Skocz do zawartości

ASI2600 MC Pro Color


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, rybek0s napisał:

 

...

Jako ciekawostkę, zwróćcie uwagę na lekki glow po prawej stronie darka 600s. Przy następnej okazji sprawdzę jak to wygląda przy dłuższej ekspozycji.

...

 

W mojej ten glow wygląda identycznie - nawet jest w tych samych miejscach (moja jest MC czyli kolor). Pozostałe wyniki też bardzo zbliżone. Glow widać już wcześniej - jak się wie, że jest :-) 

 

Superbias też bardzo zbliżony tylko w LUT 24 nie jest taki gładziutki :-)

Superbias_24.jpg

Edytowane przez Wiesiek1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Wiesiek1952 said:

W mojej ten glow wygląda identycznie - nawet jest w tych samych miejscach (moja jest MC czyli kolor). Pozostałe wyniki też bardzo zbliżone. Glow widać już wcześniej - jak się wie, że jest :-) 

 

Superbias też bardzo zbliżony tylko w LUT 24 nie jest taki gładziutki :-)

 

Superbias_24.jpg

No i to wygląda jak superBias. Ten mój wygląda jakoś nienaturalnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tayson napisał:

Moglby ktos pokazac MasterDarka np 10min dla tej kamery? Surowego. 

 

 

Całkiem surowy XISF to 104 Mb - nie wiem gdzie położyć żeby był dostępny. Ten poniżej jest dla -5C, Gain 102, offset 50, 600s jak w nagłówku.

 

 

 

 

 

MasterDark.png

Edytowane przez Wiesiek1952
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, apolkowski napisał:

Na przykład na wetransfer.com

 

 

No to proszę - to jest z 25 darków:        https://we.tl/t-K1VipjLr4w  

 

EDIT: Drugi link: 

https://wetransfer.com/downloads/84a5047b2bb684cc5cd74628ddeb411b20210818070805/365768c454fb177bf8d268d6a81c3a9e20210818070828/93bf56

 

Edytowane przez Wiesiek1952
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Wiesiek1952 napisał:

 

 

Całkiem surowy XISF to 104 Mb - nie wiem gdzie położyć żeby był dostępny. Ten poniżej jest dla -5C, Gain 102, offset 50, 600s jak w nagłówku.

 

 

 

 

 

MasterDark.png

Zerknij na główna stronę. Na gorze jest zakładka PLIKI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wiesiek1952 napisał:

Poszło już na wetransfer więc tym razem pewnie wystarczy. Dzięki za info - następnym razem skorzystam :-)

 

Dzieki.

Zapewne wiesz, ze link Twoje linki beda aktywne jedynie kilka dni, w przeciwienstwie do plikow na serwerze forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podziękować @JaLe, @Przemek Majewski, @rybek0s, oraz @Wiesiek1952 za testy i recenzje. Właśnie złożyłem zamówienie na ASI2600MM Pro. Każdy z Was dołożył swoją cegiełkę.

Jeszcze w zasadzie zapomniałem dodać kolegę @TUR bo to od niego się zaczęło ;)

Edytowane przez everr
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test byłby nic nie warty bez zdjęć. ;-) poniżej znany obiekt. Mozaika z dwóch klatek zrobione 11 sierpnia z mojego ogródka w Szczecinie (Bortle 5). Mało materiału. Każdy składnik to tylko ok 1 godz. po 45x90sek.

 

 

 

MergeMosaic_Final_15a.jpg

Edytowane przez Wiesiek1952
  • Lubię 6
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wiesiek1952 napisał:

Test byłby nic nie warty bez zdjęć. ;-) 

Ładna Andromeda.

 

Wiem, ze to pewnie "żarcik", ale powiem: NIE ZGADZAM SIĘ. Test (matrycy) przez zdjęcia jest NIC nie warty, gdyż wchodzą w to czynniki

- seeing

- umiejetnosci operatora

- guiding

- niebo/typ obiektu/warunki

- jakosc optyki

- i milion innych

 

Mało ludzi tu widać wie, że od samej kamery naprawde mało zalezy w astrofotografii poza rozmiarem jej matrycy/piksela. I jej kalibracją.

 

Kalibrację najlepiej badać BEZ nieba, albo na przykladzie sprawdzonego setupu/panelu led, darkow i syatystyki szumu. Dzieki filtrom mozna sprawdzić EFEKTYWNOŚĆ  w różnych pasmach jesli mamy źródło o znanej temperaturze barw. 

