Skocz do zawartości

O tym, jak astronomia zrujnowała mój budżet


Rekomendowane odpowiedzi

Jak miałem 8” i postanowiłem zmienić na 10”’ stwierdziłem, że nic nie powiem. GSO są podobne może przejdzie... i przeszło. Rok później stwierdziłem - udało się raz to uda się i drugi - pozbyłem się 10” i równocześnie kupiłem 12” ale nie wziąłem pod uwagę ogniskowych :neat:. 8 do 10 cali to prawie ta sama ogniskowa 1200 => 1250 a jak kupiłem 12 cali to tuba szersza ale też i znaaacznie dłuższa :getlost:. Wydało się natychmiast :laughing:. „A co to jest??? Nowy kupiłeś ???:mad:

Dziś mam 16” i sporo nie najgorszych okularów :D i mam nadzieję że to będzie jakiś czas służyć a nie pójdzie w testament. Ostatnio już uznałem, że mam wszystko - kilka teleskopów w tym 16” Newton, 9,25” SCT, refraktor, solidne okulary, solidne filtry, solidne aparaty, niezłe obiektywy ... znaczy nic więcej nie wydaję - teraz już tylko bawić się obserwacjami i fotografią. 
Zlot grupy ... i słyszę „ooo Ty

masz ten teleskop z tą technologią fastar, jak sobie kupisz takie... to będziesz miał super astrograf z tego” :new_shocked:

... No i „nic więcej nie wydaję” zmieniło się znowu w „szukam jeszcze tylko ...”

pozdrawiam :D

Edytowane przez marro
błąd literowy
  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, WojtasSP320 said:

Panie, nie pozwól żeby po mojej śmierci żona sprzedała moje teleskopy za tyle, ile jej powiedziałem że kosztowały. :laughing:

Mnie się kiedyś kolega pytał, jak się moje konto na allegro nazywa, czy można z jego nazwy konta wywnioskować że to ja.

Bo wiesz, wystawiłbyś mi coś w akucji prywatnej w cenie w jakiej Ci powiem, a ja to od Ciebie "kupię".... Taka desperacja, prowizję allegro zapłacić za "kitchen permit".

Edytowane przez ko20
  • Lubię 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Agent Smith napisał:

Ach, więc to tak... dopiero teraz zrozumiałem, że to co uchodziło do tej pory obłudnie za "wspieranie moich zainteresowań" było tak naprawdę objawem współuzależnienia członków mojej najbliszej rodziny... :(

 

Co proszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Agent Smith napisał:

Ach, więc to tak... dopiero teraz zrozumiałem, że to co uchodziło do tej pory obłudnie za "wspieranie moich zainteresowań" było tak naprawdę objawem współuzależnienia członków mojej najbliszej rodziny... :(

Może trzeba ich wysłać do lekarza! :D

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Paether napisał:

Wszystkich zapraszam do "pokrewnego" wątku i ankiety:

 

 


Wliczać w to sam sprzęt czy również koszty poboczne? :D 

Bo jak to drugie to dojdzie paliwo, większe zużycie auta, naprawy podwozia wymęczonego ciągłym jeżdżeniem po krzakach, mandaty drogowe, noclegi w ciemnych miejscach, u niektórych bilety lotnicze, hot dogi i kawa na stacji benzynowej, podgrzewana odzież i tak dalej i tak dalej... 

  • Lubię 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ED80 kupiłem za 250zł od brata kolegi co kupił go jako chińczyka...

EQ-G kupiłem za 150zł od chłopaka z forum, który wystawił go jako uszkodzony, a okazało się, że zasilacz był uszkodzony

ASI1600 kupiłem jako podróbkę z aliexpress za 300zł

FLT91 kupiłem jako Zenithstara 71 za cenę specjalnie dla członków forum czyli za 1500zł

Zmiana kamerki z ASI1600 na ASI2600 była niezauważalna

Zmiana koła filtrowego z 5x1,25 na 7x36 była niezauważalna

Zmiana filtrów z Baadera NB 1,25 na Chromę UNB 36mm była niezauważalna

Reszta typu EFW, guider czy ASIAIR była niezauważalna.

 

Przyjaciel w razie czego ma namiar na Was ;)

 

To hobby sprzyja hobbystom. Sprzęt wyciągasz jak jest ciemno i mało kto widzi detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.