Skocz do zawartości

Najtrudniejsza zagadka ale jaka nagroda !!!


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Zbyszku , ja tylko skopiowałem zdjęcie Dominika i miałem na uwadze informację którą mi przekazał że to rejon Gemini . Nie sprawdzałem dokładnie gwiazdek bo w dzień nie mam kompletnie czasu . Dla potrzeb naszego konkursu odpowiedź Szymka była wystarczająca i otrzymał punkty . Jeżeli ktoś dokładnie zlokalizuje gwiazdki to mógłby otrzymać kolejny bonus , 10 pkt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cygnus

PiotrzeZ - jesteś pewien że to było właściwe zadanie?

Ogłaszasz zadanie a sam nie znasz rozwiązania, bo to co podałeś jest śmiechu warte. Ani skali zdjęcia, ani skali jasności, dzięki czemu nawet zweryfikować ten OBSZAR GEMINI nie sposób. Zdjęcie chyba powinno przedstawiać JAKIŚ KONKRETNY OBIEKT a jeśli już obszar - to rozwiązanie powinno identyfikować jakieś gwiazdy albo współrzędne, inaczej nawet nie da się sprawdzić czy to jest w okolicach GEMINI czy może jednak... Krzyża Południa!

 

Pozdrawiam, te uwagi to tak z boku, nie startuję w tych zawodach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris

No tak, mialem nadzieje, ze jak sie zaloguje wieczorem to ujrze dokladniejsza odpowiedz na te zagadke, ponoc odgadnieta.

 

A tu nic...

Czyli nie wiemy?... :-)

 

A moze Szymek, ktory odgadl przyblizy nam rejon??????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie jeszcze raz pytanie przy tym zdjęciu . Prosiłem aby na nim nazwać cokolwiek lub wskazać rejon nieba które przedstawia zdjęcie . Szymek odpowiedział ze to Bliżnięta i jest to zgodne z tym co zadeklarował autor fotki . Kolejne 10 pkt jest do wzięcia za zlokalizowanie gwiazd . Można podać współrzędne chociaż jednej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cygnus
Przeczytajcie jeszcze raz pytanie przy tym zdjęciu . Prosiłem aby na nim nazwać cokolwiek lub wskazać rejon nieba które przedstawia zdjęcie . Szymek odpowiedział ze to Bliżnięta i jest to zgodne z tym co zadeklarował autor fotki . Kolejne 10 pkt jest do wzięcia za zlokalizowanie gwiazd . Można podać współrzędne chociaż jednej .

Piotrze!

Sam powiedziałeś że nie znasz CZEGOKOLWIEK co jest na tym zdjęciu a o to nadal pytasz! Czy zadanie jest typu PROSZĘ SKONSTRUOWAĆ TRYSEKCJĘ KĄTA. Ja sprawdzę odpowiedzi i właściwą nagrodzę. Koniec końców po nazwaniu jakiejś gwiazdy pójdą w ruch programy astronomiczne i każdy łatwo zweryfikuje poprawność odpowiedzi! Nadal uważam że tak się nie konstruuje zadań.

 

Dzięki i przepraszam za zamieszanie, :Beer: mam nadzieję że nie rozproszyłem uwagi Zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie jeszcze raz pytanie przy tym zdjęciu . Prosiłem aby na nim nazwać cokolwiek lub wskazać rejon nieba które przedstawia zdjęcie . Szymek odpowiedział ze to Bliżnięta i jest to zgodne z tym co zadeklarował autor fotki . Kolejne 10 pkt jest do wzięcia za zlokalizowanie gwiazd . Można podać współrzędne chociaż jednej .

 

A jeżeli okaże się, że nikt nie zlokalizuje gwiazd? Wtedy będziemy musieli bazować tylko na zapewnieniu autora, że są to Bliźnięta.

 

I na dobrą sprawę jeżeli wystarczyło nazwać cokolwiek, to właściwie powinna być zaliczona także Droga Mleczna, która przecina konstelację Bliźniąt.

 

Cygnus ma rację. Zadania powinny być precyzyjniejsze. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie było może troche za trudne to fakt. Ale przeciez to PiotrZ i sponsorzy rozdają karty i oni ustalają zasady. My możemy dawać jedynie sugestie, a nie mieć do kogokolwiek żalu czy pretensji.

 

Oczywiście. I myślę, że nikt żalu i pretensji nie ma. To jest tylko zabawa. A to o czym piszemy powyżej, to właśnie sugestie, które mają pomóc Piotrowi w formułowaniu kolejnych zadań, tak aby ta zabawa była przyjemna i pożyteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nikt nie zlokalizuje gwiazdek to przejdziemy na spokojnie do rundy trzeciej . Nie traktujcie tak szalenie poważnie tej zabawy . Mam nadzieję że kwalifikacja jeszcze będzie się wielokrotnie zmieniać i o to chodzi .

 

Bardziej martwi mnie że nie mamy dalej nagród za miejsca 5,6,7 . Może ktoś ma zbędne astro akcesoria ? . Ja mógłbym jeszcze podarować astro-pilota który jako rezerwowy został mi po Syriuszu . Jakby co to proszę o info na priva .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyfikacja po dwóch ostatnich bonusach a przed trzecią oficjalną rundą .

 

Kategoria sportowa .

1.PiotrekT - 16 pkt .

2.Elwira - 14 pkt.

3.Teha - 10 pkt .

4.Dave - 9 pkt.

