Skocz do zawartości

Najtrudniejsza zagadka ale jaka nagroda !!!


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Zagadki jeszcze nie ma i nie czekajcie aż wyświetli się fotka :D

 

Będzie za tydzień lub dwa ale chciałbym Wam już przedstawić nagrodę .

 

Jak wiecie przybył mi nowy teleskop i 60-tka rozpycha się gabarytami po obserwatorium . Muszę zmieścić zestaw CCD z Atluxem i refraktorami . Do tego dwa kompy , kupę kabli , zasilaczy , przedłużaczy,drabin i itd . Nie bardzo mam co zrobić z montażem Soligora z pełnym GO TO którym robiłem fotki CCD przez pierwszy rok mojej nauki tego rzemiosła .

 

Mógłbym go wynieść do garażu lub na poddasze domu ale byłby po prostu nieużywany przez czas nieokreślony . Sprzedawać nie chcę bo wielokrotnie pisałem że robię fotkę na "zajechanym" Soligorku ale zapewniam że jest w pełni sprawny choć używany .

 

Dlatego postanowiłem podarować ten montaż komuś kto odgadnie zagadkę najtrudniejszą jaką mi się uda wymyśleć .

 

Chciałbym abyście pomogli wybrać mi kryteria osób które mogą brać udział w takim konkursie .

 

1. Wyłącznie uczniowie szkół średnich ?

2. Dodać do pkt.1 studentów ?

3. Może bez kategorii wiekowych ale wykluczyć "rekinów" zagadek ? Czyli np : osoby które już co najmniej trzy razy odgadły zagadkę ?

 

Chciałbym aby montaż trafił w godne ręce kogoś kto sobie nie może pozwolić na zakup a jednocześnie jest zdolnym pasjonatem do tego stopnia że potrafi rozwiązać zagadkę .

 

Co radzicie ? :oco:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadki jeszcze nie ma i nie czekajcie aż wyświetli się fotka  :D

 

Będzie za tydzień lub dwa ale chciałbym Wam już przedstawić nagrodę .

 

Jak wiecie przybył mi nowy teleskop i 60-tka rozpycha się gabarytami po obserwatorium . Muszę zmieścić zestaw CCD z Atluxem i refraktorami . Do tego dwa kompy , kupę kabli , zasilaczy , przedłużaczy,drabin i itd . Nie bardzo mam co zrobić z montażem Soligora z pełnym GO TO którym robiłem fotki CCD przez pierwszy rok mojej nauki tego rzemiosła .

 

Mógłbym go wynieść do garażu lub na poddasze domu ale byłby po prostu nieużywany przez czas nieokreślony . Sprzedawać nie chcę bo wielokrotnie pisałem że robię fotkę na "zajechanym" Soligorku ale zapewniam że jest w pełni sprawny choć używany .

 

Dlatego postanowiłem podarować ten montaż komuś kto odgadnie zagadkę najtrudniejszą jaką mi się uda wymyśleć .

 

Chciałbym abyście pomogli wybrać mi kryteria osób które mogą brać udział w takim konkursie .

 

1. Wyłącznie uczniowie szkół średnich ?

2. Dodać do pkt.1 studentów ?

3. Może bez kategorii wiekowych ale wykluczyć "rekinów" zagadek ? Czyli np : osoby które już co najmniej trzy razy odgadły zagadkę ?

 

Chciałbym aby montaż trafił w godne ręce kogoś kto sobie nie może pozwolić na zakup a jednocześnie jest zdolnym pasjonatem do tego stopnia że potrafi rozwiązać zagadkę .

