Skocz do zawartości

Najtrudniejsza zagadka ale jaka nagroda !!!


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Bonus Bonus Bonus i to aż za 20 pkt . Kiedy już wiedziałem że pogoda nie da nam żadnych szans w sukurs przybył mój serdeczny przyjaciel Dominik .

 

Na fotce zajechał pewnie pod 20 mag albo więcej . Należy na tym zdjęciu nazwać cokolwiek, albo choć wskazać rejon nieba na zdjęciu . :notworthy::notworthy::notworthy:

 

 

bon1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cygnus
Bonus Bonus Bonus i to aż za 20 pkt . Kiedy już wiedziałem że pogoda nie da nam żadnych szans w sukurs przybył mój serdeczny przyjaciel Dominik .

Na fotce zajechał pewnie pod 20 mag albo więcej . Należy na tym zdjęciu nazwać cokolwiek, albo choć wskazać rejon nieba na zdjęciu.

Patrzę, patrzę... i widzę niebieskawy obiekt mgławicowy. Wreszcie przy scrollowaniu dostrzegam że to odcisk palca na monitorze! :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy nie wiem jak można rozpoznać zdjęcie, na którym jest po prostu dziesięć tysięcy kropek. Myślałem, cóż by to mogło być specjalnego, ale nic nie wymyśliłem oprócz tego, że zapewne gdzieś w otchłaniach Drogi Mlecznej. A może wystarczy taka odpowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zdaję, że trzeba by to zdjęcie sztucznie pogoszyć. Przefitrować tak, żeby ograniczyć zasięg. Wtedy może te najjaśniejsze gwiazdki utworzą jakiś charakterystyczny układ. Może jakieś charakterystyczne układy podwójne, czy ja wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez walcze z miernym skutkiem. Juz mi sie procek zagrzal od kombinowania z fotka pod progsami graficznymi... a moze by tak zostawic tylko jasniejsze?, a moze jest tam jakas mgielka w tle?, a moze... Kurtka znajac fotki domka, to to wcale nie musi byc droga mleczna :szczerbaty:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie szukajcie :D . Macie gwiazdy do ponad 20 magnitudo to bez programu z wyszukiwarką danego obszaru nie mam najmniejszych szans. No chyba że w oczach mam np. Głębokie Pole niejakiego Habla, to może bym jakieś szanse miał.

I jeszcze szkoda że na fotce nie ma choć fragmentu jakieś mgławicy czy czegokolwiek innego, wtedy można by się czymś pokierować. A tak ja nie zgaduje bo nie ma sensu. A nie lepiej by było zapodać gwiazdy do 10 magnitudo? Na pewno zgadnięcie co to jest za region nieba nie było by wcale banałem. I chyba nawet wartościowsze i bardziej by sprawdziło umiejętności ludzi niż fotka z 20 magami.

Edytowane przez Łukasz Wojtyniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie zobaczyłem rano przed pójściem do pracy. Niestety nic te gwiazdki mi nie powiedziały o sobie. Pomyślałem, że może jest tam pewien obiekt z naszego układu, ale sprawdziłem i to raczej nie to. Przyszła mi więc do głowy, że może chodzi o to co napisał Radek, ale jak na Milky Way to chyba za mało gwiazdek. Nic innego nie przyszło mi jednak do głowy. Niestety potem musiałem iść zarabiać pieniążki. Teraz wróciłem i popatrzę sobie jeszcze na to zdjęcie. Może mnie olśni. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykam zagadkę bonusową , na zdjęciu są gwiazdy z rejonu Gemini . Bank rozbił Szymek i jako jedyny otrzymał 20 pkt . Gratuluję .

 

Pisaliście o okolicach Plutona ,u mnie zasłaniają bloki więc nie dam rady . Poproszę Dominika aby zrobił zdjęcie Plutona specjalnie dla uczestników naszego konkursu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykam zagadkę bonusową , na zdjęciu są gwiazdy z rejonu Gemini . Bank rozbił Szymek i jako jedyny otrzymał 20 pkt . Gratuluję .

 

Pisaliście o okolicach Plutona ,u mnie zasłaniają bloki więc nie dam rady . Poproszę Dominika aby zrobił zdjęcie Plutona specjalnie dla uczestników naszego konkursu .

Cholera mogłem strzelić grrrrrrrrrrrrrrrr

Domyślałem się że to to :angry::angry::angry::angry:

 

Przynajmniej pozostaje satysfakcja że domyśliłem się co to za obszar nieba :Salut:

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
Zamykam zagadkę bonusową , na zdjęciu są gwiazdy z rejonu Gemini .

 

GRATULACJE!!!

 

Ale z przyzwoitosci moglibyscie napisac JAKIE tam widac gwiazdy.

"Rejon Gemini" to troche zbyt ogolnie, co? :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Wrocławiem są przejaśnienia , ciągle mam nadzieję że zrobię zdjęcia do trzeciej rundy .

 

Ten Bonus był typowo "na strzał" z prawdziwą przyjemnością przydzieliłem 20 pkt Szymkowi który odgadł jako jedyny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
GRATULACJE!!!

 

Ale z przyzwoitosci moglibyscie napisac JAKIE tam widac gwiazdy.

"Rejon Gemini" to troche zbyt ogolnie, co?  :Beer:

 

I co? Wiemy czy nie wiemy? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Wrocławiem są przejaśnienia , ciągle mam nadzieję że zrobię zdjęcia do trzeciej rundy .

 

Ten Bonus był typowo "na strzał" z prawdziwą przyjemnością przydzieliłem 20 pkt Szymkowi który odgadł jako jedyny .

 

Myślę, że w przypadku Szymka nie był to strzał. Znam go i wiem z jaką pasją podchodzi do obserwacji nieba, a teraz widzę z jakim zaangażowaniem podchodzi do zadań konkursowych. Dlatego też z przyjemnością dowiedziałem się, że punkty trafiły do niego.

Ale liczę na to, że w ostateczności wygra nie ten kto strzelał, a kto ma dużą wiedzę i włożył najwięcej pracy i serca w rozwiązywanie zadań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.