Skocz do zawartości

Najtrudniejsza zagadka ale jaka nagroda !!!


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

No tak , życie przerosło kabaret . Okazuje się że w tej galaktyce odkryto conajmniej dwie supernowe . Każda jest punktowana jednakowo czyli po 5 pkt i pośpiech niekonieczny . Na rozwiązania czekam do soboty godz 21-sza .

 

Faktycznie rozpogodziło się we Wrocku ale nawet jak zrobię zdjęcie do czwartej rundy będzie ono zamieszczone w sobotę o 22-giej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się czas tylko do nazwy galaktyki . Za każdą supernową wszyscy otrzymują po 5 pkt niezależnie kiedy podeślą odpowiedzi .

 

Jeszcze jedno , bonusy były tym razem w pytaniu głównym więc kto odgadł może spokojnie iść spać . Niespodzianek do jutra nie będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda niestety się pogorszyła , nawet lało momentami . Nie mam zagadki na sobotę ale po 21-szej odczytam wszystkie odpowiedzi i zamkniemy klasyfikacje po trzeciej eliminacji .

 

Sobota to dobry dzień aby wątek poczytali sponsorzy, darczyńcy i inni dobrzy ludzie . Mamy już nagrody za pięć pierwszych miejsc . Byłoby miło gdyby ktoś podarował nagrodę za zajęcie kolejnego miejsca w konkursie . Może ktoś ma zbędną lornetkę lub cokolwiek innego z astro sprzętów i chciałby przeznaczyć dla uczestników konkursu ?

 

Taki Sponsor ma wiele przywilejów :

1. Może pozostać anonimowy , jeżeli taka jest jego wola .

2. Może zostać przedstawiony i wszyscy dowiedzą się kto ma zacne serce.

3. Może dać na którąś rundę zrobione własnoręcznie zdjęcie DS-a jako zagadkę .

4. Może podesłać własne trzy pytania bonusowe .

5. Może zaprezentować swoją stronę WWW w wątku .

6. Może sponsorować następne konkursy .

7. Może mieć wielką satysfakcję z tego że ofiarował coś na rozwój nauki .

 

Czekam na dobre wiadomości , choć zdaję sobie sprawę że skrzynka nie będzie zapchana jak włączę kompa , mimo wszystko :notworthy::notworthy::notworthy: w imieniu uczestników Grand Prix .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze fotka nie za dobra (szkoda ze pogode miales kiepska)

 

ale jak ktos obcykany to zgadnie...

 

Myślę, że w przypadku tego ostatniego zadania decydowała umiejętność przewidywania (który rejon nieba mógł Piotr fotografować wieczorem) i przeszukiwania (zasobów Internetu i nie tylko - zdjęcia galaktyk).

 

A fotka i tak niezła. Chciałbym takie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowa odpowiedź na zagadkę w trzeciej eliminacji to :

NGC 3198 w Wielkiej Niedźwiedzicy .

Supernowe: 1966J i 1999bw .

 

Punkty za prawidłwe odpowiedzi .

 

Kategoria sportowa :

1.Teha 20 pkt .

2.Radek Grochowski 19 pkt.

 

Kategoria nagroda :

 

1. Skrzypas 20 pkt.

2.Robert Bodzoń 19 pkt .

3.Polaris 18 pkt.

4. Bas.sic 17 pkt.

5.Obanos 17 pkt.

6.Szymek Ozimek 17 pkt.

7.Bobi 16 pkt.

8.Paweł Schmidt 15 .

 

Klasyfikacja po trzech eliminacjach .

 

Kategoria sportowa :

1. Teha 30 pkt .

2.Radek Grochowski 28 pkt .

3.PiotrekT 16 pkt .

4.Elwira 14 pkt.

5. Dave 9 pkt.

 

Kategoria nagroda :

1. Szymek Ozimek 59 pkt.

2.Bas.sic 39 pkt.

3.Skrzypas 39 pkt.

4.Obanos 35 pkt.

5.Robert Bodzoń 32 pkt.

