Skocz do zawartości

Messier 11


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie bez historii. Ot tak przycelowałem i pykłem :) Nie miałem w swoim archiwum bliskiego planu M 11.

FS 128, ATIK ONE 6.0 na ASA DDM 60. LRGB 10x300 sekund każdy składnik.

Brok nad Bugiem.

JvRo5bwLFhHg_16536x0_b9muqi8S.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ostrością to jest jakaś zagadka. Oryginał JEST na 100% ostry ale to co oglądamy tutaj to jest obrazek podlinkowany z Astrobin bo ma ponad 16 MB. I zauważyłem, że juz podczas wrzucania na AB ostrość siada! Tam jest taka funkcja "Sharpen tumbnails", ale ja jej nie używam no bo według opisu dotyczy miniatur a nie oryginału..Prezentowany tutaj obrazek jest jpegiem a ja wrzucam na AB png - więc jest jakieś przetwarzanie i to stratne. Muszę to prześledzić , bo sam zauważyłem ten "brak" ostrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tuvoc napisał:

Sympatyczna kaczuszka. Nie jest szczególnie wysoko więc chyba warunki dopisały?

Tak, było nieźle. U mnie na ranczo M 11 widać tylko 4 godziny :)

Z pewnym zdziwieniem zauważyłem, że Plate Solve na AB umieściło M 11 w gwiazdozbiorze LWA....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero tak widac roznice

Astropolis

image.png.bad14b834fcc3d90727892755030015d.png

 

AstroBin

image.png.28528011c70d4ca1986329423071b72a.png

 

Jak dobrze pamietam pliki na AP sa kompresowane chyba o 10%, czyli finalnie mamy 90% jakosci wyjsciowej.

Jak dziala w tym temacie AB nie wiem

 

Zdecydowanie AB redukuje szum.

AP

image.png.83542ecfb54b990d52e7b859a16297b4.png

 

AB

image.png.23a094231b9cab3e979aa954152dbf41.png

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica. Tomek pokazał a ja widzę "na oko". Ja myślę że Salvatore poszedł w oszczędności i przeskalowuje wszystkie obrazki . A do tego taki zapis:

The AstroBin forums are a place to discuss astrophotography and astronomy. If you need help with AstroBin please use the contact form.

User support posts, feature requests, issue reports, etc, will be deleted.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wessel napisał:

Jest różnica. Tomek pokazał a ja widzę "na oko". Ja myślę że Salvatore poszedł w oszczędności i przeskalowuje wszystkie obrazki . A do tego taki zapis:

The AstroBin forums are a place to discuss astrophotography and astronomy. If you need help with AstroBin please use the contact form.

User support posts, feature requests, issue reports, etc, will be deleted.

to jest wlasnie lipa, ze nie mozna wyrazic ewentualnego swojego zdania na otwartym forum, przedyskutowac tego w szerszym gronie. wszystko jest chowane pod dywan, aby ewentualnie nie oczernić genialnosci AB!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tayson napisał:

dopiero tak widac roznice

Astropolis

image.png.bad14b834fcc3d90727892755030015d.png

 

AstroBin

image.png.28528011c70d4ca1986329423071b72a.png

 

Jak dobrze pamietam pliki na AP sa kompresowane chyba o 10%, czyli finalnie mamy 90% jakosci wyjsciowej.

Jak dziala w tym temacie AB nie wiem

 

Zdecydowanie AB redukuje szum.

AP

image.png.83542ecfb54b990d52e7b859a16297b4.png

 

AB

image.png.23a094231b9cab3e979aa954152dbf41.png

Skoro redukuje szum to znaczy  że redukuje też najdrobniejsze szczegóły. Co było do okazania.

Nie bardzo jest wyjście, bo AP dopuszcza tylko do 10 MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tayson napisał:

to jest wlasnie lipa, ze nie mozna wyrazic ewentualnego swojego zdania na otwartym forum, przedyskutowac tego w szerszym gronie. wszystko jest chowane pod dywan, aby ewentualnie nie oczernić genialnosci AB!

No niestety, tak jak nasz Orange. Kontakt tylko przez konsultanta a ci są nieprzemakalni. Od miesiąca nie mam Neostrady i nie mogę rozwiązać umowy. Sorry za offa ale leży mi to na wątrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest tak ( po korespondencji z Salvatore Iovene):

- plate solve działa źle , ale... dostałem link żebym sam interweniował.

- plik najwyższej rozdzielczości linkowany z AB ma 2.64 MB podczas gdy ten który ładowałem ma 16 MB. Przestaje się dziwić że na takich fotka jak M11 , gdzie oko odbiera wyłącznie punkty gwiazd - wydaje się ono nieostre.

Tyle w temacie. No jak nie patrzeć d..a z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wessel napisał:

No tak, tylko z drugiej strony kto będzie chciał oglądać fotki, które będą się ściągały po kilka minut?

Ja? :D Myślę że jeszcze kilka innych osób by chciało się delektować dobrymi fotografami i studiować detale.

 

7 godzin temu, wessel napisał:

Tak, było nieźle. U mnie na ranczo M 11 widać tylko 4 godziny :)

Z pewnym zdziwieniem zauważyłem, że Plate Solve na AB umieściło M 11 w gwiazdozbiorze LWA....

O cholibka. Gdzie Lew, a gdzie Tarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Tuvoc napisał:

delektować dobrymi fotografami i studiować detale

Szkoda ze większość fotek jest tak resizowana celowo żeby się nie dało tam zajrzeć ;) Trzeba je oglądać dokładnie w tej rozdzielczości jaka jest w poście 

Edytowane przez danon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, danon napisał:

Szkoda ze większość fotek jest tak resizowana celowo żeby się nie dało tam zajrzeć ;) Trzeba je oglądać dokładnie w tej rozdzielczości jaka jest w poście 

Wiesz, od jakiegoś czasu taka standardowa rozdzielczość monitora jest przygotowana pod HD i pokazywanie ( nie obróbka tylko pokazywanie) obrazków większych niż 2000 pikseli w szerokość nie bardzo ma sens. Ciekawe ilu z Was ogląda fotki na monitorach o większej rozdzielczości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.