Skocz do zawartości

ASI2600 MC Pro Color


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, TUR napisał:

Taki opis jest chyba na wszystkich kamerach ZWO.... Na 294 tez jest.

Nie wiem z czego to wynika, ale ja moją ASI294 pracowałem przy -20 i chłodziłem do -30.

 

Opis zaczerpnąłem ze strony Teleskopy.pl

Natomiast co do ASI2600 to bezpośrednio ze strony producenta:

 

Working Temperature: -5°C—50°C
Storage Temperature: -10°C—60°C

 

Więc raczej nie mamy się czego obawiać.  Szczególnie, że kamera  posiada zabezpieczenie przed zaparowaniem w formie podgrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wymuszone specyfikacją sensorów od Sony.

Sony niemal w każdej karcie katalogowej swoich sensorów podaje zakres -5°C—50°C co oczywiście w kamerach astro wygląda śmiesznie, ale w razie uszkodzenia sensora, pozwala chronić dupę producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, OnlyAfc napisał:

zakres -5°C—50°C co oczywiście w kamerach astro wygląda śmiesznie, ale w razie uszkodzenia sensora, pozwala chronić dupę producenta.

 

raczej nie chodzi o uszkodzenia ale o trzymanie parametrów

ruchliwość nośników oraz ich ilość zależy od temperatury więc w niskich temperaturach kamera może nie pracować zgodnie ze specyfikacją producenta

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZbyT napisał:

 

raczej nie chodzi o uszkodzenia ale o trzymanie parametrów

ruchliwość nośników oraz ich ilość zależy od temperatury więc w niskich temperaturach kamera może nie pracować zgodnie ze specyfikacją producenta

 

pozdrawiam

I tak i nie. Przecież matrycę schładzamy  przynajmniej do -10*C, a zimą do -20 lub mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mniemaniu wykonałem test dla "przeciętnego zjadacza fotonów". Ty Przemku nim jak widać nie jesteś, więc Cię rozumiem oraz Twoja potrzebę głębszej analizy.

Moim zdaniem swoje zadanie wykonałem. Pokazałem możliwości i zachęciłem do dyskusji.

Jeżeli kogoś to nie zadowala to może przygotować swój bardziej rozbudowany test.

 

Dodatkowo, żeby Cię nie urazić wykreśliłem słowo test z pierwszego zdania.

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JaLe napisał:

W moim mniemaniu wykonałem test dla "przeciętnego zjadacza fotonów". Ty Przemku nim jak widać nie jesteś, więc Cię rozumiem oraz Twoja potrzebę głębszej analizy.

Moim zdaniem swoje zadanie wykonałem. Pokazałem możliwości i zachęciłem do dyskusji.

Jeżeli kogoś to nie zadowala to może przygotować swój bardziej rozbudowany test.

 

Dodatkowo, żeby Cię nie urazić wykreśliłem słowo test z pierwszego zdania.

 

To nie jest kwestia rażenia :D Nic mnie nie razi, ani niczego źle nie zrobiłeś. Ja chciałbym dorzucić od siebie trochę tego od kuchni, tego środka. niektórych to ciekawi, a nie mają skąd się dowiedzieć. To nie jest magia -- ba, nie potrzeba ani teleskopu, ani pogody etc. Nie potrzeba ufać producentom, można ich sprawdzić. Uważam, że "przykreciłem i zrobiłem foto" nie powinno zadowalać "przeciętnego zjadacza fotonów". To hobby, mamy się uczyć, rozwijać, rozumieć co niosą te technologie. Dlatego staram się dbać o takie wypowiedzi i wkładam dużo czasu w pisanie postów. Mam wrażenie, że kilka osób nawet zainteresowały!

