Skocz do zawartości

Najtrudniejsza zagadka ale jaka nagroda !!!


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Z prawdziwą przyjemnością przywitam się z Tobą na jakimś zlocie . Właściwie prosiłem niebiosa tylko o pogodę ale przypomniałeś mi wiersz Asnyka przy czytaniu którego łzy jak grochy spadały się na moja klawiaturę .

 

Hej , Panie Admin !!! proszę zmienić info na głównej że konkurs zakończony :o

 

Teraz będziemy odgadywać teksty piosenek :banan:

 

 

No i czekamy na pogodę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NajNajtrudniejsza zagadka może być Wasza , jeżeli ktoś może zrobić parafrazę jakiegoś wiersza lub tektstu piosenki to niech wali .

 

Może wreszcie coś sam odgadnę ?

 

Żeby tylko Gajdzin nie pisał po Japońsku lub Sergiej po Ukraińsku ani Ludes po Niemiecku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jazda:

Na pierwszy ogień piosenka o komecie Halleya:

 

"Mówią płonie kometa płonie aż strach

Trzeszczy wszystko dokoła ściany i dach gorąco, że hej

Pobiegnij tam ze mną szkoda czasu , bo

Kometa płonie a w niej lody jakieś są,

Admin chyba już zwołał prawie pół wsi, pomagaj i ty.

Płonie kometa, alarm trwa, jesteśmy na dnie.

Dlaczego właśnie ja miałbym brać Meade'a miech?..."

:szczerbaty:

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trzecia, już bez przeróbek. Przekręcanie tego tekstu na forum astro byłoby ciężkim przestępstwem.

 

"Cóż warta noc kiedy już nie ma gwiazd

Cóż watr jest dzień kiedy zbladł słońca blask

I tylko wiatr błądzi znów pośród drzew

Przyjdź do mnie przyjdź

Czekam wciąż, wołam Cię

 

Przyjdź w taką noc kiedy lśnią setki gwiazd

Przyjdź w taki dzień kiedy znów wstaje brzask

Bo przecież wiesz, że kocham Cię tak jak nikt

A więc w taką noc, a więc w taką noc

A więc w taką noc proszę przyjdź"

 

I o to w astronomii chodzi - gwiazdy nocą, Słońce w dzień.

 

A swoją drogą można by zrobić osobny wątek z tekstami piosenek "astromonicznych" w oryginale albo po lekkich przeróbkach. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na koniec, piosenka o Dobrym Seeingu (noszącym wdzięczne imię Józek):

 

"Pojawiasz się i znikasz, i znikasz, i znikasz,

Mam na twym punkcie bzika, mam bzika, mam bzika,

Daj się sobą nacieszyć, nacieszyć, nacieszyć,

I siedem razy zgrzeszyć, i zgrzeszyć, i zgrzeszyć...

 

...Józek nie daruję Ci tej nocy..."

 

:banan:

 

i piosenka o szalonym posiadaczu SkyLuxa:

 

"Kiedy siędzę przy maszynie totalny czuję luz.

Włączam silnik, daję kopa, za mną tylko kurz.

To wspaniała jest maszyna choć ma parę lat.

Stary mój też go dosiadał, to samo czuł mój starszy brat.

 

SkyLux mój, to jest to. Kocham go, kocham go.

SkyLux mój, to jest to, kocham go, kocham go..."

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka, powinieneś płytę wydać, nominacja i nagroda Grammy murowana :helo::helo:

rewelacyjne teksty :notworthy: od razu człek stare kawałki sobie przypomina i zaczyna nucić :banan:

pozdrowienia

 

ciekawe, kto wygra Festiwal Piosenki Astronomicznej w Kudłaczach? :ha:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę Ci tego okularu , jest świetny i fabrycznie nowy :D Miałem go tylko przez chwilkę w ręku jak przekazywałem Robinsonowi do zapakowania i wysyłki .

 

O przerobionych przebojach na astro-songi na pewno przydałby się nowy wątek na "Wolnych tematach". Lampka to Twoja inicjatywa więc działaj , działaj . Pomożemy B)

 

 

Robertowi pomogę w uruchomieniu montażu ale niech da znać jak otrzyma . Nie da się wysłać mailem softu do jego obsługi bo zabezpieczenia nadpisują wszystko z rozszerzeniem : exe . Najlepiej pobrać ze strony Leszka najnowszy program 501 , lub nowszy . Soft musi być koniecznie na partycji "C" bo inaczej nie zadziała . Resztę opiszę Robertowi na PW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się odpowiedzieć na zakamuflowane piosenki Lampki .

1. Płonie stodoła -Cz. Niemen

2.Pod Papugami -Cz .Niemen

3.Przyjdź w taką noc -Cz.Niemen

4. Józek -nie daruję ci tej nocy . Bajm .

5.Nie jestem pewien może Mój stary Star Tadzia Drozdy ?

