Skocz do zawartości
  • 0

Mocowanie Samyanga 135 mm do montażu


Pancor

Pytanie

Cześć wszystkim,

szukam rozwiązania dotyczącego takiego zamontowania obiektywu Samyanga 135 mm do montażu SWSA z L-adapterem abym mógł swobodnie wykadrować docelowy obiekt obracając obiektyw/aparat. Aktualnie obiektyw mam mocowany bezpośrednio do aparatu, a aparat przykręcany jest do L-adaptera. Jestem ciekaw jak Wy poradziliście sobie z tym problemem. Osobiście myślę o jakimś ringu o średnicy wewnętrznej 70 mm, który mógłbym zacisnąć wokół obiektywu, najlepiej aby sam ring nie był szerszy niż 15 mm, co by nie nachodził na pierścień do obrotu listków światłosiły, wtedy mógłbym swobodnie kadrować obraz. Nie znalazłem jednak do tej pory takiego ringu. Jak ktoś coś testował i ma w tym temacie jakieś przemyślenia to chętnie wysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja nie mam samyanga 135, lecz też miałem ten problem... Zamiast lustrzankę bezpośrednio montować pod ten L-adapter to wziąłem głowice kulową, która miała 3/8 cala i wkręciłem w nią reduktor z 3/8 na 1/4 cala co umożliwiło mi zamocowanie tej głowicy na ten L-adapter i późniejsze danie w to miejsce lustrzanki : )

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, ASTRF napisał:

Ja nie mam samyanga 135, lecz też miałem ten problem... Zamiast lustrzankę bezpośrednio montować pod ten L-adapter to wziąłem głowice kulową, która miała 3/8 cala i wkręciłem w nią reduktor z 3/8 na 1/4 cala co umożliwiło mi zamocowanie tej głowicy na ten L-adapter i późniejsze danie w to miejsce lustrzanki : )

Dzięki za propozycję, chciałbym w sumie jednak uniknąć tego rozwiązania, bo podejrzewam, że mogę trochę stracić na stabilności takiego zestawu i taka głowica kulowa może spowodować dodatkowe drgania, obiektyw + aparat + grzałka to tak na oko 1,5kg wagi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, spock napisał:

Właśnie o czymś takim myślę, widziałem też coś podobnego tutaj:
https://www.cloudynights.com/topic/666971-samyangrokinon-135mm-f2-tripod-collar/?p=9513591

Chyba będę musiał przegrzebać internet i poszukać, gdzie tego typu elementy można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, Maetrik napisał:

Przecież normalnie do L mocuje się głowicę kulkową a na nią zapina się aparat z obiektywem. Tak właśnie robię z nikonem i samyangiem = zero problemów. Głowice luzujemy - kadrujemy... zaciskamy i jedziemy z sesją :)

 

Może i niepotrzebnie za bardzo wybrzydzam, zobaczę w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Pancor napisał:

Nieźle to wygląda. Czy byłaby szansa podzieleniem się plikami związanymi z tym projektem dla własnego wydruku?

Niestety nie dzielę się plikami. Byli już tacy Janusze biznesu, co moje projekty sprzedawali na Allegro jako swoje. Można u mnie takie mocowanie zamówić. 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
33 minuty temu, razor8246 napisał:

Jak wygląda ustawianie ostrości przy takim mocowaniu? Z tego co widzę, środkowy uchwyt zaciska się na pierścieniu od ustawiania ostrości, nie jest to problematyczne?

Środkowy uchwyt to focuser - na początku wstępnie ustawiasz ostrość na nieskończoność przed zaciśnięciem obejmy a następnie w górze mocowania masz dwie śrubki z lewej i prawej, którymi dostrajasz ostrość w lewo lub prawo - śrubki odpychają się od górnej części mocowania kręcąc pierścieniem ostrości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minutes ago, sidiouss said:

Środkowy uchwyt to focuser - na początku wstępnie ustawiasz ostrość na nieskończoność przed zaciśnięciem obejmy a następnie w górze mocowania masz dwie śrubki z lewej i prawej, którymi dostrajasz ostrość w lewo lub prawo - śrubki odpychają się od górnej części mocowania kręcąc pierścieniem ostrości :)

PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.