Skocz do zawartości

NGC6960


Ersoy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zrobiłem drugie moje zdjęcie z którego jestem dumny. :)

Posłuchałem doświadczonych astrofotografów z forum i zebrałem więcej materiału, co widać w detalu mgławicy.

Tym razem HSO było naświetlane 30x180s na kanał. Do tego Darki, Flaty i Biasy. Wiem, szału nie ma, ale jest lepiej.

OIII w innym dniu robione, trochę guiding szalał, ale nie było najgorzej.

Podziwiajcie. :)

1130742500_zdjcienaforum.png

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ersoy napisał:

Posłuchałem doświadczonych astrofotografów

 

14 minut temu, Ersoy napisał:

30x180s na kanał

Jak ktoś Ci powiedział, że to wystarczy to powiedz kto to - pogadam z nim :-)

 

Tło mocno "ciepłe" i widać praktycznie tylko dwa kolory na mgławicy. SHO nie jest łatwe w obróbce (wręcz bym powiedział bardzo trudne). 

Kadr zupełnie nie przemyślany, no ale tego już nie poprawisz.

 

Składasz wg widzimisię czy korzystasz z jakiegoś tutorialu?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, isset napisał:

1,5h na kanał w NB to szału raczej nie ma :) Jak dla mnie za bardzo zielone to. No i kadrowanie takie trochę dziwne.

Kadrowanie dużego wyboru mi nie dało, drugi raz na OIII mam mocno przekrzywione zdjęcie i ratuje co się da. 

 

12 minut temu, Pav1007 napisał:

 

Jak ktoś Ci powiedział, że to wystarczy to powiedz kto to - pogadam z nim :-)

 

Tło mocno "ciepłe" i widać praktycznie tylko dwa kolory na mgławicy. SHO nie jest łatwe w obróbce (wręcz bym powiedział bardzo trudne). 

Kadr zupełnie nie przemyślany, no ale tego już nie poprawisz.

 

Składasz wg widzimisię czy korzystasz z jakiegoś tutorialu?

Nie powiedziałem, że wystarczające, jedynie fakt, że więcej niż ostatnio. Kadr jak wyżej koledze odpowiedziałem, nie wiem co jest, ale drugi raz mam na OIII ostro przekrzywione zdjęcie. 

 

Korzystam z jednego tutka, w sumie jedynego co znalazłem, który pokazuje od 0 do końca jak obrobić zdjecie. Kolory jedynie sam staram się dopasowywać, ale jak wychodzi widać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2021 o 14:17, Ersoy napisał:

Korzystam z jednego tutka, w sumie jedynego co znalazłem, który pokazuje od 0 do końca jak obrobić zdjecie.

Polecam z tutoriali uczyć się jak używać narzędzi danego programu, a nie robić po kolei dokładnie to samo. Ja chyba każdy obiekt robiłem inaczej, nigdy nie robiłem tych samych rzeczy. Oczywiście są jakieś podstawowe procesy które się wykonuje ale na nich się kończy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, danon napisał:

Polecam z tutoriali uczyć się jak używać narzędzi danego programu, a nie robić po kolei dokładnie to samo. Ja chyba każdy obiekt robiłem inaczej, nigdy nie robiłem tych samych rzeczy. Oczywiście są jakieś podstawowe procesy które się wykonuje ale na nich się kończy 

Trafna wskazówka. Póki co łącze jedynie zgodnie z tutorialem Ha blue z SII i Ha red z OIII. Próbowałem kiedyś sam, ale tęcza mi na gwiazdach wychodziła. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
19 minut temu, OnlyAfc napisał:

Subtractive Chromatic Noise Reduction

Chciałbym być na etapie jak Wy, że spoglądacie na zdjęcie i wiecie co z nim zrobić. :) Nie wiem nawet jak to zrobić, muszę poczytać. Poprawiłem trochę to zdjęcie.

Ha-OIII BiColor NGC6960.png

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Antek Staszewski napisał:

@Ersoy Ja osobiście kombinowałbym coś w kierunku takiej kolorystyki:1197475870_Ha-OIIIBiColorNGC6960.png.184f56499bb305f3a91ff4d481358595.thumb.jpg.747d3a9d21019e3a013a103b601f41f7.jpg

Czy oprócz innej kolorystyki i zmniejszonej intensywności gwiazd coś jeszcze zmieniłeś w tym zdjęciu? Pytam, bo akurat kolory to kwestia gustu, mi akurat nie bardzo się podoba ten czerwony i nie chodzi tutaj o Twoje zdjęcie. Ale każdy tak ostro podkreśla ten czewony kolor z błękitem, a ja staram się indywidualnie do tego podchodzić i robić tak jak mi się podoba. Gwiazd też celowo nie przygaszałem, bo tak samo jak lubię na nie patrzeć na niebie, tak też chcę by jednak pokazywały swoje piękno i na zdjęciach. :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ersoy napisał:

Czy oprócz innej kolorystyki i zmniejszonej intensywności gwiazd coś jeszcze zmieniłeś w tym zdjęciu? Pytam, bo akurat kolory to kwestia gustu, mi akurat nie bardzo się podoba ten czerwony i nie chodzi tutaj o Twoje zdjęcie. Ale każdy tak ostro podkreśla ten czewony kolor z błękitem, a ja staram się indywidualnie do tego podchodzić i robić tak jak mi się podoba. Gwiazd też celowo nie przygaszałem, bo tak samo jak lubię na nie patrzeć na niebie, tak też chcę by jednak pokazywały swoje piękno i na zdjęciach. :)

Poza tym co napisałeś, to usunąłem gradient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.