 

To sa wszystko "sprawy" które nazwałbym testem. Fajnym, niecodziennym. Ale się już powtarzam a dowcip zrozumiałem :)

 

PS. Do tego uciażliwe efekty jak microlensing, dziwne artefakty matrycy tez się zdarzają i tez trzeba to testowac w specyficzny sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, everr napisał:

Chciałbym podziękować @JaLe, @Przemek Majewski, @rybek0s, oraz @Wiesiek1952 za testy i recenzje. Właśnie złożyłem zamówienie na ASI2600MM Pro. Każdy z Was dołożył swoją cegiełkę.

Jeszcze w zasadzie zapomniałem dodać kolegę @TUR bo to od niego się zaczęło ;)

 

Mam nadzieje, że w @teleskopy.pl teleskopy.pl (lubie to podwójne nickowanie dla wzmocnienia, ach).

 

To mnie nie zabiją za szum wokół postu z kamerką ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Przemek Majewski napisał:

 

Mam nadzieje, że w @teleskopy.pl teleskopy.pl (lubie to podwójne nickowanie dla wzmocnienia, ach).

 

To mnie nie zabiją za szum wokół postu z kamerką ;)

Branża podobna do naszej, bo tam chyba też jakieś gwiazdy się pojawiają, twierdzi, że nie ważne jak mówią, ważne żeby mówili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Przemek Majewski napisał:

...

Mało ludzi tu widać wie, że od samej kamery naprawde mało zalezy w astrofotografii poza rozmiarem jej matrycy/piksela. I jej kalibracją.

 

...

 

 

Masz 500% racji ale... ludzie i tak kupują bo... "ładne zdjęcia robi" ;-)

 

 

 

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2021 o 16:09, Wiesiek1952 napisał:

Masz 500% racji ale... ludzie i tak kupują bo... "ładne zdjęcia robi" ;-)

 

Dlatego producent powinien do kamerki dawać w gratisie już kilka ładnych zdjęć, a sklep drugie tyle. Tak na dobry początek ;)

 

 

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2021 o 18:50, dobrychemik napisał:

 

Dlatego producent powinien do kamerki dawać w gratisie już kilka ładnych zdjęć, a sklep drugie tyle. Tak na dobry początek ;)

 

 

Producent nie dodał to ja dodam swoje. (wolę tą wersję "zubożoną" czyli bez fotek - bo te zrobię sobie sam :matrix:

The Mummy - czyli East Veil Nebula. Kamera jak w tytule wątku. Tylko trochę gwiazdek się pozbyłem.:original:

 

FINAL.jpg

Edytowane przez Wiesiek1952
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
42 minuty temu, JaLe napisał:

Dzięki. Pewnie gdybym miał odpowiedni komputer to dopalałbym tak do 10 godzin. Póki co nie składam materiału powyżej 60 klatek.

@JaLe sam się zastanawiam nad kupnem wersji kolorowej i prosiłbym o przedstawienie dwóch kwestii :
1. Pojawił się wątek o wibracjach od wentylatora - jesteś w stanie się do tego odnieść ?
2. Jak masz przygotowany zestaw z większą ogniskową ? Głownie chodzi mi o to gdzie umieściłeś filtr, jakaś szufladka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tex88 napisał:

@JaLe sam się zastanawiam nad kupnem wersji kolorowej i prosiłbym o przedstawienie dwóch kwestii :
1. Pojawił się wątek o wibracjach od wentylatora - jesteś w stanie się do tego odnieść ?
2. Jak masz przygotowany zestaw z większą ogniskową ? Głownie chodzi mi o to gdzie umieściłeś filtr, jakaś szufladka ?

Z tego co zauważyłem to wentylator pracuje głośniej niż np w ASI 533 (ale jest też większy).

Mimo tego jest ciszej niż w QHY 163. Nie przeszkadza mi to i nie wykryłem, żadnych wibracji która miałyby wpływ na jakość gwiazdek. Na razie nie sprawdzałem kamery  z  ogniskowa powyżej 250mm.

 

Zamocowanie jest solidne i sztywne - wraz z szufladką przedstawiam na zdjęciu.

Red i Asi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ kolega @simarik  powiedział mi, że materiał z ASI 533 składa bez darków - postanowiłem na próbę zrobić to samo.

Zdjęcie nie było odszumiane czy wyostrzane i okazuje się, że  jest widoczne więcej szczegółów (wariacje na temat koloru, to osobna sprawa)!

 

Bez darkow.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.