Skocz do zawartości

Dwa SkyLux-y na Allegro


Lampka

Rekomendowane odpowiedzi

nigdy bym na allegro teleskopy nie kupił  :Boink:  :Boink:  :Boink:  :Boink:  :Boink:

Wolałbyś kupić w MediaMarket za 700 zł ?

 

Mnie tylko rozbawiło zdanie "WSZYSTKO Z METALU"...

Hihi, gość plastik w lakierze "młotkowym" albo błyszczący jak nikiel bierze za metal :)))

 

Najbardziej "metalowa" jest maglownica wyciągu, trzeba uważać żeby likwidując luz wyciągu nie zwiększyć nadmiernie oporu, bo prawdziwie metalowe kółko zębate w mig te "heavy-metalowe" ząbki maglownicy zmiela :)

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest montaż ustawiony

No co? Normalnie! Gość po prostu ostatnio obserwował z równika :ha:

Ale nie wiedziałem, że Wielkopolska lezy na równiku :lol:

przy okazji: chciałbym zobaczyć te jego zdjęcia zrobione tym telepem. Pewnie gdzięś coś poskanował lub zciągnął z sieci :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w nim dodan jeszcze zebatka co mnie kosztowała 80zl bez kosztów transportu i przelewu bo inaczej 130 zl . ciegna mikroruchów pewnie z 40 zł . Jak tak policzyć to refraktor 70/700 jest za pół darmo . Jest to lepsze rozwiązanie niż teleskop 60/700 za ok 220 , czy 76/700 ok 300zl . Najważniejsze ma głowicę paralaktyczną , chybotliwą ale jak ktoś lubi majsterkować to w necie znajdzie opisy jak poprawić . Za tą cenę nic bardziej użytecznego i nowego się nie kupi choć jest to sprzęt z samego dołu . Można odkupic lepszą tubę i zrobić montaż Dobsona . Ale warto także poznać montaż paralaktyczny . Dla niego skay lux jest kupowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem paczkę z skay-luxem kupionym na allegro w opcji kup teraz za 250 zl . Montaz jest tochę zmodernizowaną wersją tego co mam EQ3 czy Astro3 .

Mogę poprzekładać częći tylko nie warto . Przekładnie chodzą plynniej niż w starym . Niepotrzebnie kupowałem w teleskope service napedową zebatkę do mikroruchów . Statyw i tak mam geodezyjny . Refraktor 70/700 jest bez porównania lepszy od 60/700 z allegro . Bardziej pasował by mi 70/400 do szukacza . Ze starego może przekładnie uzyje do U .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.