 

Moim głównym motywem, było przekazać "co ja bym jeszcze sprawdził" oraz, że "niektóre frazy, są nieco zbyt uproszczone" dla zacnego grona Astropolis :D Bo że TA kamera dokręcona do RedCata będzie sprawować się świetnie w rękach wprawnego astrofocisty, to jakby nie jest ciekawe :) Jasne up front.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Przemek Majewski napisał:

To nie jest kwestia rażenia :D Nic mnie nie razi, ani niczego źle nie zrobiłeś. Ja chciałbym dorzucić od siebie trochę tego od kuchni, tego środka. niektórych to ciekawi, a nie mają skąd się dowiedzieć. To nie jest magia -- ba, nie potrzeba ani teleskopu, ani pogody etc. Nie potrzeba ufać producentom, można ich sprawdzić. Uważam, że "przykreciłem i zrobiłem foto" nie powinno zadowalać "przeciętnego zjadacza fotonów". To hobby, mamy się uczyć, rozwijać, rozumieć co niosą te technologie. Dlatego staram się dbać o takie wypowiedzi i wkładam dużo czasu w pisanie postów. Mam wrażenie, że kilka osób nawet zainteresowały!

 

Moim głównym motywem, było przekazać "co ja bym jeszcze sprawdził" oraz, że "niektóre frazy, są nieco zbyt uproszczone" dla zacnego grona Astropolis :D Bo że TA kamera dokręcona do RedCata będzie sprawować się świetnie w rękach wprawnego astrofocisty, to jakby nie jest ciekawe :) Jasne up front.

Dzięki, że przypomniałeś mi jak trudne mamy hobby. Szczególnie w kontakcie z innymi 'kolegami' na forach i szczególnie na tym forum.

Chyba znowu zamilknę tutaj na kilka lat.

 

Naprawdę dziękuję za życzliwość.

  • Zmieszany 2
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JaLe napisał:

Dzięki, że przypomniałeś mi jak trudne mamy hobby. Szczególnie w kontakcie z innymi 'kolegami' na forach i szczególnie na tym forum.

Chyba znowu zamilknę tutaj na kilka lat.

 

Naprawdę dziękuję za życzliwość.

Przepraszam, mało kto mnie rozumie, i oczywiście możesz mi nie uwierzyć. Jedynie nie uważam, że to co zrobiłeś wyczerpuje temat tej ŚWIETNEJ kamery (Ty też nie uważasz że wyczerpuje, ani tak nie twierdzisz), nie miałem żadnych negatywnych intencji. Ja w tym środowisku nie jestem nawet kilku miesięcy, mało kogo znam. Mimo drobnych spin, jakoś zawsze kończymy rozmowy z kolegami tu.

 

Na pewno nie chciałem nikogo zrazić, raczej ludzi zachęcać do spojrzenia głębiej. Hobby czasem wiąże się z perfekcjonizmem, czy lekką upierdliwością, np takich jak ja marudów. Jeśli to może zmienić Twoje nastawienia, to wiedz, że raczej mnie ciekawi ten dark600-bias, a nie mam na celu spowodować, że przestaniesz pracować, pisać. Zresztą man-up, nie fochaj się, nie ma o co. Albo, rób co chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przepraszam wszystkich, że nazwałem to testem, ale w swoim mniemaniu miałem zamiar napisać i pokazać tak, żeby informacja trafiła do wszystkich, nawet tych którzy zaczynają astrofoto i nie wiedzą co to piksel.

 

Nie mam zamiaru już więcej pisać w tym temacie o resztę proszę pytajcie Przemka, który wie wszystko najlepiej. Nawet to, że focham czy co tam jeszcze nawypisuje.

Generalnie mnie nawet nie obraża, tylko jest takim luzakiem, a ja tym złym.

 

Do widzenia.

  • Dziękuję 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JaLe napisał:

Jeszcze raz przepraszam wszystkich, że nazwałem to testem, ale w swoim mniemaniu miałem zamiar napisać i pokazać tak, żeby informacja trafiła do wszystkich, nawet tych którzy zaczynają astrofoto i nie wiedzą co to piksel.

 

Nie mam zamiaru już więcej pisać w tym temacie o resztę proszę pytajcie Przemka, który wie wszystko najlepiej. Nawet to, że focham czy co tam jeszcze nawypisuje.

Generalnie mnie nawet nie obraża, tylko jest takim luzakiem, a ja tym złym.

 

Do widzenia.