5.Radek Grochowski - 9 pkt.

6.Dariusz Smoląg - 7 pkt.

 

Kategoria nagroda .

1.Szymek Ozimek - 42 pkt .

2.Bas.sic - 22 pkt.

3.Bistii - 20 pkt.

4.Skrzypas - 19 pkt.

5.Qbanos 18 - pkt.

6.Robert Bodzoń - 13 pkt.

7.Paweł Schmidt -10 pkt.

8.Wlad - 10 pkt .

9.Adamsz12 - 10 pkt.

10.Adam Tomaszewski 9 pkt.

11.Polaris - 9 pkt.

12.Kuba 4 - pkt.

13.Hans - 3 pkt.

14.Marcus II - 1 pkt .

 

 

Chmury , chmury nic nie udało się zrobić choć dyżurowałem go 2-giej . Czekamy na pogodę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgłosił się nikt kto chciałby podarować zbędne astro-akcesoria dla uczniów lub studentów . Tym bardziej doceniam dary sponsora który ze szczerego serca chciał dać więcej . Przyda się na następne Grand Prix . Dziękuję w swoim imieniu i mam nadzieję też w Waszym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pogoda ma w najbliższym czasie "rozrabiać". Mimo to czekam(y) na kolejne zadania.

 

Potwierdza się moje przypuszczenie dotyczące pogody. Zresztą nic w tym odkrywczego. Przetacza się nad nami chłodny i wilgotny niż. U mnie co chwilę pada, momentami obficie.

Zamiast deszczu meteorów (eta Akwarydy) mamy zwykły deszcz. Może trzeba interweniować u Aquariusa. ;)

 

Robert :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
Znalazłem chyba to miejsce w CdC wysłałem na priva. ale szczerze powiedziawszy to nie wiem na jakiej podstawie Szymek strzelił te Bliźnięta, jak patrzę na gwiazdki i okolice to w zasadzie jest to nie do odgadnięcia.

 

Wczoraj do 1 w nocy przegladalem w CDC cale Bliznieta i nic...

Stwierdzilem, ze szkoda oczu, a rozwiazanie pomimo, ze mnie korci to niczego nowego nie wniesie - same gwiazdy to malo budujace szukanie.

 

Cholera, prosze Szymku, napisz JAK doszedles, ze to Bliznieta???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przeglądałem Bliźnięta, z tym że w Guide i nie do pierwszej w nocy :D

I też nie znalazłem, ale sięgałem "tylko" do gwiazd 14 wielkości.

Też jestem ciekawy, czy w przypadku Szymka to był strzał, czy odnalazł te gwiazdy. Jeżeli to pierwsze to miał niesamowitego farta, jeżeli to drugie - co myślę, że w przypadku Szymka jest możliwe - to wykazał się niesamowitym samozaparciem i pracowitością i 20 punktów należało mu się jak najbardziej.

 

Obawiam się jednak, że Szymek ma obecnie ważniejsze zajęcie i może przez pewien czas nie odpowiadać.

 

Może Adamsz12 poda namiary na swoją propozycję? O widzę, że jest na forum. Mógłbym wtedy sprawdzić w Guide.

Edytowane przez Robert_Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem na razie tylko że na zdjęciu można znaleźć pewną podpowiedź. Mnie szukanie zajęło ok. 1,5 godziny, ale nie wiedząc że to Bliźnięta to byłoby HARD, trzeba by mieć ogromne samozaparcie. Dokładne miejsce podam po potwierdzeniu mojej wiadomości przez PiotraZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
Powiem na razie tylko że na zdjęciu można znaleźć pewną podpowiedź. Mnie szukanie zajęło ok. 1,5 godziny, ale nie wiedząc że to Bliźnięta to byłoby HARD, trzeba by mieć ogromne samozaparcie. Dokładne miejsce podam po potwierdzeniu mojej wiadomości przez PiotraZ.

 

A mozesz chciaz podpowiedziec jaka jasnosc maja najjasniejsze gwiazdy na zdjeciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem na razie tylko że na zdjęciu można znaleźć pewną podpowiedź. Mnie szukanie zajęło ok. 1,5 godziny, ale nie wiedząc że to Bliźnięta to byłoby HARD, trzeba by mieć ogromne samozaparcie. Dokładne miejsce podam po potwierdzeniu mojej wiadomości przez PiotraZ.

Czy ta podpowiedz to jasna gwiazda, która na siłe wciska sie na dole kadru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta podpowiedz to jasna gwiazda, która na siłe wciska sie na dole kadru?

 

Też o tym pomyślałem i przed chwilą przejrzałem okolice najjaśniejszych gwiazd i dalej nic. Robiłem to na szybko, więc mogłem pominąć poszukiwany obszar.

 

Nie wiem tylko dlaczego to wciąż stanowi tajemnicę, skoro odpowiedź została przesłana do Piotra. Ale niech będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie jest powiedziane że tylko pierwsza odpowiedź jest punktowana, jeśli dam odpowiedź publicznie zabiorę szansę na punkty innym. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wypowiedź PiotraZ.

Edytowane przez adamsz12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojej odpowiedzi to powiem tak poszedłem w całkiem inną stronę niż Wy kiedyś Dominik pokazywał ta fotkę bodajże na astro4u (dokładnie nie pamiętam) i właśnie dzięki temu odgadłem :Salut:

 

A nie wiesz z jakiej okazji ją pokazywał? Co tam jest takiego ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.