Skocz do zawartości

IC 1396 - pierwsze kroki z PixInsight


OnlyAfc

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem jakiś czas temu spróbować swoich sił z PixInsight i zobaczyć, czy warto się na niego przesiadać (a raczej dodać go do swojej listy narzędzi do obróbki).

Wcześniej pracowałem tylko z APP i PS, teraz między to wstawiłem jeszcze PIX-a.

Stack i Remove Light Pollution zrobiłem w APP, potem próbowałem wyciągnąć ile się da (przy mojej obecnej wiedzy z Pix-a) a na końcu drobiazgi dorobiłem w PS.

Technikalia:

TS Photoline 70/420 + 0,79x flattener

Canon 1000D

120x240s ISO 800

30 flatów

100 biasów

30 darków

Niewielki Crop + resize do 70%

IC1396-crop.thumb.jpg.a0107b4447498def44d683c346f3bae2.jpg

Opis (musiałem się naszukać, żeby rozkminić, jak to działa :D )

IC1396_Annotated-crop.thumb.jpg.1c14767e2d688d15c1287aa73cf75016.jpg

 

I jak zawszę, proszę o krytykę i jak najwięcej rad i uwag, co można poprawić, czego w pix lepiej nie używać (lub używać ostrożnie) itd.

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udawajmy - przeprocesowałeś tą fotkę. Te same uwagi co zombi.

Ale... mój ojciec mówił - najtrudniejsze pierwsze 25 lat, potem już łatwiej  :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi, są bardzo cenne. Spróbuję jeszcze raz, w końcu mam 45dni demo pixa, warto korzystać :)

 

EDIT.

 

  

4 godziny temu, .zombi. napisał:

Tak, plus totalny blur w tle i ciemne obwódki wokół gwiazd:

 

nie wiem jeszcze, czemu gwiazdki są takie plackowate, takie już wyszły z APP, może to kwestia strech-a tam, muszę sprawdzić.

Co do tła, to faktycznie, nie powiększyłem po odszumianiu i wyszło totalne masło.

Ciemne obwódki wyszły po deconvolucji, dopiero odtwarzanie tej akcji pokazało mi, że to po tym.

 

  

1 godzinę temu, wessel napisał:

Ale... mój ojciec mówił - najtrudniejsze pierwsze 25 lat, potem już łatwiej  :)

Najtrudniejsze dla mnie, to powtarzalność obróbki, ale to z czasem mam nadzieję przyjdzie.

Mała poprawka, na pewno nadal dużo do poprawki, ale cały czas się bawię pixem. Multum możliwości, że się pogubić można :P 

IC1396_poprawka-crop.thumb.jpg.9bcad0f2b9566fd89e3e42ba16313cb5.jpg

Edytowane przez OnlyAfc
dodatkowe informacje
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.