6. Polaris 27 pkt .

7.Paweł Schmidt 25 pkt .

8.Bistii 20 pkt .

9.Bobi 16 pkt.

10.Wlad 10 pkt.

11.Adamsz12 10 pkt.

12.Adam Tomaszewski 9 pkt.

13.Ax 7 pkt.

14.Dariusz Smoląg 7 pkt. (prosił aby zmienić kategorię )

15.Kuba 4 pkt.

16.Hans 3 pkt.

17.Marcus II 1 pkt.

 

Trzecia runda była wysoko punktowana co wprowadziło sporo zmian w kwalifikacji . Stabilizuje się czołówka .

 

Za chwilę przedstawię nowe nagrody w konkursie .

 

Mam już pełną skrzynkę PW i będę musiał wyczyścić po północy . Jeżeli znajdziecie jakiś błąd w klasyfikacjach lub kogoś pominąłem to piszcie szybko .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna,już siódma nagroda . Sumas podarował teleskop 114/900 . To mocno używana tuba optyczna bez montażu i obejm . Wymaga wyczernienia , wymiany skorodowanych śróbek a może nawet wyciągu żeby był standard choćby 1,25 cala . Niemniej nagroda wspaniała , dziękujemy . :helo::notworthy::Salut:

 

 

tel1.jpg

 

 

tel2.jpg

 

 

tel3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem poprawić klasyfikacje ogólną . Przegapiłem 7 pkt Ax i 10 pkt Adamsz12 który przecież brawurowo rozwiązał bonusa .

 

Wstrzymam się z kasowaniem skrzynki PW do jutra wieczorem żeby można było uwzględnić ewentalne reklamacje .

 

 

Nagród przybywa coraz więcej więc na razie żadnej nie przypisujemy do konkretnego miejsca . Teraz mamy siedem nagród ale do końca konkursu daleko więc tak naprawdę nie wiadomo ile będzie .

 

Przyjmiemy w rozdziale propozycję Roberta aby osoba która na koniec zbierze największą liczbę punktów sama wybierze jedną nagrodę z puli . Kolejna wybiera następną itd .

 

Dzisiaj znowu leje więc niewielka jest szansa na koleją turę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda dalej kiepska ale będzie zdjęcie do zagadki bonusowej . Zeby wyrównać szanse fotkę zamieszczę o godz 20-tej .

 

Już jestem ciekawy co to będzie? W ostatnim zadaniu było wiadomo, że będzie galaktyka, sfotografowana wieczorem i informacja, że zaobserwowano w niej supernową. A teraz wielki :icon_question:

:oco:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie do zagadki bonusowej zrobił wczorajszej nocy Dominik , ok 1-wszej . Jego kamerka ma ogromny format i jak sprawdziłem w Starry Night sięga pięciu stopni w szerokości . Na zdjęciu jest grupa słabych i bardzo słabych galaktyk które sprawdziłem dzisiaj . Są opisane jako NGC , UGC i PGC . Może nawet trafić się kilka innych rodzynków .

 

Przy tej zagadce nie ma żadnego pośpiechu . Na odpowiedzi czekam do poniedziałku godz 21-sza .Należy na spokojnie nazwać jak najwięcej obiektów na zdjęciu .

 

Zasady punktacji tego bonusa . Każdy kto nazwie 15 obiektów otrzymuje 20 pkt . Każdy następny nazwany obiekt to dodatkowy punkt .

 

Dla 15-tu obiektów wystarczy podać nazwy . W przypadku dodatkowych należy zdjęcie skopiować na dysk , zaznaczyć strzałkami obiekty i taką fotkę podesłać do mnie na e-mail : Baxter@kki.pl

 

Jak sprawdzałem to najlepiej zrobić invert zdjęcia żeby pasowało do obrazu w programie ( Guide 8 , Starry Night )

 

Przed 20-tą padła mi klawiatura i dlatego godzinka opóźnienia , sorki .

 

 

zagdom.jpg

 

 

 

 

zagdom1.jpg

 

 

Powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.