Jump to content

M31 w maksimum Perseidów

TUR
 Share

Recommended Posts

14 godzin temu, mago83 napisał:

@TUR Paweł, a jak Ci się sprawuje kamerka 2600? Domyślam się że to mc-pro... Myślę o niej jako drugą i docelową...

Gdyby użytkownik był równie dobry w obróbce jak sama kamera, to zdjęcie byłoby rewelacyjne :) Kupuj nie zastanawiaj się :) 

Edited by TUR
  • Like 1

Godzinę temu, tex88 napisał:

@TUR fajnie sprawuje się ten zestaw. Mam nadzieję, że zostaniesz z nim na dłużej. Na zlocie wyglądał na taki kompaktowy, wyjazdowy plug&play :)

@tex88 tak to sprzęt plug&play. Bardzo kompaktowy i jak dotąd z ASIAIR niezawodny.

wyszlo wiecej klikódw :) 

STF rozlaczasz lancuch, dajesz radioaktywny zanczek.

przeciagasz  trójkat z STF na dolna belke HT, zatwierdzasz HT na zdjecie.

image.thumb.png.5a92ec018e51752098fa1a6c26a90319.png

2x podciagniecie saturacji  i 1x hdrmt jak na scrrenie.

image.png.c0e0fe8148bfa3fd02f2ff440800f958.png

image.png.099b09e875e3f2e4eb05120ee54820cd.png

scnr z ustawienieami domyslnymi o ile material wymaga (tu wymaga).

kontrola histogramu - tu sie lekko rozjechalo, wiec tarto pordównac.

przed

image.png.f7743ae34ac281fa3952d2999e06b80f.png

kazdy kanal osobno reguluje w strone jak strzalka. znacznik poltonow

image.png.c15419d326dcb79fb5ecd28be62c2ccb.png

warto popracowac nad centrum - jest jeszcze sporo ukrytego detalu. to nie na dzis, za duzo screenow.

image.png.f43c054dc1351e28b245d9039b0a88ce.png

szybka obrobka. to co pokazałem jesto do wyklikania w ok 30s.

bez zdejmowania gradientów, bez odszumiania, poniewaz nie o to teraz chodzi. wazniejszy jest kolor. 

resize do 3Twojej rozdzielczosci 2500px długi bok.

integrationB.thumb.jpg.207a0f389ab643db9b6fd90b38908609.jpg

Edited by Tayson
  • Like 5
  • Thanks 2
  • Love 1

1 minutę temu, Tayson napisał:

Dzięki. 

Mam nadzieję,  że moje screeny nie pojda na marne i uda Ci sie uzyskiwac z tej kamery interesujace prace.

Jutro bede trenował :) Jak jak lubię Twoje komentarze :) 

Jak oceniasz sam materiał z tej kamery ?

Baedzo ładny. Trzeba popracowac, ale mocno obiecujacy. W 2min widzisz co zrobiłem.  Z tych 2min to 75proc byl czas oczekiwania na przetworzenie zdjecia przez kompa.

Ja mam w glowie procesy, ktore akurat chciałbymużyć z wyprzedzeniem kilku do przodu. Takie myslenie mocno pomaga zapanowac nad materiałem, ale nie jest proste. 

Edit.

Ciekawe jalby moje screeny zadzialaly na ngc869 i sasiada?

Edited by Tayson
  • Like 1

Tak też mam takie wrażenie, że kamera gwarantuje dobry materiał. Jak do tego dołoży się wysokie umiejętności obróbki, tak jak u Ciebie, to można z materiału sporo wyciągnąć. A jak się uzbiera odpowiednio dużo materiału to już miód, malina. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Our picks

• Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
      Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
        • Thanks
        • Like
      • 56 replies
    • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 48 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 72 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 16 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 43 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.