 

Co radzicie ? :oco:

Pomysł wspaniały :notworthy:

Odnośnie kryteriów to wszystko zależy od trudności. Ja bym nie wykluczał nikogo a Rekinom sprawę zostawić w gesti sumień i/lub zasobności portfela i/lub aktualnych potrzeb i/lub braku rozwiązania zadania przez jakiś tam czas. Jedynym ograniczeniem, które bym wprowadził to data zarejestrowania użytkownika na AF (np. wszyscy zapisani na AF do marca 2005 roku) lub ilość postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, co do mega-zagatki to bardzo dobry pomysl. Proponuje zastosowac metode kilku fot i punktacji za kazda. Ten kto uzbiera najwiecej wygrywa. Np. 3x mglawica za 10pkt. 3x galaktyka za 15p i 3x gromada otwarta za 20p (te po mojemu najtrudniejsze) kazdy kto przekroczy ustalona przez ciebie bariere (np. min 30 lub 60 lub 90 pkt.) wchodzi do finalu (winno wejsc min. kilkanascie osob). Tam dasz jakiegos total powalacza z terminem np. 10 dni. Pacjet dostanie soligora za pierwsze miejsce. Kolejnym z listy np. po koszulce od rady forum. Reszta ma igrzyska. Poziomy barier punktowych okresl na poczatku. Mysle, ze udzial brac powinien kazdy zarejestrowany w chwili rozpoczecia astro-igrzysk. Jezeli pomysl sie sprawdzi moze za jakis czas jakis bardziej kasiasty astroamator tez uzna ze ma cos co nie uzywa, nie chce musie lub nie potrzebuje gadzetu sprzedawac za kase i oglosimy druga edycje :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł !!! Fajnie by było gdyby ten montaż dostał sie w ręce jakiegoś zapalonego astrofotografa - udało nam sie na nim zrobić tyle fotek że szkoda by było gdyby ta tradycja nie była kontynułowana.

 

Taki wielostopniowy konkurs skladajacy sie z różnych zadań to jest TO.

Niech trwa nawet i dwa miesiące ale impreza będzie zacna :) !!

 

Do zadań z identyfikacji obiektów można by dorzucić np zadania z obróbki udostepnionego materiału. Wtedy jedna osoba wygra ale wielu sie nauczy czegoś nowego !!

 

Ps.Życze powodzenia wszystkim przyszłym graczom bo naprawde jest o co walczyć !!

 

 

Pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że dla każdego drzwi powinny być otwarte, ale niektórzy powinni od początku zadeklarować, że robią to wyłącznie dla zabawy i na montaż sobie pazurów nie ostrzą. W ten sposób nie będzie dyskryminacji wiekowo-doświadczeniowo-majątkowej, a montaż i tak trafi do tego, kto naprawdę go potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze zapoczątkowałeś piękną ideę :rolleyes:

 

Mam nadzieję, że to może będzie pomysł, który zamieni się w jakąś tradycję, pewnie z wielu z nas posiada jakiś sprzęt, kawałek sprzętu, okularek, montażyk, pajączka, jakieś lusterko, wyciąg, rurę, której już nie używa, sprzedać jakoś niechce, oddać to też nie, jakiemuś "spekulantowi" :szczerbaty: , może właśnie to jest taki pomyśł, żeby każdy kto ma taką zbędną rzecz, ale astronomiczną :) mógł ją przekazać np. radzie forum, a ona by już obmyśliła, jak ją oddać w dobre, potrzebujące ręce ?:)

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi kilka pomyslow przyszlo do glowy.

 

Tematy zagadek:

 

1. Zaprzegnac Maxia do fotki planetoidy. Trzeba by zgadnac co to za cholera i kiedy byla sfocona (ale to juz bylby chyba niezly hardcore :szczerbaty: )

 

2. Sfocic twoja 60tka jakis "kamyk" na Lysym. Trzeba by podac wspolrzedne tego glaza (jak dasz power ok. 1000x to nie da sie juz na chama z referencyjnymi porownywac :) )

 

3. Moze mozna by jakos zaadaptowwac naszych milosnikow bolidow? Mamy dwie nowe fotki bazowego, to niech sie dziatwa meczy nad okresleniem potecjalnego pola upadku lub orbity.

 

Sprawy organizacyjne.

 

1. Moze wyslac zapytanie do wiekszych przedstawicieli firm optycznych czy nie zechcieli by sie w to wlaczyc. Jakies filterek albo okularek daja na nagrode w kolejnych edycjach wzamian za wielka trzcionke, ze nagrode ufundowala firma X z siedziba w miescie Y itd.

 

2. Ustalic raz jasne zasady, np. wspominane wyzej eliminacje z bariera punktowa i ostateczna fotka morderca na czas i pozostawic je jako stale do kolejnych edycji.

