Skocz do zawartości

Centrum Drogi Mlecznej


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Pav1007 napisał:

zawsze staram się publikować na forum tylko najlepsze swoje kompozycje a ta nie należy do takich... ale niestety jest jedyna, więc postanowiłem że pokażę. 

 

Kto wie, może kiedyś uda mi się osiągnąć mój sufit, który @Pav1007 uważa za okolice swojej podłogi...ehhh, rozmarzyłem się :D

  • Lubię 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paaaaaanie.. dużo masz jeszcze takich zdjęć co się wahasz czy je wrzucać ? :) 
Bardzo fajnie, że widać kawałek wyspy na dole. 
Mimo że chciałeś za pewne złapać Drogę Mleczną jak najniżej się da to ten pył / mgła na horyzoncie fajnie odgradza "rzeczy" kosmiczne od przyziemnych. Niczym taka granica :) 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu z nas chciałoby mieć możliwość pojechania do miejsca w którym byłeś i wykonania takiej pocztówki. Myślę, że nie masz na co narzekać i cieszę się, że pokazujesz nam niebo widziane migawką aparatu bliżej równika. Nie zagubmy się w dążeniu do jakiejś ultra perfekcji, aczkolwiek każdy robi tak jak mu się podoba i narzeka tyle ile "reaktor" wytrzyma :)
Jakie widzę tutaj plusy :
- pokazałeś nam jak pracuje Canon 6Dmod razem z świetną Sigmą Art
przy przymknięciu obiektywu do f2.8,
- dobra, nieprzesadzona obróbka w dobrym klimacie, dobrze się ogląda zdjęcie a to tylko 2x120s na panel, więc jakość nieba pewnie lepsza niż w Bieszczadach,
- fajnie dobrany kadr
Na zlocie możesz nam pokazać jak się składa DM z dwóch klatek na kadr. U mnie zawsze jest tak, że lepiej wygląda pojedyncza klatka niż stack.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pav1007 napisał:

Cześć,

długo zastanawiałem się czy wrzucić to zdjęcie tutaj czy nie... zawsze staram się publikować na forum tylko najlepsze swoje kompozycje a ta nie należy do takich... ale niestety jest jedyna, więc postanowiłem że pokażę. 

Triggerem do tej decyzji było zdjęcie @Tuvoc z Lanzarotte.

 

Fotografia zrobiona z La Palmy, na początku lipca tego roku. Jest to panorama z 4 poziomych kadrów z miejscowości (szumna nazwa) Las Caletas na południu wyspy, z tarasu domku w którym mieszkaliśmy (wys ok 400m. n.p.m.). 

Warunki nie były dobre, kalima wisiała w powietrzu i jak na ironię przez jeden panel przechodziły delikatne chmurki, które zaburzyły moje odczucie poprawnego zdjęcia... a był to praktycznie ostatni czas na taką DM, bo nasz naturalny satelia "szedł" do pełni i od następnej nocy by był już za blisko DM.

 

Dla oceny zakresu tej panoramy powiem, że M8 - Mgławica Laguna, w czasie robienia tego zdjęcia znajdowała się na wysokości 35 stopni na horyzontem.

 

Trochę technikaliów: 4 poziome panele, każdy panel 2x120sek. Canon 6D mod + Sigma Art 35mm 1.4@2.8 na SWSA. "Dół" 2x120sek bez prowadzenia. za grubą warstwą chmur i kalimy widoczna poświata od wyspy El Hierro. Żałuję, że nie zrobiłem więcej klatek na panel, bo miałbym wtedy w czym wybierać :-(

LaPalma_MW_1920px.jpg

 

Paweł

Ja znów się powtórzę - jak ja Wam zazdroszczę tych szkiełek :)

 

Świetna focia Paweł.

Ma to coś!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, yui1 napisał:

A ja tam uważam, że każda fotka pokazująca więcej, niż to co widać z naszego kraju, jest warta publikacji :) Przyjemna dla oka panorama.

Dzięki :-) Zaczynam uważać podobnie :-)

 

6 minut temu, wismat napisał:

Paaaaaanie.. dużo masz jeszcze takich zdjęć co się wahasz czy je wrzucać ? :) 
Bardzo fajnie, że widać kawałek wyspy na dole. 
Mimo że chciałeś za pewne złapać Drogę Mleczną jak najniżej się da to ten pył / mgła na horyzoncie fajnie odgradza "rzeczy" kosmiczne od przyziemnych. Niczym taka granica

A parę by się znalazło :-)

 

