednio, ale kondensator dostaje w dupę.

2. dłużej, bez efektów akustyczno optycznych przez odpowiedni rezystor.

 

PS Można też niechcący, wnętrzem dłoni, ale z autopsji nie polecam.

Edytowane przez seg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przewody są na swoim miejscu? połączone na płycie na swoje miejsce? Obejrzyj pod luba wszystkie gniazda i taśmy flex czy nie mają przetarć złamań czy od gniazdem nie ma paprochów mają być wsunięte w gniazdo do końca i równo.

Polecam rozładowywać żarówka. Radzę nie dotykać, wrażenia niczym pierwsze spojrzenie w teleskop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zlew napisał:

Czej czej czej, chcesz mi powiedzieć, że nie zlutowałeś z powrotem TYCH przewodów?

image.png.9c74f4e263d93c5f8a35c536aa37b345.png

To nie ma prawa działać. 

Robiłeś wg tej instrukcji? 

https://www.lifepixel.com/tutorials/infrared-diy-tutorials/life-pixel-nikon-d5100-diy-digital-infrared-conversion-tutorial

Tych przewodów nie trzeba odlutowywać przy modzie - wystarczy wysunąć je z plastikowego elementu. 

A powyższa instrukcja ma sens tylko do pewnego momentu. Przez wyjęcie całego modułu migawki trudno potem o prostopadłość toru optycznego do matrycy. Najlepiej moda robić operując tylko od tyłu, wyjmując matrycę nie ruszając migawki. Obcinamy/odlutowujemy czyścik ultradźwiękowy z filtrem, wkładamy matrycę na miejsce, przykręcamy 3 śrubki, składamy aparat i gotowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MateuszŁ napisał:

Wszystkie śrubki które trzymają matrycę i płytę główną mają być skręcone łącznie z blachą ekranująca, przez otwory w płycie na śruby są punkty masowe one muszą łączyć się resztą komponentów.

To są tylko ekrany, które wspomagają kompatybilność EM - masa niekoniecznie jest nimi zwarta. W tym przypadku Adam raczej niefortunie nie wpiął odpowiednio taśmy i najpewniej zwarła ona sąsiednie piny w taśmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sidiouss napisał:

wystarczy wysunąć je z plastikowego elementu

Masz jakąś swoją instrukcję na rozbebeszanie d5100 która możesz się podzielić? Bo ja zawsze robiłem wg lifepixel, a rozbierałem swój aparat już kilkukrotnie. Bobrze by było znać lepszą drogę do matrycy. I to lutowanie za każdym razem mnie drażni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Zlew napisał:

Masz jakąś swoją instrukcję na rozbebeszanie d5100 która możesz się podzielić? Bo ja zawsze robiłem wg lifepixel, a rozbierałem swój aparat już kilkukrotnie. Bobrze by było znać lepszą drogę do matrycy. I to lutowanie za każdym razem mnie drażni

Niestety nie dokumentowałem tego, ale zmodowałem już z 20 aparatów i nigdy nie było żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam pomierzyć napięcia na płycie, standardowo pod przycisk leci zawsze +5V lub 3.3V (może też być inne) na uruchomienie aparatu  - to trzeba sprawdzić pierwsze.

Do sprawdzenia są przetwornice  - po przeciwnej stronie slotu karty znajduje się główna przetwronica z 4 dławikami i na nich trzeba zrobić pomiary względem masy (np slot na kartę)

 

Edytowane przez komprez
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.