Skocz do zawartości

Najtrudniejsza zagadka ale jaka nagroda !!!


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka prostych pytań bonusowych za punkty od 5-1 . W zasadzie liczy się tylko pięć pierwszych odpowiedzi ale stosując metodę limitu 5 min punkty może otrzymać nawet 10 osób .

 

1. Jedna z galaktyk ma kształt wieloryba , jej sąsiadka ma też dziwaczny wygląd . Należy podać numery NGC tych galaktyk a także podać "forumową" nazwę drugiej galaktyki . (Nazwa ta pojawiała się w opisach pod zdjęciami a także wymieniana była w raportach obserwacyjnych)

 

2.Która galaktyka została na forum nazwana "Strzałą" ?

 

3. Proszę podać numer katalogowy SAO gwiazdy Cor Caroli .

 

Powodzenia , jak napłynie pięć odpowiedzi (choćby w pakietach czasowych) to zamknę bonus .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to można łapać punkciki bonusowe dalej . Trzy osoby załapały się na pakiet 5 min i dostaną po 5 pkt . Jedna na 4 pkt . (Płeć piękna kontratakuje w kategorii sportowej :helo: ) Do wzięcia punkty 3,2i1 .

 

Nie udało się dziś zrobić żadego zdjęcia , tą ładną noc spędziłem z 60-tką po raz pierwszy bez pełni i na spokojnie . Liczyłem że zakończę ustawianie Atluxa dryfem ale więcej popsułem niż poprawiłem . Tam już chodzi o milimetry a nawet mniej .

 

Tak więc trzecia oficjalna tura konkursu po najbliższej pogodnej nocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się zdziwią niektóre osoby, gdy zobaczą te powyższe informacje. Przyznam, że ja też byłem zaskoczony. Wczoraj siedziałem w necie do ok. 22-iej, ale ponieważ w pewnym momencie zapanowała na forach cisza, więc myślałem, że już nic się nie wydarzy. A tu niespodzianka. Ale o to chodzi. :)

Edytowane przez Robert_Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem Hansowi sieć bo mnie strasznie zdenerwował że nie odgadł Bonusa :banan::banan::banan:

 

 

 

 

Tak na poważnie to zamykam odpowiedzi do bonusa nr 3 bo mamy komplecik .

 

Tak sobie patrzę za okno i znowu na troje babka wróżyła , albo będzie lało , albo dyszcz :D , albo ładna pogoda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciało by się być w Kamieniu , sami kumple . :Astrobrać:

 

 

Przemo , Czarek , Kapitan ........ Łezka się kręci w oku .

 

 

Bonusowe zagadki najchętniej bym zrobił dzisiaj ale z pogodą jak babka wróżyła .

 

Jak się nie uda to tylko będzie suchy komunikat i zmiany w klasyfikacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już komplet odpowiedzi na zagadkę bonusową .

1. Wieloryb to oczywiście NGC 4631 .

2.Sąsiadka albo jak pisała Elwira koleżanka to NGC 4656 zwana Motyczką :))))))

3. Strzała to przepiękna galakyka NGC 4565 .

4. Cor Caroli to SAO 63257 .

 

Miałem trochę problem z ustaleniem kolejności zgłoszeń bo robiliście to "na raty" najbardziej rozbawił mnie Szymek nazywając Motyczkę Motylkiem ale szybko się poprawił .

 

Oficjalne wyniki zagadki bonusowej .

 

1.Szymek Ozimek - 5 pkt.

2.Qbanos - 5 pkt.

3.Elwira - 4 pkt.

4.Robert Bodzoń - 3 pkt.

5.Polaris - 3 pkt.

6.Skrzypas - 3 pkt.

7.Bas.sic - 2 pkt.

8.Bistii - 2 pkt.

9.Marcus II - 1 pkt .

 

Najbardziej cieszy mnie 1 pkt Marcusa , próbował od początku ale celownik miał rozlegulowany . Mam nadzieję że dołączy do czołówki w następnych zagadkach .

 

 

Plan jest taki , jak będzie pogodna noc to koniecznie zrobię zdjęcia Wieloryba i Motyczki . Może coś się uda na trzecią rundę konkursu .

 

W wolnej chwili przedstawię aktualną klasyfikację w obu kategoriach .

 

Cały konkurs chciałbym zakończyć w noc z 8 na 9 czerwca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlad , nie przejmuj się .Jeszcze wiele zagadek konkursowych ze zdjęciami i wiele bonusów . Może się trafić bonus za 30 pkt i klasyfikacja przewróci się do góry nogami . Jest faktycznie pięć -sześć osób w czołówce i pewnie oni odbiorą nagrody ale też wszystko może się zmienić . Ja na pewno będę obiektywny w ocenie odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały konkurs chciałbym zakończyć w noc z 8 na 9 czerwca .

 

Czy to jakaś specjalna data? :icon_question:

 

Cieszę się, że w czołówce widzę obserwatorów z dawnego przemyskiego. Szkoda, że nie ma klasyfikacji drużynowej. ;)

 

Niestety pogoda ma w najbliższym czasie "rozrabiać". Mimo to czekam(y) na kolejne zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.