6. Nie znam , jakaś więzienna ale nie siedziałem <_<

7. Baśka to Baśka , wiadomo Wilki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się odpowiedzieć na zakamuflowane piosenki Lampki .

1. Płonie stodoła -Cz. Niemen

2.Pod Papugami -Cz .Niemen

3.Przyjdź w taką noc -Cz.Niemen

4. Józek -nie daruję ci tej nocy . Bajm .

5.Nie jestem pewien może Mój stary Star Tadzia Drozdy ?

6. Nie znam , jakaś więzienna ale nie siedziałem  <_<

7. Baśka to Baśka , wiadomo Wilki .

no to ja dopowiem do odpowiedzi Piotra

5. Harley Mój (czyt.SkyLux mój)- Dżem

6. Skazany na Bluesa - Dżem

 

pozdrawiam

Edytowane przez bas.sic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertowi pomogę w uruchomieniu montażu ale niech da znać jak otrzyma . Nie da się wysłać mailem softu do jego obsługi bo zabezpieczenia nadpisują wszystko z rozszerzeniem : exe . Najlepiej pobrać ze strony Leszka najnowszy program 501 , lub nowszy . Soft musi być koniecznie na partycji "C" bo inaczej nie zadziała . Resztę opiszę Robertowi na PW .

 

Jeszcze do mnie nie dotarł. Jak już pojawi się u mnie to dam znać. I tak z uruchomieniem poczekam zapewne na początek wakacji, bo wtedy będę miał więcej czasu na przyjemności.

Szczerze mówiąc, aż boję się tego uruchomienia, czy sobie z tym poradzę. Do tej pory nie miałem nigdy do czynienia z takim montażem , a zagadnienia informatyczne to nie moja specjalność (delikatnie ujmując). Może się okazać, że dla mnie uruchomienie montażu może być "najtrudniejszą zagadką". Oby nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka , rozkręcaj śmiało konkurs z piosenkami . W pozyskiwaniu sponsorów mamy już pewne doświadczenie i kilka nagród pewnie się znajdzie .

 

Robert, przy uruchomieniu montażu jak obiecałem pomogę i jak się zapoznasz to dasz radę w kilkanaście minut . Do zestawu ostatecznie dodałem lunetkę biegunową więc łatwo ustawisz montaż na biegun . Możesz zestaw podłączyć do kompa przez LPT lub zadowolić się samym prowadzeniem z astropilota . W tym drugim przypadku nie będzie GO TO tylko prowadzenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, przy uruchomieniu montażu jak obiecałem pomogę i jak się zapoznasz to dasz radę w kilkanaście minut . Do zestawu ostatecznie dodałem lunetkę biegunową więc łatwo ustawisz montaż na biegun . Możesz zestaw podłączyć do kompa przez LPT lub zadowolić się samym prowadzeniem z astropilota . W tym drugim przypadku nie będzie GO TO tylko prowadzenie .

To dodatkowa miła niespodzianka (lunetka biegunowa). Dzięki :Beer:

 

Początkowo zapewne zadowolę się samym prowadzeniem, gdyż przede wszystkim o to mi chodzi. Za GO TO będzie służyło moje doświadczenie :D

Tym bardziej, że nie mam laptopa, a mój komputer ustawiony jest dosyć daleko od balkonu, a nie chcę bawić się w przenoszenie.

Najpierw więc obserwacje z użyciem prowadzenia, potem próby z robieniem zdjęć, a potem zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz bez GO TO bo nie masz kompa blisko to zestaw powinien zadziałać w 5 min . Ja nigdy takiej konfiguracji nie używałem więc może być potrzebny kontakt z Leszkiem albo po prostu próby . Dave używał w ten sposób astropilota i jak pamiętam z przed roku to bodaj prędkość gwiazdowa to "6" na pilocie , prowadzenia księżyca to "4" czy jakoś tak . Ja zawsze używałem pełnego GO TO . Radziłbym też napisać do Leszka czy czasem nie ma pilota nowszej generacji i poprawionego . Ja od roku pracuję na Atluxie więc nie wiem ale w razie czego mam jeszcze pilota rezerwowego którego w razie kłopotów Ci podeślę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz bez GO TO bo nie masz kompa blisko to zestaw powinien zadziałać w 5 min . Ja nigdy takiej konfiguracji nie używałem więc może być potrzebny kontakt z Leszkiem albo po prostu próby . Dave używał w ten sposób astropilota i jak pamiętam z przed roku to bodaj prędkość gwiazdowa to "6" na pilocie , prowadzenia księżyca to "4" czy jakoś tak .

 

Rozumiem więc, że montaż może być sterowany tylko przy pomocy astropilota, bez podłączenia do komputera. O to (przynajmniej na początku) mi chodzi. Jak już się pojawi u mnie to będę próbował. Na razie nie dotarł, więc próby nastąpią zapewne w najbliższy weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.