 

3. Zaang. Rade forum do zal. kacika nagrod, gdzie kazdy bedzie mogl ew. odstapic cos zbednego do puli nagrod dla kolejnych edycji.

 

 

Co o tym myslicie?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w tej chwili nie mam ustalonych zasad i pilnie czytam Wasze propozycje . Na pewno to nie będzie tak że : pstryczek galaktyczek i mam montaż . Osoby ubiegające się o laur w konkursie będą musiały wykazać się zapałem do nauki i już zdobytą wiedzą . Jeden na zakończenie wątku napewno montaż otrzyma ale kilkadziesiąt osób sięgnie do książek i atlasów . Będzie to najlepiej sprzedany montaż bo zostanie zainwestowany w naukę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden na zakończenie wątku napewno montaż otrzyma ale kilkadziesiąt osób sięgnie do książek i atlasów . Będzie to najlepiej sprzedany montaż bo zostanie zainwestowany w naukę .

 

 

WoW! :)

Piotrze gratuluje pomyslu :notworthy:

 

Sam o ile bede mogl to przystapilbym do Igrzysk, bo w nich nie jest istotna sama wygrana ale dobra zabawa a moze tez chwala dla potomnych? :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się kształtować kręgosłup pomysłu . Tomek (Teha) zgodził się aby zostać współgospodarzem akcji :" montaż za wiedzę i naukę " . Uznaliśmy że dla osób które nie mają doświadczeń w zagadkach a chciałyby uczestniczyć w konkursie Tomek napisze artykuł-ściągę jak wyszukiwać słabe obiekty z zakamarków nieba na fotkach . Chodzi o wyrównanie szans .

 

Potem będzie łatwa zagadka -trening .

 

Potem konkurs główny ale to nie jest jeszcze dopracowane . Wiele ciekawych propozycji dał Hans i Dave, może jeszcze inni się wypowiedzą . Przecież to akcja spontaniczna , LIVE !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy i zacny. Cóż, jedynym kryterium powinien być fakt, by montaż dostał się w ręce miłośnika astro, który "boleśnie" odczuwa jego brak, jak i brak funduszów na niego. Myśle, że do Piotra Z dołączą jako "Jury" zacni astrofotografowie forum (nie wymiemię nazwisk ni imion), by odnazeźć stosowne do zabawy fotki, choćby i gorszej jakości, ale dotychczas nie ujawnione. Z chęcia będe przyglądał się tym igrzyskom.

Ave zawodnikom :notworthy::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) 3. Zaang. Rade forum do zal. kacika nagrod, gdzie kazdy bedzie mogl ew. odstapic cos zbednego do puli nagrod dla kolejnych edycji.

Co o tym myslicie?

Z punktu widzenia Ustawy o języku polskim - no i biorąc pod uwagę długość całego postu - ten fragment tekstu jest morderczy! :)

 

Zaang to chyba jakiś nowy chiński producent astro-produktów, który będzie sponsorował!

zal oczywiście oznacza - każdy student wie co!

 

To tak na marginesie, dla rozładowania kipiących emocji przygotowujących się do konkursów Zawodników. :)

 

Uszanowanie dla Inicjatora, pozdrowienia dla współpomysłodawców! :Beer:

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie nie będzie żadnych ograniczeń dla uczestników konkursu . Będą natomiast dwie kategorie . Zakładam że już przy pierwszej eliminacji rozwiązania będą przysyłane z adnotacją : zagadka -nagrody i zagadka -sport . W tej drugiej kategorii wystartują osoby posiadające już swoje montaże i będą brać udział tylko "dla sportu".W trakcie konkursu po kolejnych zagadkach będę podawał ranking punktowy w obu kategoriach . Postanowiłem też że w kategorii nagradzanej każdy uczestnik który odgadnie choć jedną zagadkę otrzyma nagrodę pocieszenia czyli archiwalny numer pisma Astronomy Now lub S&T .

 

Teraz daję przykładowe zdjęcie grupy galaktyk na bazie którego Teha napisze artykuł o metodyce wyszukiwania obiektów na fotkach . Nie przysyłajcie więc na razie rozwiązań .

 

konk1.jpg

 

konk2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.