Niestety, czyli znowu po osobistych :D Ja się nie znam, a już na pewno nie na "wszystkim". Dopiero się uczę, ale za to szybko, jednak dziękuje za rekomendację i uwagi do moich uwag!

 

7 godzin temu, JaLe napisał:

Generalnie mnie nawet nie obraża, tylko jest takim luzakiem, a ja tym złym.

Jedynie sam się możesz "obrazić". To czy się obrazisz, czy nie, jest wyłącznie w Twoim władaniu --- jak sobie tak wybierasz, to się obrażasz. Ja tam staram się wybierać zwykle inaczej. Może jak Ci hormony przestaną buzować, to skorzystasz.

 

Zdjęcia ładne. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2021 o 18:10, Przemek Majewski napisał:

Dopiero się uczę

Wiedzy Ci nie można odmówić - i jestem pierwszy, żeby to przyznać - ale nauczyć, to się musisz przede wszystkim jej przekazywania, przynajmniej jeżeli zależy Ci faktycznie na tym, żeby ktoś to czytał i coś z tego wyniósł. Jak już Ci wcześniej pisałem, po raz kolejny wypowiadasz się jak pretensjonalny d___k, który pozjadał wszystkie rozumy i traktuje wszystkich wokół jakby byli debilami.

W ten sposób do nikogo nie trafisz i żadnej wiedzy efektywnie nie przekażesz - po prostu marnujesz swój czas, a ludzie w końcu przestaną z Tobą w ogóle gadać. Chyba, że chcesz sobie po prostu podbudować ego, to wtedy niczego nie zmieniaj.

 

Tyle dygresji z mojej strony; zdjęcia bardzo fajne :)

  • Lubię 7
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Wiedzy Ci nie można odmówić - i jestem pierwszy, żeby to przyznać - ale nauczyć, to się musisz przede wszystkim jej przekazywania, przynajmniej jeżeli zależy Ci faktycznie na tym, żeby ktoś to czytał i coś z tego wyniósł. Jak już Ci wcześniej pisałem, po raz kolejny wypowiadasz się jak pretensjonalny dupek, który pozjadał wszystkie rozumy i jakby wszyscy wokół Ciebie byli debilami.

W ten sposób do nikogo nie trafisz i żadnej wiedzy efektywnie nie przekażesz - po prostu marnujesz swój czas, a ludzie w końcu przestaną z Tobą w ogóle gadać. Chyba, że chcesz sobie po prostu podbudować ego, to wtedy niczego nie zmieniaj.

 

Tyle dygresji z mojej strony; zdjęcia bardzo fajne :)

 

Ego, w moim wieku :D Panie jestem na schodzącej już. Dziękuję, że się mną opiekujesz Krzysiu, jesteś taki dobry, ;) i miły.

 

6 godzin temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Wiedzy Ci nie można odmówić - i jestem pierwszy, żeby to przyznać - ale nauczyć, to się musisz przede wszystkim jej przekazywania

 

Widzisz, ja się zajmuje tym co ja umiem, a inni mogą się np nauczyć odbierania...  Jak jedni nauczą się przekazywania, a inni ODBIERANIA, to świat będzie lepszy, ale ok. Mogę się tylko ja uczyć przekazu, skoro on taki fatalny ;) Pracuje nad tym regularnie, w różnych środowiskach i grupach wiekowych :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy, że Ty się tak nami opiekujesz, jesteś taki dobry i miły.

 

Popatrz, jak swoją wiedzą dzieli się np. Łukasz Sujka. Gość ma i wiedzę, i osiągnięcia - ale jakoś nie traktuje wszystkich wokół z góry.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 4
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, licho52 napisał:

1 wpis @Przemek Majewski -iego ma wartość 1000 shitpostów randomowych ekspertów którzy szumią bardziej niż przestarzała matryca CCD.

 

Nazwali mnie luzakiem, przenośnie są jakieś nieźle zawinięte, ale sam sie teraz zgubiłem :D To dobrze, czy źle? Jaja se robisz. :P Normalnie odpisałem. :P

@Krzysztof z Bagien to chociaż jasno napisał, że dupek jakiś pretensjonalny ze mnie XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.