Skocz do zawartości

SCT Meade 10 made in USA powraca


lulu

Rekomendowane odpowiedzi

Na giełdę wraca Amerykanin wystawiony ostatnio przez @bobitsu300 :

 

 

Teleskop zabawił u mnie krótką chwilę. Praktycznie nie użyłem go poza jedną próbą zainstalowania na moim EQ5, jest dokładnie w takim staniem w jakim do mnie dotarł. Jeżeli ktoś żałował, że nie skorzystał z oferty Roberta, jest okazja to nadrobić. Zdecydowałem się ograniczyć apetyt ze względu na gabaryty i wagę, które przerastają trochę moje możliwości, ale przede wszystkim na perspektywę wymiany mojej kamerki na ambitniejszy mode i związane z tym koszty. W stosunku do oryginalnego opisu, w którym mowa o braku wgniotek na tubusie nadmieniam dla porządku, że odkryłem jedno małe wgniecenie - ale zauważyłem je dopiero za którymś razem, przy odpowiednim kącie padania światła.

 

Propozycja cenowa bez zmian: 4250 za tubę, 250 za walizkę i 300 za reduktor ogniskowej.

Edytowane przez lulu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Łukaszu szkoda ze troszke przerosly Cie gabaryty tego teleskopu ale jak podrzucilem Ci go miales delikatne watpilosci do jego wielkosci i mobilnosci wkoncu to 10 cali jak by nie bylo ale co za tym idzie daje on piekne widoki glebokiego nieba i nie tylko planety tez pieknie w nim wypadaja. Mialem kiedys lx200 10 cali na montazu widlowym wersje normalna i ten produkcji USA wedlug mnie dawal lepsze widoki na ksiezycu gdyby nie zakup celestrona cpc 11 napewno bym go tak szybko nie sprzedal dlatego tez caly czas sie wahalem ze sprzedaza az wkoncu go wycofalem z oferty do momentu dojscia do wniosku ze za duzo tego mam poprostu. Jest to naprawde fajny teleskop o wiele bardziej wygodniejszy w mobilnosci niz chociazby ten celestron 40kg ktorego nabylem wiadomo mozna przwozic montaz teleskop przeciwwagi osobna . Powodzenia w sprzedazy Lukaszu. pozdr

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, od przybytku podobno głowa nie boli, ale od 11 cali to już chyba nieźle bolą plecy - tam masz chyba 43 kilo, nie zaniżaj :-)

 

Owszem - jak już go przywiozłeś to głupio mi było się wycofywać, ale przyznam że nogi mi trochę zmiękły jak zobaczyłem ile to waży i jak wygląda manewrowanie tubą. Zastanawiam się co będzie w zimie w sytuacji, gdy muszę przenosić setup na spore odległości - a nadmienię, że już raz potłukłem lustro główne w Meade SN6... Natomiast mogę powiedzieć, że jeśli chodzi o montaż, to po założeniu teleskopu na EQ-5 i wyważeniu, mój zmotoryzowany EXOS-2 radził sobie z nim bardzo dobrze i wydawał się nawet stabilniejszy niż w wypadku znacznie lżejszych, ale długich refraktorów. Oczywiście to była pojedyncza krótka próba, więc nie chcę się tu upierać że EQ-5 jest wystarczające, pewnie wielu kolegów się na to oburzy - ale ja nie zaobserwowałem żadnych różnic w pracy montażu w porównaniu z lekkimi refraktorami. Dzięki Robert za ten dodatkowy komentarz. Cenny, bo ja nie miałem nigdy wcześniej SCT i nie mam ani specjalnego porównania, ani jak dotąd dobrej okazji by go potestować.

 

Rezerwację uznaję za anulowaną.

Chciałbym przy okazji poruszyć sprawę transportu. Faktycznie jest tak, że Robert obawiał się wysyłki i zdecydował się osobiście dostarczyć rurę - jeszcze raz dzięki! Rozumiem to doskonale, sam mam podobne obawy. Jeżeli ktoś będzie bardzo przekonany do wysyłki, jestem gotów się na nią zgodzić (pewnie ubezpieczony pocztowy Kurier48 z opcją "ostrożnie") ale pod bardzo wyraźnym warunkiem, że odbywa się to na odpowiedzialność i ryzyko kupującego - oczywiście również pod warunkiem zakupu skrzyni transportowej. Natomiast chcąc zachować zbliżone warunki oferty do tego co zaproponował mi Robert, jestem gotów podjechać ze sprzętem na jakąś rozsądną odległość, umówić się na spotkanie "w połowie drogi" itp., albo wziąć na siebie koszty wysyłki.

 

Edytowane przez lulu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.