Skocz do zawartości

Droga Mleczna w Strzelcu, Skorpionie i Koronie Południowej - zwiastun relacji z Lanzarote


Tuvoc

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Pav1007 napisał:

Zazdroszczę, ze nie miałeś Kalimy - ja miałem jak byłem na LaPalmie :-(

Coś za coś niestety. Kalimy tu nie ma ale jest tragicznie wietrznie. Dziś w nocy odpuściłem 15 m/s to jednak za dużo na SWSA :/

 

39 minut temu, pablo12311 napisał:

Kadr trochę niefortunny. Ja bym się pokusił zejść niżej tak aby uchwycić Mgławicę Kocia Łapa oraz Wojnę i Pokój. Taki region to z południa Polski fotografujemy.

Jak by się dało to wiadomo, że znalazłyby się. Też miałem ochotę je złapać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tuvoc napisał:

Coś za coś niestety. Kalimy tu nie ma ale jest tragicznie wietrznie. Dziś w nocy odpuściłem 15 m/s to jednak za dużo na SWSA :/

 

Jak by się dało to wiadomo, że znalazłyby się. Też miałem ochotę je złapać.

 

Niestety w tym roku wiatr daje solidnie. Na Krecie wieje silny, suchy meltemi z północy lub północnego zachodu, który charakteryzuje silna... nieregularność...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, napoleon napisał:

 

Niestety w tym roku wiatr daje solidnie. Na Krecie wieje silny, suchy meltemi z północy lub północnego zachodu, który charakteryzuje silna... nieregularność...

Tutaj podobnie :/ Do tego zachmurzenie w nocy w górach (gdzie w dzień było 0%) i jeżdżenie z upatrzonych miejscówek nad wybrzeże (a to jest strata cennego czasu, czyli nie dało się już zrobić tego co proponował @pablo12311). Cóż, miało być tak pięknie, a jest jak w Polsce :D

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Darek_B napisał:

:brawo: Dżizas dopiero teraz zauważyłem, to moja stara Sigma ?

 

I po co ją sprzedawałem?

Darku tak Twoja! Sam sobie zadaję to pytanie po co ją zbywałeś. Pomroczność jasna jakaś czy coś? :D Szkiełko daje radę i szybko go nie sprzedam. Co gorsza spodobało się bardzo mojej żonie do dziennej fotografii...

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 16.08.2021 o 23:34, Tuvoc napisał:

 

Technikalia: Sigma EX 50/1.4; Canon 800d mod; SWSA

Akwizycja: 13-14.07.2021; 71x120 sek.; F/5.6; ISO 800

 

Image16_fin.png.adbb85f4abaf79dcae23cf43416065fa.png

 

 

W czym skladales to zdjecie?

I jak sie domyslam jest to jeden kadr bez skladania w mozaike?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ax napisał:

W czym skladales to zdjecie?

I jak sie domyslam jest to jeden kadr bez skladania w mozaike?

Tak to jeden kadr - akurat tyle obejmowała Sigma. Wiesz co, wszystko od dłuższego czasu składam w Pixinsight. Nawet jeszcze szersze kadry. Proces WBPP radzi sobie świetnie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.