Na południowym cyplu wyspu jest latarnia morska (Faro de Fuencaliente) i miał WSZYSTKO dopracowane, żeby tam pojechać (miałem niedaleko) i zrobić pionową DM nad tą latarnią. Miałem już obadane miejsce w którym dokładnie się ustawię. Jednak Kalima (która ma najmniejsze szanse pojawienia się w lipcu i która rzadko podchodzi pod LaPalmę) i lekkie zalegające chmury całkowicie pokrzyżowały mi szyki... więc robiłem z domu :-)

 

13 minut temu, Paether napisał:

Kto wie, może kiedyś uda mi się osiągnąć mój sufit, który @Pav1007 uważa za okolice swojej podłogi...ehhh, rozmarzyłem się

Jasne, pewnie :-) Pitolisz Panie :-)

 

9 minut temu, tex88 napisał:

Wielu z nas chciałoby mieć możliwość pojechania do miejsca w którym byłeś i wykonania takiej pocztówki. Myślę, że nie masz na co narzekać i cieszę się, że pokazujesz nam niebo widziane migawką aparatu bliżej równika. Nie zagubmy się w dążeniu do jakiejś ultra perfekcji, aczkolwiek każdy robi tak jak mu się podoba i narzeka tyle ile "reaktor" wytrzyma :)
Jakie widzę tutaj plusy :
- pokazałeś nam jak pracuje Canon 6Dmod razem z świetną Sigmą Art
przy przymknięciu obiektywu do f2.8,
- dobra, nieprzesadzona obróbka w dobrym klimacie, dobrze się ogląda zdjęcie a to tylko 2x120s na panel, więc jakość nieba pewnie lepsza niż w Bieszczadach,
- fajnie dobrany kadr

Dzięki. Niebo w miejscu w którym byłem jest na poziomie nieba bieszczadzkiego. Wychodząc na taras z mieszkania bez problemu było widać całą DM od końca do końca. (bez specjalnej akomodacji)

 

14 minut temu, tex88 napisał:

Na zlocie możesz nam pokazać jak się składa DM z dwóch klatek na kadr. U mnie zawsze jest tak, że lepiej wygląda pojedyncza klatka niż stack.

Pewnie, na niedzielnym panelu Q&A jak ktoś będzie zainteresowany to oczywiście pokażę :-) 

 

11 minut temu, isset napisał:

A gdzieś tam w środku tej imprezy znajduje się supermasywna czarna dziura.

Tru... szkoda, że nie można jej sfotografować :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Ty narzekasz po tym co widziałeś u mnie? :D Cieszę się, że przynajmniej dzięki tej mojej badziewnej DM (wiadomo, takie kadry to z Polski można ;)) wyciągnąłeś z dysku swoją. Pozamiatane, to jest coś pięknego! A Khalima jest po prostu dowodem na jej autentyczność i w sumie dodaje uroku :D

 

Zmobilizowałeś mnie. Dziś Księżyc zachodzi po 1 w nocy... do rana będę kopcić z plaży ile wlezie.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tuvoc napisał:

I Ty narzekasz po tym co widziałeś u mnie? :D Cieszę się, że przynajmniej dzięki tej mojej badziewnej DM (wiadomo, takie kadry to z Polski można ;)) wyciągnąłeś z dysku swoją

Wcale nie badziewnej to raz :-) a narzekam, bo maiłem plan na coś zupełnie innego ale plan nie wypalił :-/ 

 

5 minut temu, Tuvoc napisał:

A Khalima jest po prostu dowodem na jej autentyczność i w sumie dodaje uroku :D

Szału dostałem przez nią... natargał człowiek tego sprzętu, robiłem miliardy testów, żeby na miejscu tylko odpalić i robić... a tu przyszło takie coś i diabli wszystko wzięli...

 

6 minut temu, Tuvoc napisał:

Zmobilizowałeś mnie. Dziś Księżyc zachodzi po 1 w nocy... do rana będę kopcić z plaży ile wlezie.

Trzymam kciuki!!!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Darek_B napisał:

A zaklęcie wypowiedziałeś ? ... nie ? to teraz masz.

Szit, o tym nie pomyślałem... ale następnym razem nie zapomnę :-)

 

Godzinę temu, Tayson napisał:

Moze warto byloby rozowe mglawice przesunac w strone czerwonego,  aby lepiej oddac nature aparatu mod?

Wiesz co Tomek, jak zupełnie nie bawiłem się kolorami w tym zdjęciu - ot wyrównałem tło i wyciągnąłem troszkę DM. Zerknij na Lagunę - jest bardziej wpadające w magentę ale już NGC6334 i NGC6357 są mocno czerwone. Więc to charakterystyka mgławicy pokazuje kolor tutaj.

Zobaczę, może faktycznie ładniej będzie jak mgławicę przesunę bardziej w kierunku czerwieni :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.