Jump to content

Miauchi 20x77


Guest
 Share

Recommended Posts

Guest Janusz_P.

Radku!!!

To kultowa maszyna bierz w ciemno jak tylko masz tego tysiaka, to mój faworyt z klasy lornet kątowych 70-80mm  ;D ;D ;D

Link to comment
Share on other sites

No faktycznie w Niemczech ta lorneta kosztuje 998 Euro. Z drugiej strony za 4,5 tysiąca można kupić już coś fajnego. Pojawia się problem, czy obraz w tej lornetce będzie powalał jakością BPC 70mm proporcjonalnie do ceny? Wątpię.

Link to comment
Share on other sites

Jak zwykle to samo   ;) . Nie można abstrahować od ceny bo w takim razie po co kupować taką lornetkę, jak można kupić lornetkę APO Miauchi 141mm za jedyne 12 tysięcy euro.

 

Do tej 77mm za okulary trzeba dopłacić 248 euro.

 

Ale jakbym miał tak tysiaka na wydanie, to i tak bym nie dał tyle za lornetkę.

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Widocznie twój wąż w kieszeni jest za jadowity ale nie martw się, jak przez nią popatrzych od razu Ci zdechnie   :):D ;D

Porównanie jej do 26x70 to prawie świętokradztwo, brrrr jak tak można   :o:( > :(

"Zaufaj memu osądowi Młody Padawanie"   ;)

Link to comment
Share on other sites

PROTEST: Ja w żadnym miejscu nie napisałem, że jest to lornetka w klasie BPC. Zastanawiam się o ile obraz może być lepszy. Wyraźnie zaznaczyłem, że na pewno jest to lornetka lepsza.  Tylko myślę, że gdzieś są granice tego lepszego obrazu. I pytanie czy warto tyle płacić za widok tylko nieco lepszy. I nie piszę tego w kontekście BPC i Miauchi, tylko generalnie.

 

Ja bym wolał tego tysiaka przepuścić na jakiejś ciepłej wyspie i zostać ze starą poczciwą BPC. To w kwestii węża.

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

To w takim razie już nie kwestia węża  tylko kwestia gustu a ta  nie podlega w tym przypadku dalszej dyskusji.

Co do jakości to obie lornetki dzieli przepaść jakościowa wielkości Kanionu Colorado w najszerszym miejscu !!!!!!!

Pod każdym względem, Optyki, Sprawności, Jaskości wykonania, Trwałości czy Komfortu Obserwacji  ;D ;D ;D

 

ps Protest oddalony kontynuujemy sprawę ;)

Link to comment
Share on other sites

CO ????????? Protest oddalony? Skandal! I tak dobry jesteś, bo napisałeś oddalony, a nie odrzucony  ;D

 

Na pewno dzieli je przepaść. Ale ja chyba nie mam takiej potrzeby na lornetkę, żeby dać tyle kasy. Wolałbym inwestować w teleskop. Mnie po prostu wystarcza BPC bo używam jej do zmiennych.

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Jak już pisałem Oskarze wydanie kasy na to czy na tamto to indywidualna kwestia gustu ktorej to kwestii publicznie nie ma sensu dalej dyskutować, jest indywidualną sprawą każdego z nas !!!

Jak to było z Łaciny ??? kwestia gustu nie podlega dyskusji czy jakoś tak podobnie już nie pamiętam ...

Link to comment
Share on other sites

Na niedawnym spotkaniu w Jeziorach pod Poznaniem miałem okazję potestować lornetkę Fujinon Waldka M. Była to siedemdziesiątka z małym powiększeniem (nie pamiętam dokładnie jakim ) Obserwowaliśmy nią młody księżyc dość nisko nad horyzontem . Obraz w lornetce był idealnie ostry . Na pewno tej klasy sprzęt wart jest swojej ceny . Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrzej

Sprawa nie jest tak jednoznaczna. Czytałem opinie w problemach z niezjustowaną Myjauchi 100-ka APO-cloydynigts w wątku o Fujinon 150MT. Ne pewno jest to sprzęt z najwyższej półki optycznej i rewelacją sa okulary pod kątem, byc może tamta sprawa była "wypadkiem przy pracy".

Co do Fujinon to panuje ogólna opinia, że jest to sprzęt bardzo dobry ale cena nie jest zupełnie do tej jakość adekwatna, płaci się sporo kasy za samo logo.

Taki drobiazg: aluminiowy uchwyt "montaż" do Fuji 150MT kosztuje około 1300 EUR-cena zupełnie chora biorąc pod uwagę materiał a nawet ultraprecyzyjne wykonanie.

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Masz rację Andrzeju. Niektóre ceny są chore. Za logo się płaci chociażby Adidas, Mercedes, Zeiss itp. Te i inne znane firmy wypracowały sobie opinię jakością i za to też płacimy. Nie biorąc cen pod uwagę to można jednak śmiało te sprzęty polecić ( mimo, że zdarzaja się wpadki, tak jak z opisywanym przez Ciebie Fujinonem ) . Oskar nie dał by na lornetke 1000 euro i jest to jego prywatne zdanie, ale są tacy , którzy mając np. silnik 300KM zapłacą za chip lub inny tuning 2000-3000 euro aby zyskać jeszcze dodatkowe 20-30KM. To samo z optyką. Obraz nieadekwatnie lepszy w stosunku do ceny, a jednak płacą ;D

Link to comment
Share on other sites

mocno powiedziane.

Myślę, że skoro lornetka jest produkowana, to pewnie ma nabywców i nie koniecznie muszą być kretynami lub snobami. Może to jest sprzęt adresowany do profesjonalistów, którzy takie pieniądze wykładają bęz mrugnuięcia.

APO Takahashi 200mm (refraktor), kosztuje jakieś USd 12,000. Tez można powiedzieć, że Newtonem 300mm to samo się zobaczy, tylko może trochę gożej, ale na pewno taniej.

 

Osobiście nie dałbym takiej kasy za lornetkę, może dlatego, że jeszcze nidgy nie widziałem lornetki, która dawałaby dokładnie pojedyńcze obrazy.

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrzej

Witam.

Podejrzewam. że t Fuji MT daje wyłącznie pojedyńcze ostre obrazy, to jest lorneta-legenda (głównie z uwagi na odkrywców komet). Ale cena rzeczywiście super-wysoka.

P.s. Z pasjami się nie walczy, myślę że jest grupa nabywców takich lornet, którzy zrezygnowali np. z samochodu...po co astroamatorowi samochód???-z dekli wyszłoby jeszcze jakieś lustro sferyczno-paraboliczne, a reszta- na złom;)

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Tu masz Jesion rację :). Taka właśnie jest cena, a jak to robią to znaczy, że ktoś kupuje. Każdy ma sposób widzenia z miejsca swojego siedzenia. Basta ;D. My jako obywatele tej biedniejszej części Europy niewiele mamy tu do wyboru :(

Link to comment
Share on other sites

ale zeby bylo smieszniej, to taki np newton 500 na dobsonie zabije go jak psa na DSO :))))))))))) Wiec jakas przesada tu jest. Tak samo (czytalem), ze Mewlon 400 rozwala go we wszystkich kategoriach, a kosztuje jakos 1/10 tej ceny :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrzej

Mewlon-po fotkach robionych tym sprzętem można nabawić się awersji do posiadania "rury z soczewą". Narody Azji są cierpliwe, pewnie siedzi sobie taki dziadek-japoniec i szlifuje przez 30 lat lustro... ;)

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.